Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Методи калькулювання собівартості продукції на малих підприємствах 

Загрузка...

Методи калькулювання собівартості продукції на малих підприємствах 

Назва:
Методи калькулювання собівартості продукції на малих підприємствах 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,21 KB
Завантажень:
134
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Методи калькулювання собівартості продукції на малих підприємствах
 


Кожне підприємство, починаючи свою виробничу або іншу діяльність, для як можна більшого економічного ефекту від неї, повинно дуже глибоко дослідити таке питання, як собівартість, тому що витрати є невід'ємною частиною виробничого процесу, а їх аналіз - складовою ефективності діяльності підприємства.
Калькуляція виступає нижньою межею ціни. Тому необхідно проводити калькулювання собівартості продукції через визначення витрат на одиницю продукції для встановлення оптимальної ціни. Це дозволить визначити доцільність виробництва будь-якого виду продукції (робіт, послуг), тому що калькулювання дає змогу розрахувати рівень прибутку. Тобто калькулювання допомагає підприємству не стати на шлях банкрутства завдяки пошуку резервів зниження витрат на виробництво. Шляхом складання кошторису різних категорій витрат і зрівняння його з результатами роботи підприємства, керівники можуть встановлювати, які витрати не відповідають первісному плану і тому вимагають їх уваги.
Даний процес дозволяє керівникам використовувати систему управління відхиленнями, коли увага керівників і їх зусилля концентруються на показниках, які мають значні відхилення від планових. Аналіз причин відхилень дозволяє розпізнати такі недоліки, як, наприклад, закупка матеріалів низької якості, невиявлення внутрішньовиробничих резервів, нераціональне використання ресурсів, непродуктивні витрати, низький рівень роботи структурних підрозділів підприємства, збільшення витрат на одиницю продукції. Таким чином, кошторис виступає засобом інформування керівників про брак і недоліки у виробництві.
Для визначення собівартості продукції розглянемо позамовний метод обліку витрат та калькулювання собівартості продукції.
Стаття “Сировина та матеріали” (субрахунок 201). В собівартості продукції сировина та матеріали мають найбільшу питому вагу в порівнянні з другими витратами. Вони складають основу собівартості продукції, тому обліку використання матеріальних витрат у виробничому процесі приділяється найбільша увага. Передані у виробництво сировина та матеріали при позамовному методі оцінюються по методу ідентифікованої собівартості згідно з П(С)БУ 9 “Запаси”.
Облік сировини та матеріалів на малих підприємствах має деякі особливості. Так, наприклад, на підприємстві відсутній склад для зберігання матеріалів. На території цеху є комора, де зберігаються матеріали. Керівник цеху є відповідальним за прийомку, зберігання сировини та матеріалів, у зв’язку з чим з ним заключається договір про матеріальну відповідальність.
Відпустка матеріалів у виробництво продукції проводиться спрощеним методом, суть якого заключається у наступному. Кожен день відбувається відпустка сировини та матеріалів у цех у розмірі денної потреби, користуючись встановленими нормами, але без оформлення документів на відпустку цієї сировини та матеріалів. По закінченню місяця на виготовлену продукцію складається акт на оприбуткування готової продукції та списання матеріалів. Це єдиний документ, який є базою для списання у виробництво сировини та матеріалу.
Перевага спрощеного методу обліку сировини та матеріалів і списання їх у виробництво заключається у тому, що при використанні актів та звітів нема необхідності у складанні інших документів на розходування матеріалів. Також спрощується облік матеріалів, оскільки замість регістрів аналітичного обліку використовується звіт про наявність та рух сировини та матеріалів.
Стаття “Основна заробітна плата” (субрахунок 661) та “Відрахування на соціальне страхування” (субрахунок 651, 656) відображає оплату праці за виготовлення продукції в розрахунково-платіжних відомостях та пов’язані з нею відрахування.
Стаття “Витрати, пов’язані з підготовкою та освоюванням виробництва продукції” (субрахунок 391) відображає такі витрати, до яких належать витрати, пов’язані з освоюванням виробництва нових видів продукції.
Стаття “Загальновиробничі витрати” (рахунок 91), до складу яких відносять: витрати на управління виробництвом, цехами, дільницями; відрахування на соціальні заходи та медичне страхування апарату управління цехами, дільницями; амортизація основних засобів загальновиробничого призначення.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Методи калькулювання собівартості продукції на малих підприємствах 

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок