Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Аналітичний огляд діяльності Української фондової біржі за 2002 рік

Аналітичний огляд діяльності Української фондової біржі за 2002 рік

Назва:
Аналітичний огляд діяльності Української фондової біржі за 2002 рік
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,42 KB
Завантажень:
62
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат з предмету:
«Цінні папери»
Аналітичний огляд діяльності Української фондової біржі за 2002 рік
2002 рік не став роком зростання активності на біржовому ринку цінних паперів. Річний біржовий обіг зменшився майже у 4 раза у порівнянні з 2001 роком. Майже в 2,5 раза зменшилася кількість укладених угод на біржі.
Зниження біржових показників обумовлено низкою об”єктивних факторів. Перш за все, це звуження бази інструментів організаційно оформленого ринку. Враховуючи норми законодавства України з середини 2002 року з біржового ринку зникнув такий інструмент, як векселі. В той же час, обсяг торгівлі векселями у 2001 році складав 63% від річного біржового обігу. Другим об”єктивним фактором безумовно є пріоритети приватизаційних процесів в Україні, які суттєво впливають на стан та розвиток ринку корпоративних цінних паперів. Відповідно до пріоритетів, визначених Державною програмою приватизації на 2000-2002 роки, конкурсному продажу контрольних державних пакетів акцій ВАТ надавалась перевага перед продажем на організаційно оформленому ринку. Консолідація крупних пакетів акцій спричинила скорочення на ринку кількості цінних паперів інвестиційно привабливих компаній. В той же час, більшість пакетів акцій, які реалізовувалися протягом 2002 року в процесі приватизації через біржу, були низьколіквідними внаслідок відсутності можливості впливати на діяльність компаній через їх незначний відсоток від статутного фонду цих підприємств.
Не були стимулом у поліпшенні інвестиційного клімату в Україні й:
- дестабілізація політичної ситуації, обумовлена перевиборами парламенту, зміною уряду країни та низкою політичних скандалів;
- збільшення кількості корпоративних скандалів в Україні та неприйняття Закону України “Про акціонерні товариства”, який повинен стати корпоративним законодавчим актом якісно нового рівня та врегулювати ті “білі плями” чинного законодавства, які стимулюють зловживання у сфері корпоративного управління.
В такій ситуації діяльність Української фондової біржі у 2002 році була перш за все спрямована на розвиток нових біржових послуг, вдосконалення законодавчої та нормативної бази України, що має забезпечити поступове зосередження торгівлі цінними паперами на організаційно оформленому ринку, появу нових фінансових інструментів.
Біржова інфраструктура
На кінець 2002 року перелік членів УФБ налічував 106 торговців цінними паперами, які водночас є членами саморегулівної організації УФБ.
Протягом року зі складу членів СРО УФБ виключені 34 торговця цінними паперами. Члени СРО УФБ в структурному розрізі представлені 28 банківськими установами та 78 торговцями цінними паперам


Біржовий лістинг
На кінець 2002 року у Біржовому реєстрі УФБ налічувалися цінні папери 67 емітентів.
Зменшення кількості емітентів, цінні папери яких допущені до котирування на УФБ, обумовлено набуттям 15.10.02 року чинності нової редакції Положення про допуск цінних паперів до котирування на УФБ, відповідно до якої у зв”язку з відсутністю пропозицій та угод з Біржового реєстру УФБ вилучена низка цінних паперів, які були допущені до неофіційного котирування на біржі. Структура Біржового реєстру представлена:
59 підприємствами, які створені в процесі приватизації та акції яких допущені до неофіційного котирування на УФБ у зв”язку з їх продажем на біржі та її філіях у секторі приватизації;
акціями 8 емітентів (трьох банківських установ та п”яти ВАТ, які створені в процесі приватизації), які знаходяться в офіційному лістингу біржі.
Обсяги та структура торгівельної діяльності
Загальний біржовий обіг УФБ у 2002 році склав 16,87 млн.грн. (23,9% загального біржового обігу 2001 року).
Протягом 2002 року на УФБ та її філіях відбулося 79 торгівельних сесій ( у 2001 році 311 сесій). Середньомісячний обсяг торгівлі склав 1,4 млн. грн. (відповідний показник у 2001 році становив 5,9 млн. грн.), за торгівельну сесію – 0,2 млн. грн. (в 2001 році – 0,23 млн. грн. відповідно).
За рік на УФБ та її філіях укладено 218 угод (в середньому 3 угоди протягом однієї торгівельної сесії).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Аналітичний огляд діяльності Української фондової біржі за 2002 рік

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок