Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Соціальне ринкове господарство

Соціальне ринкове господарство

Назва:
Соціальне ринкове господарство
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,41 KB
Завантажень:
314
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
План.


1. Аналіз відтворювальної структури Ф. Кене й К. Маркса: ПОРІВНЯЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА.
У «Економічній таблиці» Кене ставив метою наочно зобразити, яким образом сукупний річний продукт якої-небудь країни розподіляється за допомогою процесу звертання між трьома класами — продуктивним класом, класом земельних власників і безплідним класом, щоб процес виробництва міг бути відновлений у колишньому масштабі, тобто щоб могло відбуватися просте відтворення цього продукту.
В основі таблиці Кене коштує ряд передумов. Передбачається, що у всій країні введена орендна система, а разом з нею велике землеробство. Як дійсного керівника землеробства виступає фермер. Він представляє в таблиці весь продуктивний клас і виплачує земельному власнику ренту грошима. Фермери у всій своїй масі є власниками основного капіталу, чи інвентарю, у розмірі 10 млрд. ліврів, на які приходяться 2 млрд. ліврів оборотного капіталу, щорічно підмети відшкодуванню. Для простоти аналізу в таблиці Кене передбачається, що ціни залишаються незмінними, а відтворення відбувається в незмінному масштабі.
У таблиці приймається в увагу тільки звертання, що відбувається між різними класами, і ігнорується звертання, що відбувається цілком у межах одного класу. І нарешті, усі покупки і відповідно всі продажі, чинені протягом року різними класами, розглядаються в якості єдиної і сукупної суми. Вихідним пунктом періоду виробництва є в Кене річний врожай. Величина вартості валового продукту складає 5 млрд. ліврів. Весь цей валовий продукт ціною в 5 млрд. ліврів знаходиться спочатку в руках фермерів, що зробили його шляхом перевитрат річного оборотного капіталу в 2 млрд., що відповідали основному капіталу в 10 млрд. )
З загального врожаю відокремлюються сільськогосподарські продукти, життєві засоби, сировина, матеріали і т.д., що вимагаються для відшкодування оборотного капіталу. Ця частина не вступає в звертання, оскільки вона реалізується в межах того самого класу, класу фермерів.
По відшкодуванні оборотного капіталу з валового продукту залишається надлишок у 3 млрд., з яких 2 полягають у життєвих засобах, а 1 — у сирих матеріалах.
Клас земельних власників виступає в ролі одержувача платежів.
Марний клас, що розпадається на капіталістів і найманого робітників, у результаті річного товарного виробництва має товари вартістю в 2 млрд. Ця сукупна ціна товарів марного класу складається з ціни сировини, що витрачається протягом усього року, а також ціни життєвих засобів, спожитих марним класом у період перетворення сирого матеріалу в товари.
З огляду на зазначені вище передумови, економічне становище трьох різних класів наприкінці року представляється, отже, у наступному виді. Продуктивний клас у результаті відшкодування свого оборотного капіталу має у своєму розпорядженні ще валовий сільськогосподарський продукт у 3 млрд., а також 2 млрд. грошей.
Клас земельних власників претендує на ренту в 2 млрд., що повинна бути виплачена продуктивним класом.
Марний клас розташовує на 2 млрд. мануфактурними товарами.
I. Перше (неповне) звертання. Фермери сплачують земельним власникам ренту в розмірі 2 млрд. ліврів, нічого не одержуючи замість. На один з цих мільярдів земельні власники купують у фермерів життєві засоби. Таким чином, до фермерів назад притікає половина грошей, витрачених ними на оплату ренти.
Ці угоди між фермерами і земельними власниками, отже, приймають наступний вид:
Ф......………………С......…………………...…...2 млрд. ліврів;
С...……………………Ф...………………………1млрд. ліврів;
Ф...……………………...С...………………………1млрд. ліврів (життєві засоби).
II. Друге (повне) звертання. На другий мільярд грошей, отриманий земельними власниками як частина ренти від фермерів, земельні власники купують мануфактурні товари в марного класу. Марний же клас у свою чергу на ці гроші купує у фермерів життєві засоби.
Ці угоди між власниками, промисловцями і фермерами можна уявити собі в наступному виді:
С......………………П......……………………....1 млрд. грошей;
П......……………….Ф..……………………......1 млрд. (мануфактур.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Соціальне ринкове господарство

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок