Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Проблема та перспективи розвитку, розміщення теплових та атомних електростанцій

Загрузка...

Проблема та перспективи розвитку, розміщення теплових та атомних електростанцій

Назва:
Проблема та перспективи розвитку, розміщення теплових та атомних електростанцій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,25 KB
Завантажень:
379
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Проблема та перспективи розвитку, розміщення теплових та атомних електростанцій”


Район розміщення теплової електростанції і її потужність по-винні визначатися з урахуванням розвитку електроспоживання, наявності паливних ресурсів та відомостей щодо гідрології райо-нів. Варіант розміщення електростанції вибирається після прове-дених порівняльних розрахунків вартості перевезення палива та передачі електроенергії в район споживання. При виборі конкретного місця будівництва ТЕС, яка працює на твердому паливі, по-винна враховуватись можливість збільшення вантажопотоків по залізницях та водних шляхах сполучень. Для електростанції на рідкому чи газоподібному паливі враховується розвиток трубопро-відного транспорту. При виборі місця будівництва уточнюється можлива остаточна потужність електростанції щодо водопостачан-ня, паливопостачання та генерального плану розміщення об'єкта.
Теплові електростанції розміщуються, як правило, з орієнтаці-єю на наявність великих запасів дешевих паливно-енергетичних ресурсів та потужного споживача.
Площадки для розміщення ТЕС необхідно вибирати з ураху-ванням таких вимог:*
електростанції повинні бути максимально наближені до джерел палива і водопостачання, споживача енергії і під'їзних шляхів;*
рівень ґрунтових вод має бути нижче глибини підвалів, останні не повинні затоплюватися паводковими водами;*
не можна розташовувати станції над заляганням корисних копалин, а також на зсувних ділянках;*
ухил площадки розміщення не повинен перевищувати — 0,5°—1°; *
електростанції повинні розміщатися поблизу населеного пункту з урахуванням санітарної зони;*
шлако- і золовідвали повинні розміщатися на негожих зе-мельних ділянках, якомога ближче до площадки електростанції.
Виробництво електроенергії на ТЕС супроводжується виділенням великої кількості тепла, тому такі станції намагаються будувати недалеко від великих міст і промислових центрів для використання цього тепла. Спалювання мінерального палива супроводжується значними забрудненнями природного середовища. Головні з них: забруднення атмосфери газоподібними і пиловими викидами. В результаті спалювання вуглеводневого палива в топках ТЕС в атмосферу викидається вуглекислий газ, концентрація якого зростає приблизно на 0,25% за рік. Це небезпечно і може викликати в майбутньому розігрівання атмосфери за рахунок парникового ефекту. У атмосферу викидаються також окиси сірки та азоту, які є причиною виникнення кислотних дощів. Для зменшення токсичності вихлопних газів автомобілів застосовують регулювання двигунів, проваджують “екологічно чисті” марки пального, встановлюють на автомобілях спеціальні каталізатори, що додають чадний газ до вуглекислого тощо. Радіоактивне забруднення. Оскільки у топки ТЕС разом з вугілля потрапляє кількість пустих порід (сланців), що містять домішки природних радіоактивних елементів, частинки золи, що вилітають із труб ТЕС, є слаборадіоактивними. Існуючі методи очищення газів від частинок золи дозволяють зменшити цей вид забруднення в 100-200 разів. Отже, таким чином ми повинні берегти природу.
Теплові атомні станції, враховуючи великі обсяги споживання води, слід розміщувати поблизу водних об'єктів. Крім цього, атомні станції повинні будуватися на значній відстані від великих міст.
Встановлені потужності АЕС (14 працюючих енергоблоків потужністю 12,8 млн. кВт) становлять 25% сумарної потужності електростанцій України. Основним завданням на перспективу є реконструкція діючих АЕС з метою підвищення їх надійності та безпечності, а також введення блоків високої будівельної готовності (Хмельницька — блок № 2, Рівненська — блок № 4) та блоків середньої готовності — на Хмельницькій АЕС — блок У° 3 та 4. При цьому АЕС зможуть довести виробництво електроенергії майже до 98 млрд. кВт * год в 2010 р. Необхідно також передбачити введення нових потужностей на базі нових, більш безпечних реакторів на площадках існуючих АЕС (замість реак-торів, які виробили свій ресурс).
Разом з тим подальший розвиток атомної енергетики залежить від виконання таких програм:
1.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Проблема та перспективи розвитку, розміщення теплових та атомних електростанцій

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок