Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Форми та методи державної фінансової підтримки підприємств

Загрузка...

Форми та методи державної фінансової підтримки підприємств

Назва:
Форми та методи державної фінансової підтримки підприємств
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,83 KB
Завантажень:
492
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
ЗМІСТ
ВСТУП 3
Зміст та необхідність державної санаційної
підтримки підприємств 4
Форми та методи державної фінансової
підтримки підприємств 5
Пряме державне фінансування санації підприємств 6
Непрямі форми державного фінансового сприяння
санації підприємств 10
Державні гарантії та поручительства як особливі
види державної підтримки санації підприємств 11
ВИСНОВКИ 16
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 18
ВСТУП
У процесі становлення ринкових відносин в Україні, питання пов’язані з санацією підприємства мають важливе практичне значення. В умовах, коли майже всі ланки фінансової системи опинилися в кризі, з’явилась необхідність проведення санації підприємств з метою виведення їх з глибокої кризи. В даний час кожен суб'єкт, незалежно від виду основної діяльності і форми власності підприємства повинний реально оцінювати к власний фінансовий стан, так і фінансовий стан потенційних партнерів чи контрагентів.
Недостатній фінансовий стан підприємства є причиною його неплатоспроможності, погіршення фінансової стійкості, які приводять до незапланованих втрат і не досягнення необхідного фінансового результату чи навіть банкротства. Виходячи з цього питання дослідження фінансових засад проведення санації та стабілізації діяльності підприємства є важливим для забезпечення його подальшої роботи в ринкових умовах.
Основна проблема, з якою стикаються підприємства, що підлягають санації, полягає в пошуку фінансових ресурсів, необхідних для проведення цих процедур.
За джерелами мобілізацій фінансових ресурсів розрізняють автономну санацію (власні кошти підприємств і капітал його власників) та зовнішню санацію (кошти кредиторів і держави). Виділяють окремий вид санації підприємств — державна фінансова підтримка.
В нашій роботі ми будемо вивчати саме форми і методи державної підтримки санації підприємств. Для цього ми:
Ознайомимось із джерелами санації підприємства.
Розглянемо зміст та необхідність державної підтримки санації підприємств.
Дамо оцінку формам та методам державної фінансової підтримки підприємств. Переглянемо прямі та непрямі форми державного фінансового сприяння санації підприємств.
1. Зміст та необхідність державної санаційної
підтримки підприємств
Якщо мобілізованих фінансових ресурсів із децентралізованих джерел не вистачило для успішного проведення санації чи рест-руктуризації підприємства, то в певних випадках може бути при-йнято рішення про надання суб'єктам господарювання державної фінансової чи іншої підтримки. Згідно із Законом України «Про підприємства» у разі збиткової діяльності суб'єктів господарю-вання держава, якщо вона визнає їх продукцію суспільно необхід-ною, може надавати їм дотації чи інші пільги. Беручи участь у санації підприємств, держава, як правило, прагне протидіяти спа-ду виробництва та зростанню безробіття.
Нагальна необхідність участі держави в санації може виник-нути в разі загрози банкрутства містотвірного підприємства. кількість працівників якого з урахуванням членів їх сімей пере-вищує половину чисельності населення адміністративно-тери-торіальної одиниці, де розташоване таке підприємство. Банк-рутство та ліквідація містотвірного підприємства може призве-сти до виникнення соціальних конфліктів та до нестабільності в регіоні.
Як санатор держава має керуватися передовсім народногоспо-дарською доцільністю. Приймаючи рішення про державне спри-яння санації підприємств, відповідні органи виходять з принци-пу фінансової підтримки насамперед життєздатних виробничих структур, підприємств і організацій, які вже адаптувалися до но-вих реалій економічного життя, здатні ефективно використовува-ти кошти і на цій основі якнайшвидше збільшити обсяг вироб-ництва.
Державна підтримка може здійснюватися як за рахунок кош-тів державного бюджету, так і за рахунок місцевих бюджетів. Зо-крема, арбітражний суд, за клопотанням органу місцевого само-врядування або відповідного центрального органу виконавчої вла-ди, може винести ухвалу про санацію містотвірного підприємства або іншого суб'єкта господарювання, діяльність якого є суспіль-но необхідною для певного регіону.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Форми та методи державної фінансової підтримки підприємств

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок