Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Порядок здійснення аудиторської перевірки

Загрузка...

Порядок здійснення аудиторської перевірки

Назва:
Порядок здійснення аудиторської перевірки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,07 KB
Завантажень:
31
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Порядок здійснення аудиторської перевірки


Проведення аудиту, по суті, є конкретним практичним завданням, і жодного аудиту, схожого на інший, не буває. Проте цей процес потребує своєрідної модифікації форм і методів для забезпечення ефективної діяльності сучасних підприємств.
З метою адаптації фінансового контролю до ринкової економіки в Україні прийнято два Закони: Закон "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" від 26 січня 1993 р. та Закон "Про аудиторську діяльність" від 22 квітня 1993 р. з наступними змінами і доповненнями до них. Відповідно до вимог цих законів передбачено особливий підхід до метрології та організації фінансового контролю суб’єктів підприємницької діяльності. Серед різних видів фінансового контролю чільне місце займає аудиторський незалежний контроль, який здійснює на договірних засадах перевірку достовірності звітних даних, балансів, законності господарських операцій, аналіз фінансового стану, і, водночас, надає консультаційні послуги з економіки, управління, права, фінансів, обліку тощо.
Окремі питання щодо вирішення даної проблеми висвітлені в роботах як вітчизняних, так і зарубіжних авторів. Зокрема, в цих роботах розглядаються різні підходи до здійснення як внутрішнього, так і зовнішнього аудиту[1,2,4,5]. Проте в дослідженнях відсутні рекомендації щодо оптимальної послідовності аудиторської перевірки діяльності підприємства.
Основна мета статті – визначення оптимальної послідовності здійснення аудиторської перевірки діяльності підприємства.
Викладення основного матеріалу. Практика здійснення аудиту на підприємствах свідчить про те, що послідовність аудиторських перевірок діяльності підприємств включає низку наступних дій:
- збір і аналіз інформації, необхідної для оцінки достовірності бухгалтерського фінансового обліку та фінансової звітності суб'єкта підприємницької діяльності;
- визначення профілю та обсягів діяльності підприємства за установчими документами, за статутом, характером і змістом його роботи;
- порівняння фактичної діяльності підприємства зі статутною;
- планування аудиту та контроль аудиторської перевірки;
ѕ оцінювання внутрішнього аудиторського контролю;
- аналіз показників балансу і даних інших форм фінансової звітності;
- перевірка аналогічних показників балансу, звіту про фінансові результати, звіту про рух грошових коштів, звіту про власний капітал;
- контроль відповідності даних фінансової звітності записам в облікових регістрах;
- перевірка відповідності даних бухгалтерського фінансового обліку та фінансової звітності вимогам чинного законодавства і нормам облікової політики;
- попередня оцінка повноти і правильності складання балансу та інших форм фінансової звітності тощо.
Здійснюючи зазначений своєрідний технологічний цикл перевірки діяльності підприємства, значну увагу, на думку автора, слід приділяти перевірці систем та інформації, як на її вході, так і на виході. Зокрема, аудитор має впевнитись у функціонуванні системи реєстрації та обробки інформації, оцінити її адекватність та достовірність як основи для складання фінансової звітності. Аудитор повинен також виконати аналіз фінансової звітності, який був би достатнім для формування думки про неї.
Одним із важливих аспектів аудиту є глибокий аналіз всіх статей балансу та перевірка їх відповідності записам у Головній книзі за аналізований період. Якщо при цьому буде виявлено невідповідності щодо бухгалтерських записів чи окремих сумових показників, аудитор звертається до облікових регістрів та первинних документів. Шляхом перевірки записів у облікових регістрах і даних первинних документів, аудитору слід встановити повноту обліку, правильність записів в облікових регістрах і первинній документації, їх реальність.
На основі аналізу і тестування звітних та інших даних про підприємство аудитор висловлює свою професійну думку про об'єктивність і точність даних обліку в звітності, їх відповідність реальній дійсності.
Якщо в результаті порівняння фактичної та статутної діяльності підприємства встановлюється невідповідність між ними, необхідно поставити до відома менеджмент підприємства і дати рекомендації відносно внесення змін чи доповнення до статуту та здійснення перереєстрації підприємства у відповідних державних органах.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Порядок здійснення аудиторської перевірки

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок