Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Місце і роль міжнародної політики в житті суспільства, Україна на міжнародній арені

Місце і роль міжнародної політики в житті суспільства, Україна на міжнародній арені

Назва:
Місце і роль міжнародної політики в житті суспільства, Україна на міжнародній арені
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,53 KB
Завантажень:
476
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат з міжнародних відносин
Місце і роль міжнародної політики в житті суспільства, Україна на міжнародній арені


В основі будь-якої людської діяльності лежать ті чи інші інтереси й потреби. Не є винятком і зовнішня політика: в її основі лежать національні інтереси як інтегральне вираження інтересів усіх членів суспільства, що реалізуються через політичну систему.
У будь-якому суспільстві існують не тільки різні, а й протилежні інтереси. Функціонувати як цілісність суспіль-ство може лише за умови узгодження наявних у ньому інтересів, досягнення загальнонаціонального компромісу і злагоди на основі спільних цілей і цінностей передусім таких, як безпека, територіальна цілісність, демократія, добробут тощо. Виражати національні інтереси, тобто інтегровані інтереси всіх членів суспільства, покликана дер-жава як головний елемент політичної системи суспільства. Забезпечення національних інтересів і є основним завдан-ням зовнішньої політики будь-якої держави. Виражені в діяльності держави, національні інтереси виступають як державні. Можливі певні розходження між національними інтересами й державними як інтересами правлячих у даний момент політичних сил. За будь-яких умов пріоритетними в зовнішній політиці держави мають бути національні інтереси.
Розрізняють два основних рівні зовнішньополітичних інтересів: рівень головних інтересів і рівень специфічних інтересів. Рівень головних інтересів охоплює зовнішньополі-тичні інтереси, пов'язані із забезпеченням безпеки й цілісності держави як певної соціально-економічної, полі-тичної, національно-історичної і культурної спільності, захистом економічної і політичної незалежності держави, утриманням і зміцненням її авторитету в системі міжна-родних відносин. Інтереси цього рівня стосуються самого існування держави, а тому забезпечуються й захищаються нею на світовій арені всіма наявними засобами — дипло-матичними, економічними, ідеологічними, воєнними.
Рівень специфічних інтересів містить окремі, часткові інтереси держави в системі міжнародних відносин. Це, на-приклад, прагнення держави утвердити свій вплив у тих чи інших міжнародних організаціях, брати участь у розв'язанні регіональних конфліктів, розвивати культурні зв'язки з іншими державами тощо.
Між головними і специфічними інтересами існує тісний зв'язок. Головні інтереси держави протягом усього часу її існування залишаються практично незмінними. Змінюються лише форма їх вираження і засоби реалізації. З приводу своїх головних інтересів держава найменш схильна йти на ком-проміси й поступки в міжнародних відносинах. Саме зовнішня загроза цим інтересам штовхає державу на шлях використання воєнної сили як останнього аргументу в міжнародних відносинах.
Специфічні інтереси є більш динамічними; вони зміню-ються під впливом внутрішніх і зовнішніх чинників. В різних історичних умовах одні інтереси зникають, інші — з'являються. За певних обставин специфічний інтерес приноситься в жертву головному, але буває й так, що специфіч-ний інтерес переростає у головний, стає визначальним у всій зовнішній політиці держави.
На основі зовнішньополітичних інтересів визначаються цілі зовнішньої політики. Вони зумовлюються суспільно-політичним ладом, формою державного правління, типом політичного режиму, історичними особливостями, геополітичними умовами та іншими чинниками. Серед багатоманіт-них цілей зовнішньої політики можна виокремити найго-ловніші: забезпечення національної безпеки держави; збільшення сили держави; зростання престижу та зміцнення міжнародних позицій держави.
У широкому розумінні національна безпека — це такий стан держави, який дає їй можливість зберігати свою цілісність і виступати самостійним суб'єктом системи міжна-родних відносин. Конкретніше національна безпека означає захищеність життєво важливих інтересів особи, держави й суспільства, державних кордонів, територіальної цілісності, суспільно-політичного ладу, економіки, культури країни від внутрішньої і зовнішньої загрози. Вона має, отже, внутріш-ній і зовнішній аспекти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Місце і роль міжнародної політики в житті суспільства, Україна на міжнародній арені

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок