Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Порівняльна характеристика економічних показників країн України та Туреччини

Порівняльна характеристика економічних показників країн України та Туреччини

Назва:
Порівняльна характеристика економічних показників країн України та Туреччини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,87 KB
Завантажень:
172
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.3


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
 
Реферат на тему:
“Порівняльна характеристика економічних показників країн України та Туреччини ”
Порівняльна характеристика економічних показників країн України та Туреччини
Україна
Україна є однією з найбільших держав Європи. За розмірами території - її площа становить 603,7 тис км2. Чисельність населення України близько 47,1 млн осіб. Столиця – Київ.
Україна безпосередньо межує з сімома країнами світу. Протяжність кордону з Польщею на північному заході становить 543 км. На заході пролягає державний кордон з Словаччиною (98,5 км), Угорщиною (135,1 км), на південному заході – з Румунією (625,4 км) та Молдовою (1191 км). Східний і північно-східний кордон відділяє Україну від Росії, його протяжність 2063 км. На півночі – державний кордон з Білорусією(975 км). Загальна протяжність суходільних кордонів України – 6606 км. Чорноморський кордон має довжину 1550, Азовський – 400 км. Усього морські кордони України становлять 1959 км. Загальна протяжністьусіх кордонів держави на морі й на суші – 7590 км. Україна має широкий вихід – понад 2590 км – до країн Центральної та Західної Європи.
Адміністративно-територіальний поділ країни складається з 24 областей і Автономної республіки Крим.
За площею наша держава є найбільшою державою в Європі, за чисельністю населення вона посідає п’яте місце серед інших країн Європи.
Україна – індустріально-аграрна країна із значними економічними ресурсами. Її частка у світовому виробництві промислової і сільськогосподарської продукції перевищує 1%. Водночас кількість її населення становить менше 1% від населення планети.
Демографічна ситуація в Укаїні в останнє століття значною мірою визначається складним суспільно-політичним розвитком, рівнем матеріального забезпечення населення,його національно-культурними традиціями, побутом, духовністю тощо .
Україна належеть до країн, що характеризуються надзвичайно низькими темпами приросту населення.
Демографічна ситуація в Україні в останні роки характерезувалася переходом й усталої тенденції скорочення темпів приросту населення в абсолютне зменшення його загальної чисельності. Основна причина від’ємних значень природного руху населення - це перевага померлих над кількістю народжених. Природний приріст, скорочення населення за останніми даними 2004 р. становить -334,0 тис.чол. Так, співвідношення показників народжуваності та смертності свідчить про несприятливу демографічну ситуацію.
Важливим показником демографічної ситуації в Україні є середня тривалість життя, тобто кількість років, яку в середньому належить прожити цьому поколінню народжених, якщо припустити, що впродовж життя цього покоління рівень смертності в окремих вікових групах буде такий, як тепер. Для людей, що народилися 1991 р., очікувана середня тривалість життя становить 71 рік (чоловіків – 66, а жінок - 75). Більшість населення України становлять жінки (53%), проте у різних групах кількість чоловіків і жінок неоднакова.
Економіка України. Економіка України виділяється складовою, досить диференційованою і диверсифікованою стуктурою. Для неї характерні: переважання важкої індустрії, недостатній розвиток галузей івиробництва товарів народного споживання, наявність галузуй і виробництва, що забезпечують науково-технічний погрес і розширення й поглиблення внутрішньогалузевих та міжгалузевих виробничих зв’язків.
На галузеву структуру екеноміки України мають вплив різні економічні та природні фактори, в тому числі наявний рівень розвитку продуктивних сил, темпи зростання або занепаду виробництва, рівень забезпечення сировинними та паливно-енергетичними ресурсами, інтенсивність реалізації досягнень науки і техніки, міжнародний поділ праці, економічна інтеграція.
З корисних копалин велике значення мають кам”яне вугілля Донецького басейну, залізні й марганцеві руди. На території України добувають природний горючий газ, нафту, сірку, титанові руди, калійну та кухону сіль, каолінові глини, цементну сировину, флюсові вапняки, доломіти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Порівняльна характеристика економічних показників країн України та Туреччини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок