Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Загальна характеристика позабіржового фондового ринку

Загрузка...

Загальна характеристика позабіржового фондового ринку

Назва:
Загальна характеристика позабіржового фондового ринку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,16 KB
Завантажень:
156
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
1.Загальна характеристика позабіржового фондового ринку
1.1. Роль позабіржового ринку
Торгівля цінними паперами на фондових біржах є досить ефективною, що зумовлюється підвищеною надійністю вкладення капіталу завдяки жорсткому контролю за угодами і глибокою перевіркою фінансового стану емітента.
Поряд із біржовим ринком існує позабіржовий. Суть позабіржового фондового ринку виражено його назвою – це та частина фондового ринку, що перебуває поза сферою діяльності фондових бірж. Незважаючи на те, що біржовий і позабіржовий ринки конкурують між собою, їх слід розглядати не як такі, що взаємовиключають, а як такі, що взаємодоповнюють один одного. Питома вага позабіржового фондового ринку різна в різних країнах: в Японії вона становить лише 1 %, у США – 25%, Чехії – 60%, Словакії – 80%, Росії – 90%, в Україні – 98% (!!!).
Роль позабіржового ринку полягає в тому, що він:
збільшує обсяг інвестицій, оскільки завдяки своїй розгалуженості, масовості та оперативності наближає фондовий ринок до дрібного інвестора;
оперативно знаходить для інвесторів найвигідніші об`єкти вкладання капіталу;
сприяє розвитку фондового ринку на рівні регіонів (областей, районів, міст), виявляючись корисним економічним інструментом для місцевих органів влади;
створює передумови для прискорення розвитку інфраструктури фондового ринку в країні, зокрема для створення електронних інформаційних каналів і мереж, що забезпечують відкритість процесу випуску й обігу цінних паперів та обгрунтованість рішень, що приймаються, щодо їх продажу й купівлі;
є сприятливим середовищем розвитку послуг для учасників фондового ринку: інвестиційного консультування, управління портфелями цінних паперів, інших видів діяльності фондових бірж;
змушує фондові біржі постійно вдосконалювати якість своєї роботи, щоб вистояти в конкурентній боротьбі з позабіржовим ринком.
Позабіржовий ринок є неоднорідним через різний ступінь його організованості. Тому його можна поділити на дві частини:
організаційно оформлений (торговельні системи)
неорганізований (“вуличний”, дилерський ринок).
Позабіржовий і біржовий ринки певною мірою протистоять один одному, але в той же час і взаємодоповнюють. Таке протиріччя виникає тому, що, виконуючи спільну функцію по торгівлі і обігу цінних паперів, вони керуються специфічними методами їх відбору і реалізації.
1.2. Порівняльна характеристика організованого позабіржового ринку і біржового ринку
Позабіржовий ринок
(первинний, організований) |
Біржовий ринок
Охоплює, як правило, лише нові випуски цінних паперів і, головним чином, розміщення облігацій торгово-промислових корпорацій.[1] | Охоплює старі випуски цінних паперів і, головним чином, акції торгово-промислових корпорацій.
Переважно здійснюється фінансування відтворювального процесу. | За допомогою скупки акцій відбувається перерозподіл контролю над корпораціями і фірмами, йде формування і “перетасовка” між різними фінансовими групами + здійснюється частина фінансування, переважно через малого і середнього вкладника.
Діє колективний вкладник в особі великих кредитно-фінансових інститутів, передусім комерційних банків і страхових компаній. | Більш активний індивідуальний вкладник (хоч поступово йде процес витіснення його з операцій кредитно-фінансовими інститутами).
Не має власного визначеного місця торгівлі цінними паперами. | Операції по продажу цінних паперів здійснюються на біржі, тобто на визначених ринках або місцях.
[1]-Організований позабіржовий ринок пропускає через себе нові випуски облігацій, які потім, при послідуючій перекупці, потрапляють на біржу. Але – значна частина облігацій залишається на руках (в активах) кредитно-фінансових інститутів і на біржовий ринок не потрапляє.
В кількісному співвідношенні позабіржовий ринок більший, ніх біржовий, оскільки на перший поступає щорічно більша кількість випусків. В той же час у вартісному вираженні можливості біржового ринку більші, ніж позабіржового, так як на біржі накопичена значна кількість дорогих фондових цінностей.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Загальна характеристика позабіржового фондового ринку

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок