Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Роль інформації в управлінні підприємством

Загрузка...

Роль інформації в управлінні підприємством

Назва:
Роль інформації в управлінні підприємством
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,03 KB
Завантажень:
55
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Роль інформації в управлінні підприємством


В сучасних умовах надзвичайно динамічного середовища інформація відіграє все більш важливу роль як ресурс, і як товар, стає все більш релевантною у якості вхідного фактору виробництва. Мануєль Кастельс називає інформацію сировиною, яка характеризує нову «інформаційно-технологічну парадигму»[1] Кастельс М. Информационная эпоха: экономика, общество и культура: Пер. с англ. под науч. ред. О.И. Шкаратана. - М.: ГУ ВШЭ, 2000. - с. 77-78.[1]. «Інформація перетворюється на стратегічний ресурс, від якого залежить конкурентноздатність всіх підприємств», - наголошує Мілан Желени[2] Информационные технологии в бизнесе / Под ред. М. Желены. - CПб.: Питер, 2002. - с. 16.[2]. А Е. Філіп і В. Томас[3] Э. Филип, В. Томас. С. Вдребезги: Новая информационная экономика и трансформация бизнес-стратегий. – М.:ИД «Секрет фирмы», 2005. – с. 23.[3] порівнюють інформацію з «клеєм, що тримає структуру бізнесу», та «скріплює ланцюжки вартості і ланцюжки поставок». Темі дослідження впливу бізнес-інформації на діяльність підприємств присвячено багато наукових праць, метою яких є необхідність переосмислення компанії і її діяльності в термінах інформації і знань.
У останні десятиріччя істотно зріс обсяг доступної компаніям інформації, а з впровадженням нових комунікаційних технологій швидкість доступу до інформаційних джерел, якими є газети, журнали, бібліотеки, державні установи, торгові асоціації, служби бізнес-інформаії тощо, збільшилась у багато разів.
Найбільш суттєвим за визначенням науковців є внесок інформації у створення конкурентної переваги підприємств. Основним засобом підвищення конкурентоспроможності сучасних компаній стає широке застосування комп’ютерів та інформаційних систем, яке, за Міланом Желени[4] Информационные технологии в бизнесе / Под ред. М. Желены. - CПб.: Питер, 2002. - с.136.[4], забезпечує підприємству сім основних переваг:
1) покращення і розширення обслуговування клієнтів;
2) підвищення рівня ефективності завдяки економії часу офісних працівників;
3) збільшення можливості навантаження та пропускної здатності;
4) підвищення точності інформації, і, як наслідок, рост престижу фірми і скорочення збитків, обумовлених помилками;
5) забезпечення необхідною інформацією у визначений час конкретних осіб завдяки можливості організації запиту та наявності інтерактивного режиму;
6) отримання керівництвом важливої інформації для планування, управління і прийняття рішень;
7) збільшення прибутку бізнесу.
Результативність діяльності сучасних економічних суб’єктів залежить від їх здатності генерувати, оброблювати і ефективно використовувати інформацію, процес управління якою визначається як отримання своєчасної, точної і необхідної інформації і передача її працівникам всіх рівнів. Останнім часом процес управління інформацією став складнішим для підприємства і вимагає від менеджерів все більше часу і застосування спеціальних навичок методологічного і технічного характеру. Найважливішою серед них вважається здатність управляти інформацією так, щоб отримувати від неї користь і мінімізувати збитки.
В управлінській діяльності в контексті прийняття управлінських рішень «інформація» часто класифікується як «дані», «інформація» та «знання»[5] Информационные технологии в бизнесе / Под ред. М. Желены. - CПб.: Питер, 2002. - с. 233.[5]. Однак, розуміння цих понять не є ідентичним. Дані фактично є необробленим вхідним матеріалом інформаційної системи, послідовне перетворення яких (в системі) дає інформацію користувачу. Інформація – це цілеспрямовано оброблена сукупність даних. А знання - є «цілеспрямована координація дій» на основі отриманих даних і інформації. Взаємозв’язок наведених понять, їх логічний розвиток представлено на рисунку 1.
Рисунок 1. Взаємозв’язок понять «дані», «інформація», «знання».
М.Желени[6] Информационные технологии в бизнесе / Под ред. М. Желены. - CПб.: Питер, 2002. - с. 23.[6] визначає такі основні чотири цілі використання підприємствами інформації:
задля створення можливості функціонувати, або для росту прибутку і розширення ринків;
з метою зниження ризику і зменшення невизначеності;
для отримання влади і засобів впливу на інших;
задля контролю і оцінки продуктивності і ефективності власного підприємства.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Роль інформації в управлінні підприємством

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок