Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Проблеми та напрямки реформування оплати праці працівників бюджетної сфери

Проблеми та напрямки реформування оплати праці працівників бюджетної сфери

Назва:
Проблеми та напрямки реформування оплати праці працівників бюджетної сфери
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,96 KB
Завантажень:
508
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
УДК 331.215 Д. С. Сінокоп, асп.
Кіровоградський національний технічний університет
Проблеми та напрямки реформування оплати праці працівників бюджетної сфери
В статті подано аналіз міжгалузевої диференціації рівня оплати праці працівників бюджетної сфери та запропоновано напрямки її реформування.
міжгалузева диференціація оплати праці, Єдина тарифна сітка, оплата праці працівників бюджетних установ і організацій
Актуальність теми. Заробітна плата як соціально-економічна категорія є, по- перше, основним джерелом грошових доходів працівників, адже її величина значною мірою характеризує рівень добробуту всіх членів суспільства. З іншого боку, її правильна організація зацікавлює працівників підвищувати ефективність власної діяльності, а відтак безпосередньо впливає на темпи й масштаби соціального та економічного розвитку країни.
Нині в Україні сфери економіки, що фінансуються за рахунок державного бюджету, а саме галузі освіти, охорони здоров'я, культури та спорту, переживають складний етап розвитку. Він характеризується накопиченням чималої кількості проблем, які потребують вирішення як на державному рівні, так і на рівні окремих галузей діяльності. Серед проблем: неналежний рівень якості послуг, що їх надають працівники освіти та охорони здоров'я; плинність кадрів, низький рівень оплати праці, відтік кваліфікованих кадрів у недержавний сектор. Все це є свідченням необхідності побудови ефективної системи стимулювання в галузі діяльності.
Аналіз останніх досліджень. Науковці останніми роками звертали увагу на наявність проблем в діючий на сьогодні системі стимулювання працівників бюджетної сфери. Підкреслюючи їх особливу актуальність на сьогоднішньому етапі розвитку країни, питанням дослідження міжгалузевої диференціації оплати праці присвячені праці таких авторів: А. Колота [4], Д. Богині [1], І. Ломанова [5], Л. Фільштейна [7], О. Грішнової [2] та ряду інших. Майже всі вітчизняні дослідники зазначили, що низький рівень оплати праці працівників бюджетної сфери не відповідає їх психоемоційним витратам, рівню відповідальності та компетентності, що необхідні для виконання посадових обов'язків. Рахунковою палатою України були розроблені окремі методичні рекомендації щодо змін оплати праці в бюджетній сфері.
Враховуючи актуальність та надзвичайне соціальне значення цього питання постає необхідність проведення аналізу міжгалузевої диференціації рівня оплати праці працівників бюджетної сфери та розглянути можливі напрямки її реформування.
Метою дослідження є розробка рекомендацій щодо напрямків реалізації державної політики у сфері регулювання рівня оплати праці працівників бюджетної сфери. Для цього необхідно, провести аналіз середньомісячної заробітної плати за видами економічної діяльності (в розрахунку на одного штатного працівника, грн.), розглянути рівень оплати праці працівників бюджетної сфери порівняно з іншими видами економічної діяльності та дослідити, що вплинуло на міжгалузеву диференціацію рівня оплати праці.
Виклад основного матеріалу. Аналіз даних таблиці 1 свідчить, що на протязі 2000 - 2009 років середньомісячна заробітна плата працівників бюджетної сфери знаходився на досить низькому рівні порівняно з працівниками сфери економіки та транспорту.
Низька заробітна плата, в свою чергу, негативно впливає на престиж професії медика, педагога, соціального, культурно-освітнього працівника, що призводить до відтоку кадрів в інші сфери економічної діяльності за наявності відповідної освіти, а також до старіння кадрів.
Враховуючи соціальне значення цього питання, Рахункова палата у поточному році вдруге здійснила аналіз упорядкування умов оплати праці працівників бюджетної сфери на основі ЄТС. За його результатами зроблено висновок, що удосконалення системи оплати праці працівників бюджетної сфери на основі ЄТС упродовж 2009 року та І півріччя 2010 року не відбулось, ситуація тільки погіршилася.
Рішення Уряду, прийняті в цей період, призвели до руйнації запровадженої у бюджетній сфері тарифної системи та зрівнялівки в оплаті праці.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Проблеми та напрямки реформування оплати праці працівників бюджетної сфери

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок