Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Трансферні платежі: суть та економічне значення

Загрузка...

Трансферні платежі: суть та економічне значення

Назва:
Трансферні платежі: суть та економічне значення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,63 KB
Завантажень:
378
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Трансферні платежі: суть та економічне значення


ТРАНСФЕРНІ ПЛАТЕЖІ - одна з основних статей витрат бюджета держави. Трансферні (тобто перерозподільні) платежі являють собою переведення частини доходів державного бюджету в приватний сектор - населенню і підприємствам. Умовно можна виділити три категорії трансферних платежів:
допомоги і дотації на соціальні нестатки,
субсидії підприємцям і виплати відсотків по державному боргу.
До першої категорії відносяться:
допомоги з безробіття, засновані на соціальних програмах;
дотації багатодітним родинам і незаможнім прошаркам населення; пенсії;
різноманітні виплати ветеранам і інші допомога із соціального забезпечення.
За допомогою такого роду трансферних платежів держава перерозподіляє податкові доходи, отримані від усіх платників податків, визначеним прошаркам населення, зменшуючи тим самим нерівність доходів у суспільстві. За допомогою субсидій підприємцям регулюються галузеві і регіональні пропорції суспільного виробництва, стимулюються НІОКР і т.п.
Третю категорію трансферних платежів складають виплати державою відсотків по державному боргу. Вони йдуть у пенсійні фонди, населенню, банкам, які купують державні цінні папери.. Таким чином, трансферні платежі являють собою форму перерозподілу доходів у суспільстві через державний бюджет.
Головна роль у зменшенні нерівності в розподілі доходів належить саме трансферним платежам, ціль яких не допустити зубожіння окремих прошарків, згладити гостроту соціально-економічних протиріч. Можливості використання трансферних платежів як каналу перерозподілу доходів не безрозмірні. Це означає, що збільшення розмірів і тривалості виплат допомоги з безробіття або допомоги незаможнім шарам населення послабляють стимули до праці. Це, у свою чергу, негативно впливає на економіку і соціальну атмосферу суспільства.
Потрібно помітити, що державні закупівлі вносять вклад у національний доход і безпосередньо використовують ресурси, у той час як трансферти не використовують ресурси і не зв'язані з виробництвом.
Державні закупівлі приводять до перерозподілу ресурсів від частки до суспільного споживання товарів. Вони дають можливість громадянам користуватися суспільними товарами. Трансферні платежі мають інше значення: вони змінюють структуру виробництва товарів індивідуального споживання. Суми, узяті у вигляді податків в одних шарів населення, виплачуються іншим. Однак ті, кому призначаються трансферти, витрачають ці гроші на інші товари, чим і досягається зміна структури споживання.
Розрізняють державні і приватні трансферні платежі :
Державні трансфені платежі включають виплати по соціальному страхуванню, допомоги по безробіттю, пенсії, і інші соціальні виплати.
Основною особливістю цих платежів є те, що їхні одержувачі у відповідь на ці виплати не вносять ніякого внеску в створення поточного обсягу виробництва. У такий спосіб включення цих платежів у ВНП привело б до завищення цього показника ВНП для поточного року.
Приватні трансферні платежі — наприклад, стипендії, субсидії, що отримуються студентами від близьких, дарунки від родичів — не є результатом виробництва, а передачею засобів від однієї особи іншому
Держава робить виплати, трансферти, що не враховуються у ВНП, а просто перерозподіляють податкові доходи, отримані від усіх пододатковозобов’язанних , визначеним шарам населення у формі допомоги по безробіттю, виплат по соціальному страхуванню і забезпеченню допомоги ветеранам ( війни ), пенсій і т.д. Соціальний фонд, що відділений від бюджету, являє собою єдиний орган державного керування фінансами соціального страхування, соціального забезпечення і сприянню зайнятості.
Однієї з головних задач Соціального фонду є збір і акумулювання коштів із усіх джерел на виплату державних пенсій. Такими джерелами є роботодавці, держава і громадяни. Роботодавці обов'язковому порядку страхують за рахунок витрат на виробництво своїх працівників (обов'язкове страхування поширюється також на самозайнятих підприємців, що не утворюють юридичної особи, фермерів і т.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Трансферні платежі: суть та економічне значення

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок