Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Економіко-математичне моделювання в управлінні підприємством

Економіко-математичне моделювання в управлінні підприємством

Назва:
Економіко-математичне моделювання в управлінні підприємством
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,89 KB
Завантажень:
491
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Економіко-математичне моделювання в управлінні підприємством
План
1. Моделювання в економіці та бухгалтерському обліку
2. Економіко-математичні моделі підприємства
3. Фінансове моделювання для прийняття рішень
4. Література
Моделювання в економіці та бухгалтерському обліку
Однією з цікавих та корисних можливостей, які надають сучасні автоматизовані інформаційні системи управлінцям, є можливість моделювання виробничих процесів з мстою найбільш ефективного на них впливу. Але для того, щоб ефективно використовувати цей інструмент, управлінцям слід уявляти собі його можливості й бути обізнаними з теорією економіко-математичного моделювання.
За найбільш загальним визначенням, модель — це природний або штучний, матеріальний або ідеальний замінник об'єкта, що має спільні властивості з цим досліджуваним об'єктом. Відомості про ЦІ властивості, отримані при вивченні моделі, виступають як відомості про властивості самого об'єкта.
Модель (від лат. modulus — міра) — це уявна або матеріальна система, що, відображаючи або відтворюючи об'єкт моделювання у визначених відносинах, здатна замінювати його в такий спосіб, щоб вивчення цієї системи дозволило одержати нову інформацію про досліджуваний об'єкт або процес. Модель являє собою відображення найбільш суттєвих, з будь-якого погляду, властивостей об'єкта або процесу. Процедура побудови моделей і вивчення за їх допомогою об'єктів або процесів називається моделюванням.
Сьогодні більшість математичних моделей, які широко застосовують у різних галузях суспільних та економічних наук, поділяються на два великі класи: а) математичні (або аналітичні) моделі; б) імітаційні (або системні) моделі.
При цьому вважається, що в математичних моделях застосовуються здебільшого аналітичні методи, зокрема апарат сучасного математичного аналізу та інших розділів математики, а в імітаційних — принципово обов'язкові елементи дослідження.
Насправді важко провести чітку межу між різними видами моделювання, оскільки в математичних (аналітичних) моделях часто доводиться використовувати чисельний експеримент із застосуванням комп'ютерів, а в імітаційних (системних) моделях неможливо обійтися без проведення аналітичного розв'язування поставленого завдання.
Виникнення в XIII ст. подвійного запису, а згодом спостереження за динамікою господарського процесу за допомогою облікових координат — дебету і кредиту — стало проявом моделювання в специфічній формі, характерній саме для бухгалтерського обліку. На початку XIX ст. Мартін Батайль спробував тлумачити основні облікові категорії як моделі. Наприкінці XIX ст. відомий швейцарський бухгалтер Й.Ф. Шер висунув балансову теорію обліку, основу якої становила функціональне модель чотирьох типів господарських операцій; Дж. Чсрбопі запропонував логісмографічну модель обліку, за якої синтетичні й аналітичні рахунки було приведено до стрункої ієрархічної системи. Уже на початку XX ст. Є.Є. Сіверс став широко застосовувати в процесі навчання моделі рахунків; М.О. Блатов сконструював комплексну модель обліку господарських операцій; О.П. Рудановський запропонував складний математичний апарат для моделей бухгалтерського балансу; Р. Стоун використовував лінійну алгебру для створення моделей так званого національного рахівництва.
Підхід до бухгалтерського обліку як до інформаційної моделі господарського процесу простежується вже в роботах російських вчених Є.Є. Сіверса і М.О. Блатова. які, висловлюючись сучасною мовою, розробили комплексні моделі обліку господарських операцій для різних галузей діяльності. Не застосовуючи самого терміну "моделювання", ці автори зробили спробу знайти те загальне, що пов'язує і визначає організацію бухгалтерського обліку в різних галузях суспільного виробництва, тобто побудувати загальну модель обліку. Так, М.О. Блатов [б] сконструював спеціальну модель усіх можливих видів обміну в господарстві, які відображаються подвійним записом (рис. 1.14).
У цій моделі використовуються такі позначення: Р — речові цінності, Г — гроші, У — умовні цінності.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Економіко-математичне моделювання в управлінні підприємством

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок