Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Характеристика спеціальних митних режимів

Характеристика спеціальних митних режимів

Назва:
Характеристика спеціальних митних режимів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,76 KB
Завантажень:
222
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Характеристика спеціальних митних режимів
Як було зазначено вище, до спеціальних митних режимів відносяться: транзит, спеціальна митна зона та вільний склад. Відповідно до законодавства України на її території діють тільки митні режими "транзит" та "спеціальна митна зона".
У випадку транзиту товари не купуються і не реалізовуються суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності України, а переміщуються через територію України з метою доставки з однієї іноземної країни до іншої.
Слід зауважити, що тривалий час товари, які провозилися транзитом через митну територію країн, обкладались митом, що суперечило економічним інтересами держави. Тільки у XVII столітті більшість держав спростили умови транзиту та звільнили товари, переміщувані транзитом по митній території, від сплати більшості зборів та мита.
Розвитку режиму транзиту сприяла розробка різних міжнародно-правових документів, які направлені на уніфікацію регулювання та спрощення умов транзиту товарів. На національному рівні використання режиму транзиту, різність його форм заснована на специфічних внутрішніх факторах (наприклад розвиток на території держави транспортної інфраструктури).
Одночасно з розвитком комунікацій, засобів транспорту та збільшенням обсягу міжнародних товаропотоків почав будуватися митний режим транзиту, який відповідав інтересам держави та інтересам перевізників.
Економічний характер транзиту визначається його значенням для:—
розвитку та спрощення міжнародних перевезень (зовнішній аспект);—
стимулювання діяльності у сфері послуг по транспортуванню та обробці вантажів (внутрішній аспект).
Під режимом "транзит" розуміють митний режим, відповідного до якого товари і транспортні засоби переміщуються під митним контролем між двома митними органами або в межах зони діяльності одного митного органу без будь-якого використання таких товарів і транспортних засобів на митній території України. Механізм переміщення товарів у митному режимі "транзит" подано на рис. 10.7.
Транзитні перевезення здійснюються як прохідний та внутрішній митний транзит. Під прохідним митним транзитом розуміють переміщення товарів і транспортних засобів під митним контролем від одного пункту пропуску, розташованого на митному кордоні України, - - пункту ввезення на митну територію України — до іншого — пункту пропуску, розташованого на митному кордоні України, — пункту вивезення за межі митної території України.
Внутрішнім митним транзитом вважається переміщення товарів і транспортних засобів під митним контролем:*
від пункту пропуску, розташованого на митному кордоні України, — пункту ввезення на митну територію України — до митного органу, розташованого на митній території України;*
від митного органу, розташованого на митній території України, до пункту пропуску, розташованого на митному кордоні України, — пункту вивезення за межі митної території України;*
від одного митного органу, розташованого на митній території України, до іншого митного органу, розташованого на митній території України.
Рис. 10.7. Механізм дії митного режиму "транзит"
Товари і транспортні засоби, що переміщуються транзитом, мають: залишатись у незмінному стані, крім природних втрат; вони не можуть використовуватись з іншою метою, крім транзиту; у випадках, визначених законодавством України, переміщуватися за наявності дозволу на транзит через митну територію країни, який видається відповідними уповноваженими органами; бути доставленими до митного органу призначення у строк, визначений митним органом відправлення.
Перераховані умови функціонування режиму транзиту можна систематизувати на дві групи:
1) зобов'язання, які приймає беніфіціар або які накладаються на нього як умови надання йому дозволу на використання режиму;
2) засоби здійснення контролю, які використовуються митними органами для забезпечення дотримання регламентації митного режиму.
Під час митного транзиту товарів на митній території України з дозволу та під контролем митного органу можуть здійснюватись окремі операції (перевантаження, вивантаження, навантаження, перепакування) з такими товарами без зміни їхніх властивостей та товарного вигляду.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему: Характеристика спеціальних митних режимів

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок