Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Проблеми застосування «Інкотермс» у договорі поставки для внутрішньої господарської діяльності суб’єктів підприємництва

Проблеми застосування «Інкотермс» у договорі поставки для внутрішньої господарської діяльності суб’єктів підприємництва

Назва:
Проблеми застосування «Інкотермс» у договорі поставки для внутрішньої господарської діяльності суб’єктів підприємництва
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,00 KB
Завантажень:
327
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему
Проблеми застосування «Інкотермс» у договорі поставки для внутрішньої господарської діяльності суб’єктів підприємництва


Прагнення України побудувати демократичне суспільство нерозривно пов’язане зі становленням ринкового господарювання. У минулому багато підприємств могли успішно функціонувати, звертаючи увагу в основному на щоденну роботу, на внутрішні проблеми. Сьогодні важливим стає здійснення такого управління, що забезпечує адаптацію підприємства до швидко змінюваних умов ведення бізнесу.
За умов ринкової трансформації економіки України вплив держави на діяльність підприємств не тільки збільшується, а змінюється її роль. Держава має перетворитися в організатора і регулятора соціально-економічних змін та перетворень у суспільстві. Держава повинна забезпечити необхідні макро- та мікроекономічні умови для ефективної роботи підприємств, активізації діяльності підприємств на міжнародному ринку, зростання конкурентоспроможності національної економіки.
Ринковий устрій гарантує можливість конкуренції і ґрунтується на засадах свободи. Держава гарантує дотримання правопорядку, забезпечує впевненість у тому, що здобуту на ринку власність можна буде зберегти, піклується про створення ефективних механізмів регулювання.
Ці основоположні ринкові стосунки в Україні гальмуються і це обмежує кількість підприємців, які мають змогу пропонувати свої товари чи послуги. Існує велика правова непевність, яка поширюється на впровадження, внесення змін до законів та їхнє виконання.
В умовах реформування економіки роль держави зростає. Економічні важелі, які використовує держава для регулювання економіки, різноманітні. Україна вже зробила перші кроки відносно вироблення єдиної політики, спрямованої на регулювання економіки. Новий механізм зовнішньоекономічних зв`язків передбачає інтеграцію економіки України в міжнародну торгову систему і підприємствам надане право безпосереднього здійснення зовнішньоекономічної діяльності на основі валютної самоокупності і самофінансування. Крім того, необхідно створити механізм, що забезпечує перехід до нових умов торгово- економічних відносин.
Сьогодні в Україні існує «Інкотермс», метою якого є розробка зводу міжнародних правил тлумачення, які часто зустрічаються в зовнішній торгівлі торговельних термінів. Тим самим непевність у різному тлумаченні подібних термінів в окремих країнах може бути зведена до нуля або, в значній мірі, зменшена. Часто сторонам контракту невідомі розходження в торговельній практиці в їх країнах. Це спричиняє непорозуміння, суперечки й звернення до судів, а також втрату часу і грошей. Для усунення подібних проблем, Міжнародна торговельна палата вперше в 1936 р. опублікувала міжнародні правила тлумачення торговельних термінів, відомих як «Інкотермс» 1936. Доповнення та зміни вносилися потім в 1953, 1967, 1976, 1980, 1990 та 2000 рр. з метою приведення правил відповідно до поточної міжнародної торговельної практики. Сьогодні, навряд чи можна уявити сучасну міжнародну практику економічних відносин без Офіційних правил тлумачення торговельних термінів Міжна-родної торгової палати «Інкотермс». Посилання на зазначений документ можна віднайти у договорах між суб'єктами права різних держав - як європейських, так азіатських і амери-канських. Хоча Правила мають багаторічну прак-тику застосування, при їх практичному викорис-танні та тлумаченні трапляються неоднознач-ності та складнощі.
Метою даної статті є розгляд не стільки проблем, пов’язаних з використанням «Інкотермс» суб’єктами міжнародних господарських відносин, скільки проблемних питань, які виникли внаслідок прийняття Верховною Радою України нової редакції Господарського кодексу України /далі за текстом ГК/, а саме ст. 265. Частина 4 ст. 265 ГК вказує, що умови договорів поставки повинні викладатися сторонами відповідно до вимог Міжнародних правил щодо тлумачення термінів «Інкотермс».[2] Не секрет, що терміни «Інкотермс» за своєю природою є диспозитивними у застосуванні. Це свідчить, що сторони до-говірних правовідносин поставки мають право, але не є зобов'язаними застосову-вати «Інкотермс», визначаючи права та обов'язки.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Проблеми застосування «Інкотермс» у договорі поставки для внутрішньої господарської діяльності суб’єктів підприємництва

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок