Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Формування системи управління ресурсозбереженням на підприємстві 

Формування системи управління ресурсозбереженням на підприємстві 

Назва:
Формування системи управління ресурсозбереженням на підприємстві 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,92 KB
Завантажень:
266
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Формування системи управління ресурсозбереженням на підприємстві 


Сутність ресурсозбереження, з позиції системного підходу, у ринкових умовах полягає насамперед у науковому обґрунтуванні цілей, стратегій, заходів і ресурсів, які при обмежуючих умовах зовнішнього та внутрішнього середовища, мають забезпечити підприємству досягнення результатів, що сприятимуть його безперервному функціонуванню та подальшому розвитку, а також раціональне використання наявних ресурсів підприємства. Забезпечення збалансованості складної за змістом діяльності підприємства з управління ресурсозбереженням зумовлює необхідність створення відповідної системи, що здатна вирішувати задачі, пов'язані з подоланням невизначеності шляхів і результатів ресурсозбереження. Система управління ресурсозбереженням складається з певного комплексу підсистем, які мають повністю охоплювати усі елементи та усі аспекти функціонування об'єкту ресурсозбереження[1].
Управління ресурсозбереженням в системі управління підприємством є відносно самостійною підсистемою (тобто цілісною системою для складаючих її елементів), що містить сукупність специфічних інструментів, правил, структурних органів, інформації і процесів, націлених на підготовку і забезпечення виконання планів ресурсозбереження. При управлінні ресурсозбереженням здійснюється обґрунтований вибір основних напрямків ресурсозбереження на підприємстві в цілому і для кожної структурної одиниці зокрема; формування комплексних цільових програм, визначення і конкретизація завдань за цілями цих програм, визначення критеріїв і закріплення за виконавцями; встановлення календарних термінів проведення робіт за проектами; розрахунок потреби в ресурсах і розподіл їх по виконавцях.
Головною рисою ресурсозберігаючої діяльності підприємства на сьогодні повинна бути орієнтація на проведення комплексу заходів, які швидко реалізуються, охоплюють різні сторони його діяльності та дозволяють досягти максимального ефекту економії. Об'єктивні умови для їх здійснення повинна забезпечити цілісна система управління ресурсозбереженням на підприємстві (рис1).
За думкою автора, під системою управління ресурсозбереженням підприємства слід розуміти сукупність дій щодо здійснення впливу управлінських органів (суб’єкту управління) на процес ресурсозбереження (об'єкт управління) за допомогою реалізації функцій (загальних, конкретних і забезпечуючих), спрямованих на досягнення постійного підвищення ефективності використання всіх ресурсів підприємства і, як наслідок, підвищення ефективності фінансово-господарської діяльності. Ефективність процесу управління ресурсозбереженням залежить від того, за яким принципом формується система управління. Тому в якості системоутворючого чинника пропонується розглядати принцип функціональної повноти системи, тобто виділяються функції, що здатні забезпечити ефективну реалізацію процесу управління ресурсозбереженням.
Згідно з принципом функціональної повноти системи пропонується виділити наступні підсистеми системи управління ресурсозбереженням: підсистема загальних функцій управління ресурсозбереженням, підсистема конкретних функцій та підсистема функцій забезпечення управління ресурсозбереженням.
Виконання загальних функцій управління ресурсозбереженням у повному обсязі складає цикл впливу управляючої підсистеми (суб’єкт управління) на підсистему управління (об’єкт управління) або процес управління ресурсозбереженням. Суб’єктом управління в процесі управління ресурсозбереженням виступають керівництво підприємства, менеджери різних служб та підрозділів підприємства, а також сукупність методів і технічних засобів інформації, отриманої від об'єкта управління. Об’єктом управління є процеси ресурсозбереження на підприємстві. Планування рівня ресурсозбереження, мотивація ресурсозбереження, регулювання та координація здійснюються за прямим зв’язком між суб’єктом та об’єктом управління ресурсозбереженням. А оцінка та аналіз і моніторинг ресурсозбереження здійснюються через оборотний зв’язок, а саме через визначення фактичних показників ресурсозбереження та ефективності використання ресурсів на підприємстві; порівняння фактичних показників ресурсозбереження з нормативними; проведення аналізу відхилень, що виявлені; визначення причин незадовільного стану ресурсозбереження на підприємстві.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Формування системи управління ресурсозбереженням на підприємстві 

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок