Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Індекс глобалізації

Загрузка...

Індекс глобалізації

Назва:
Індекс глобалізації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,69 KB
Завантажень:
465
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
на тему:
Індекс глобалізації


Індекс глобалізації розраховується під редакцією американського журналу Foreign Policy за допомогою фахівців консультаційно-аналітичного агентства для 62 розвинених і країн, що розвиваються.
Індекс визначає ступінь глобалізованості окремо узятої країни за допомогою розкладання цього процесу на окремі складові. Індекс демонструє політичну, соціальну, економічну і технологічну інтеграцію країни у світове співтовариство.
Усього відслідковується 17 різних критеріїв. Серед них рівень міжнародної торгівлі й інвестицій, участь у міжнародних організаціях і програмах, включаючи місії ООН, розвиток міжнародного туризму, кількість телефонних переговорів із зарубіжжям.
Цілих три критерії для визначення індексу глобалізації відведено рівню розвитку в країні мережі Інтернет:
-кількість користувачів
-кількість хостів
-перелік безпечних послуг, за допомогою яких здійснюється комунікація, пошук інформації, а також грошові трансакції.
Індекс глобалізованості вимірює рівень особистих контактів за межами даної країни шляхом комбінування даних про міжнародні телефонні дзвоники, туризм, грошові перекази та інші міжнародні трансакції.
У економіці:
-вимірюється ступінь економічної інтеграції;
-відслідковується рух товарів і послуг, вивчаючи зміну частки кожної країни в міжнародній торгівлі;
-вимірюється відкритість національних економік, зіставляючи внутрішні і світові ціни;
-відслідковуєтья рух грошових потоків, зводячи в таблиці внутрішні і зовнішні потоки прямих іноземних інвестицій і портфельного капіталу, а також платежі іноземним інвесторам і надходження від зовнішніх інвестицій.
Останні роки індикатори глобальної інтеграції демонструють значний ріст. Це можна простежити на пожвавленні туристичного бізнесу, рекордній оцінці трафіку міжнародних телефонних переговорів, поширення та розширення мережі Internet і т.д.
Нові інформаційні технології сприяють процесам глобалізації не тільки шляхом полегшення спілкування, а й певної ідеологізації. Окрім того інформаційні технології дають країнам можливість підтримувати високий ступінь економічної інтеграції один з одним. Найбільш очевидна ця інтеграція на фінансових ринках, що використовують останні інформаційні технології для звертання $1,5 трлн. по усьому світі щодня. Потоки облігацій і акцій відносно 1970 року збільшилися в 54 рази в США, 55 разів - у Японії і 60 разів - у Німеччині.
Але з огляду зменшення обсягів зовнішньої торгівлі спричинених кризами в Латинській Америці, Азії, Росії, складається ситуація, коли глобальна інтеграція на технологічному рівні значно випереджає економічну, оскільки для цієї сфери характерним на сьогодні є уповільнення темпів зростання.
Практичні цифри виявляються дуже несподіваними, починаючи від швидкості і масштабів глобальної інтеграції і закінчуючи впливом глобалізації на різницю в доходах населення, процеси демократизації і ступінь корумпованості окремо узятої країни.
Наприклад США, що має зовнішні риси світового панування, виявляється не є лідером в глобальних інтеграційних процесах. Згідно з цим індексом втягненість тієї чи іншої крани у процес глобалізації співвідноситься з обсягом її міжнародного обміну і з багатством міжнародних зв’язків.
Поряд з “традиційними факторами національної могутності країни (територія, населення, рівень економічного зростання, чисельність армії та ступінь її укомплектування, науково-технічна база, система союзів та ін.) глобалізація висуває на перший план нові фактори сили:
інформаційно-комунікаційний потенціал, положення на світових фінансових ринках, сучасні технології, спроможність впливати через міжнародні організації, ідейно-політичні важелі.
З огляду на це поточний розподіл країн за ступенем глобалізованості є цілком закономірним.
Рейтинг країн за ступенем глобалізації:
1.Ірландія | 11.Норвегія
2.Швейцарія | 12.США
3.Сінгапур | 13.ФранціяІталія
4.Голландія | 14.Німеччина
5.Швеція | 15.Португалія
6.Фінляндія | 16.Чеська республіка
7.Канада | 17.Іспанія
8.Данія | 18.Ізраїль
9.Австрія | 19.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Індекс глобалізації

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок