Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> реферат: Державне управління в економічній сфері

Державне управління в економічній сфері / сторінка 2

Назва:
Державне управління в економічній сфері
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,14 KB
Завантажень:
380
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
зовнішньоекономічна рівновага.
Можуть бути й інші варіанти представлення задач державного регулювання в систематизованій формі.
Зміст державного регулювання економіки визначається цілями, що стоять перед державними органами, а також засобами й інструментами, якими розташовує держава при проведенні економічної політики. В умовах ринкових відносин воно містить у собі:
1. інформування учасників ринку про стан економіки країни і перспективах її розвитку;
2. обґрунтування найважливіших пунктів економічної політики, що мають намір проводити державні органи влади в рамках даного етапу розвитку економіки;
заходи щодо розвитку державного сектора економіки — одного з важливих інструментів впливу держави на економічні процеси в країні.
3. Економічна політика держави і її зміст
Економічна політика — система мір, сукупність дій по керуванню економікою, що включає в себе визначений набір елементів. Основними структурними елементами економічної політики є:
антициклічна політика,
галузева політика,
антимонопольна політика.
Антициклічна політика — комплекс законодавчих актів, адміністративних заходів впливу на попит та пропозицію населення й інших суб'єктів господарської діяльності. Ці міри здійснюються з метою м'якого висновку економіки з кризового стану, а також стримування стадії економічного бума. Стрижнем реалізації антициклічної політики є державний бюджет.
Галузева політика визначає мети, важелі і засоби впливу держави на проведення економічної політики в області суспільного виробництва. Головними задачами галузевої політики є:*
визначення структурно-галузевої стратегії розвитку економіки країни, місця і ролі промислового, сільськогосподарського, будівельного й іншого виробництв у її структурі;*
обґрунтування пріоритетів у розвитку окремих галузей народного господарства;*
виявлення проблем розвитку і розміщення великих багатогалузевих комплексів;*
проведення заходів щодо підтримки державою науково-технічного і технологічного прогресу в окремих галузях народного господарства.
Антимонопольна політика держави — система законодавчих актів і адміністративних мір, що переслідує мета формування конкурентного ринкового середовища й ефективної ринкової економіки.
Ефективна ринкова економіка — економіка, що функціонує на принципах вільного вибору, коли кожен покупець вільний у виборі товарів, а кожен підприємець вільний у виборі сфери додатка своєї праці і капіталу. Ефективна ринкова економіка — це в першу чергу система, орієнтована на задоволення попиту.
Державне антимонопольне регулювання ведеться в двох напрямках:
регулювання діяльності природних монополій, коли державою створюються спеціальні регулювальні органи для контролю за економічним поводженням природних монополій і насамперед за політикою цін;
регулювання інших монополістів за допомогою обмеження форм порушення конкурентного середовища.
Антимонопольна політика реалізується в сукупності антимонопольних (антитрестовських) законів, що встановлюють «правила гри» на конкурентному ринку.
4. Методи обґрунтування показників економічного розвитку на перспективу
Перелік методів аналізу й обґрунтування показників економічного розвитку містить у собі безліч конкретних підходів. До їхнього числа відносяться:
структурно-логічні і математичні моделі економіки;
балансові і факторні методи обґрунтування економічних показників на перспективу;
методи розробки цільових настанов соціально-економічного розвитку з використанням інструментарію «дерева цілей»;
методи оптимізації варіантів соціально-економічного розвитку і виявлення на цій основі пріоритетних напрямків підтримки з боку держави;
міжгалузевий баланс як інструмент обґрунтування галузевої структури економіки на перспективу;
балансові методи обґрунтування раціональних міжрегіональних зв'язків.
Баланси в економіці — важливий інструмент установлення зв'язків економічних перемінних. Вони представлені у виді чи таблиць рівнянь, що відбивають рівновагу двох чи більш частин економіки.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Державне управління в економічній сфері

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок