Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Попит і пропозиція. механізм ринкової рівноваги

Попит і пропозиція. механізм ринкової рівноваги

Назва:
Попит і пропозиція. механізм ринкової рівноваги
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,26 KB
Завантажень:
160
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
Попит і пропозиція. механізм ринкової рівноваги


Попит і його зміна. Графіки попиту
Попит проявляється в бажанні споживачів купувати ті чи інші товари. Величина попиту не є постійною і може змі-нюватись в широких межах під впливом найрізноманітніших факторів.
Оскільки попит є однією з важливих сторін процесу ринкового ціноутворення, він може суттєво впливати на рівень ринкових цін і навпаки, ціни на ринку в значній мірі визначають обсяги попиту.
Закон попиту відображає:
-обернену залежність між ціною і кількістю товарів, які купуються споживачами;
-поступове зниження попиту на даний товар чи послугу.
Згідно закону попиту (за рівності інших умов), чим вища ціна і чіткіші тенденції її росту, тим меншу кількість товарів і послуг буде куплено споживачами.
Якщо ціна товару зростає, то обсяг продажу товару, у відповідності з падінням попиту, знижується, і, навпаки, якщо ціна знижується, то зростають обсяги продажу.
Закон попиту відображає і інший процес - поступове зниження попиту. Зниження обсягів продажу даного товару чи послуги відбувається не тільки внаслідок росту їх ціни, але і внаслідок насичення споживчого попиту. Зниження попиту відбувається тому, що кожна наступна покупка одного й того ж товару чи послуги приносять споживачу порівняно меншу вигоду, користь чи задоволення.
На рисунку 1.1 показано залежність обсягу продажу від ціни товару. Таку залежність називають кривою попиту.
Рис. 1.1 - Крива попиту
Криву попиту прийнято позначати DD (від англ. demand-попит, потреба).
Попит характеризується такими поняттями, як:
-обсяг попиту;
-ціна попиту.
Якщо на ринку встановилась ціна PB, то відповідний їй обсяг попиту становитиме QB. При зростанні ринкових цін до рівня РA, попит на товар знизиться до рівня QA.
Зниження попиту і, відповідно, обсягів продажу товару викликано тим, що при високих цінах частина споживачів відмовиться від купівлі і споживання даного товару, і, в першу чергу, товар купуватимуть ті, кому він найнеобхідніший (з різних причин).
Будь-якій точці на кривій попиту DD відповідає значення двох змінних - ціни і обсягу продажу. Рух по кривій попиту з однієї точки в іншу показує, як зміна однієї величини (ціни) викликає відповідну зміну іншої величини (обсягу продажу). При цьому крива попиту DD не змінюється, тобто попит на товар не міняється, а змінюється лише обсяг продажу товарів, але не попит.
Зміна кривої попиту.
Рівень попиту залежить від великої кількості неціно-вих факторів: доходів споживачів, споживчих характеристик товарів, особистих уподобань та смаків споживачів і т.п.
Що ж відбувається в цьому випадку з кривою попиту? Відповідь однозначна: зміна нецінових факторів попиту викликає переміщення і зміну конфігурації, розташування, нахилу кривої попиту (рис.1.2, 1.3).
Як правило, попит не залишається постійним (статичним) на протязі тривалих періодів, а змінюється під впливом нецінових факторів.
Рис.1.2 - Ріст попиту під впливом Рис. 1.3 - Зниження попиту нецінових факторів під впливом нецінових
факторів
1.1 Пропозиція товарів на ринку. Криві пропозиції
Зміна попиту на товари викликає адекватну реакцію зі сторони ринкової пропозиції товарів.
Існує безпосередня залежність між ціною і кількістю товарів, що виготовляються і пропонуються для продажу. Якщо ціна підвищується, то на ринок буде поступати для продажу більше товарів і навпаки (рис.1.4).
Рис. 1.4 - Крива пропозиції
Криву пропозиції прийнято позначати SS - (від англ. supply - пропозиція, поставка на ринок).
Загальний вигляд кривої пропозиції відображає дію закону пропозиції, тобто рух виробництва у відповідності з економічною доцільністю, яка підтверджується ринковою ціною.
Закон пропозиції стверджує: чим вища ціна товарів (за рівності інших умов), тим більша їх кількість може бути виготовлена і запропонована до продажу на ринках.
Ринкова пропозиція товарів характеризується двома особливостями:
1) пряму залежність між ціною і обсягом продажу, яка описується кривою пропозиції, можна розглядати як своєрідну альтернативу вкладання ресурсів для підприємця.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Попит і пропозиція. механізм ринкової рівноваги

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок