Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Бухгалтерський стандарт

Бухгалтерський стандарт

Назва:
Бухгалтерський стандарт
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,48 KB
Завантажень:
425
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Бухгалтерський стандарт


В країнах з розвинутою ринковою економікою бухгалтерський облік поділяється на фінансовий та управлінський (внутрішньогосподарський). Такий поділ об'єктивно зумовлений відмінностями в цілях і завданнях надання інформації зовнішнім та внутрішнім споживачам. Бухгалтерський облік в Україні також поділяється на фінансовий і управлінський, причому у фінансовому обліку поступово відокремлюється управлінська функція. В загальному вигляді структуру бухгалтерського обліку можна представити за допомогою наступної схеми (рис.1)
Рис.1 Структура бухгалтерського обліку
Ведення фінансової бухгалтерії в Україні є обов'язковим для всіх підприємств. Фінансова бухгалтерія фіксує інформацію про поточні витрати у поелементному розрізі, а саме: прибутки підприємства, стан дебіторської та кредиторської заборгованості, розміри фінансових інвестицій, стан джерел фінансування тощо. Споживачами інформації фінансового обліку в основному виступають зовнішні щодо підприємства користувачі, тобто органи податкової служби, біржі, банки, інші фінансові інститути, постачальники та покупці, потенційні інвестори тощо.
Фінансова звітність оприлюднюється, вона не становить комерційної таємниці підприємства. Система формування фінансової звітності повинна бути прозорою, доступною для розуміння компетентними користувачами. Усі ці фактори зумовлюють чітку регламентацію структури, форми зовнішньої звітності підприємства, правил і принципів її складання.
Що стосується внутрішньої облікової системи на підприємстві, то питання про те, створювати її чи ні, як правило, вирішує безпосередньо власник чи уповноважений ним орган.
Управлінський облік, на відміну від фінансового, - облік не фактичної величини майна, витрат та доходів, стану розрахунків та зобов'язань, а облік факторів, обставин та умов, що впливають на виробничу і фінансову діяльність підприємства. Його мета - надати інформацію для прийняття рішень по управлінню економікою підприємства та перевірити ефективність виконання прийнятих рішень.
В управлінському обліку відтворюється, передусім, інформація і про витрати. Вони групуються і класифікуються за видами та місцем виникнення; структурними підрозділами (відділами, секціями, складами), в яких відбувається споживання ресурсів.
Необхідність виділення даних управлінського обліку в самостійний підрозділ багато в чому пов'язана з посиленням вимог до зберігання комерційної таємниці в діяльності підприємства, обставин, за яких приймаються ті чи інші рішення. Дані управлінського обліку - комерційна таємниця, і не тільки для зовнішніх користувачів, але й для управлінського персоналу самого підприємства, що не має прямого відношення до вирішення конкретної проблеми.
Адміністрація підприємства самостійно встановлює склад, терміни і періодичність подання внутрішньої звітності. Ця облікова система практично не регламентується законодавством.
Загальні принципи організації бухгалтерського обліку.
З цією метою розробляється схема поелементного ділення та складу бухгалтерської інформації (рис.2).
Рис. 2. Поелементний поділ та склад бухгалтерської інформації
Вивчення бухгалтерського обліку за його методологічними засадами
слід розпочати з ознайомлення з основними термінами.
Стандарт обліку - облікові правила та процедури, що стосуються виміру, оцінки і надання облікової інформації, розроблені відповідними професійними організаціями, наприклад, Комісією зі стандартів фінансового обліку (США), Комітетом з міжнародних стандартів обліку, що знаходяться у Великобританії, Методологічною Радою при Мінфіні України.
Міжнародні стандарти - це документи, що носять характер рекомендацій. Є країни, які застосовують міжнародні стандарти як національні. В Україні, як і в багатьох інших країнах світу, прийняті свої правила (стандарти) обліку.
Бухгалтерський стандарт - це стандартні вимоги до методів і процедур ведення бухгалтерського обліку. Стандарти бухгалтерського обліку базуються на трьох елементах: прецеденти; державні процедури-інструкції, що регулюють порядок встановлення стандартів; вплив з боку недержавних (громадських) бухгалтерських організацій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Бухгалтерський стандарт

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок