Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Економічні стратегії фірми

Загрузка...

Економічні стратегії фірми

Назва:
Економічні стратегії фірми
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,23 KB
Завантажень:
445
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
РЕФЕРАТ
на тему:
„Економічні стратегії фірми”
План
1. Поняття економічної стратегії фірми.
2. Розрахунок економічної ефективності провадження окремих розділів стратегічного плану розвитку підприємництва.
3. Модифікація цін.
Література


1. Поняття економічної стратегії фірми
Економічна стратегія фірми це:
1) набір правил і прийомів, за допомогою яких досягаються основні цілі розвитку фірми. Економічна стратегія фірми виробляє правила і прийоми, що забезпечують економічно ефективне досягнення її стратегічних цілей.
2) довгострокові, найбільш принципові установки, наміри у відношенні розвитку економіки країни, регіонів у цілому або розвитку виробництва товарів і послуг фірмами. Для реалізації економічної стратегії розробляються стратегічні довгострокові програми і плани. Взаємне ув'язування за часом і ресурсами таких стратегічних цілей дозволяють досягти глобальної мети економічної стратегії - створення і підтримки конкурентної переваги фірми.
Стратегія розглядається як зразок, до якого прагне наблизитись організація (підприємство). Найчастіше за зразок беруть процвітаю-чу фірму, аналізують її позитивні сторони діяльності й намагаються скористатися її досвідом. Наприклад, такий підхід використовувала свого часу японська фірма «Камацу», що вивчала діяльність американської фірми «Катерпіллер». «Катерпіллер» займала 60-70% сві-тового ринку сільськогосподарських, транспортних, будівельних та інших видів техніки. Нині «Камацу» є головним конкурентом свого «зразка», витісняє його з ринків.
З іншого боку, стратегію як мету управління можна визначити як ідеальну модель підприємства, в якій реалізується «бачення» його керів-ників і власників і яка побудована з використанням SWOT-аналізу.
У сучасній літературі можна також виокремити дві основних концепції стратегії :
- філософська;
- організаційно-управлінська.
Філософська концепція наголошує на загальному значенні стра-тегії для підприємства.
Стратегію можна розглядати як філософію, якою має керувати-ся організація, що її має. З цієї точки зору стратегія це:
Ш позиція, спосіб життя, що не дає зупинитися на досягнутому, а орієнтує на постійний розвиток;
Ш інтегральна частина менеджменту, що дозволяє усвідомити майбутнє;
Ш процес мислення, інтелектуальні вправи, які потребують спеці-альної підготовки, навичок і процедур;
Ш відтворювана цінність, що дає змогу досягти найкращих резуль-татів активізацією діяльності всього персоналу.
Стратегію можна визначити як шаблон логічної, послідовної поведінки, яка складається на підприємстві свідомо чи стихійно.
Стратегію можна визначити також як найважливіший елемент самовизначення підприємства чи організації. У такому контексті во-на тісно пов'язана з характеристиками та особливостями організа-ційної культури, має, як правило, всі її переваги й недоліки, дає змо-гу більш ґрунтовно формулювати соціальні стратегії загалом і елементи соціальних напрямків у стратегіях іншого типу.
Організаційно-управлінська концепція стратегії пов'язана з кон-курентними діями, заходами та методами здійснення стратегічної діяльності на підприємстві.
Згідно з поглядами класика стратегічного планування А. Чандлера, стратегія — це «визначення основних довгострокових цілей та задач підприємства, прийняття курсу дій і розподілу ресурсів, необхідних для виконання поставлених цілей». З одного боку, таке тлумачення «стратегії» спирається на традиційний підхід до її визначення як особливого методу розподілу ресурсів між поточ-ними і майбутніми видами діяльності. (А. Чандлер зазначає, що «стратегічна альтернатива має будуватися порівнянням можливос-тей і ресурсів корпорацій з урахуванням прийнятого рівня ризи-ку»). З іншого боку, в цьому визначенні основний акцент ро-биться саме на досягнення цілей. До такого підходу наближається таке визначення: «стратегія — це загальний, всебічний план дося-гнення цілей».
Ототожнення стратегії й плану випливає з теорії ігор, де стратегія — це план дій у конкретній ситуації, що залежить від вчинків опонента.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Економічні стратегії фірми

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок