Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> РИНКОВА ІНФРАСТРУКТУРА ТА ЇЇ ФУНКЦІЇ

Загрузка...

РИНКОВА ІНФРАСТРУКТУРА ТА ЇЇ ФУНКЦІЇ

Назва:
РИНКОВА ІНФРАСТРУКТУРА ТА ЇЇ ФУНКЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,81 KB
Завантажень:
114
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
РЕФЕРАТ
на тему:
РИНКОВА ІНФРАСТРУКТУРА ТА ЇЇ ФУНКЦІЇ


За економічним призначенням я розумію три типи ринків: ринок засобів виробництва і предметів споживання; ринок робочої сили; ринок капі латів.
Кожному з них відповідають спеціальні інститути, що обслуговують ці ринки. Такі інститути називають інфраструктурою.
Із елементів інфраструктури ринку особливу увагу привертають фондова, валютна, товарна біржі і біржа праці, або, як її у нас називають, служба зайнятості населення. Фондова біржа являє собою певним чином організований ринок, на якому власники цінних паперів за допомогою посередників здійснюють операції купівлі-продажу. Основними видами цінних паперів є банкноти, акції, векселі, облігації. Членами біржі можуть бути індивідуальні торговці паперами та кредитно-фінансові інститути. Члени біржі або державний орган, який контролює їх діяльність встановлюють правила проводження біржових операцій.
Органічною частиною сучасних міжнародних валютно-фінансових відносин, які забезпечують концентрацію валютних операцій, формування, взаємозв’язок і динаміку валютних курсів. є валютна біржа. Валютна баржа – це комерційне підприємство, яке здійснює купівню-продаж іноземної валюти за ринковими цінами.
Особливе місце серед інститутів інфраструктури ринку займає товарна біржа, яка є різновидом товарного ринку оптової купівлі-продажу масових, переважно сировинних і сільськогосподарських товарів (зерно, цукор, метали, бавовна тощо), а також хімічних товарів та нафтопродуктів. Принципові властивості біржових товарів – однорідність, взаємозамінність, можливість встановлення для них стандартної середньої якості.
Великі центри біржової торгівлі розташовані в основному у США, Японії, Великобританії.
З появою бірж в Україні з’являються і нові види професійних занять та робочих місць для населення. До них належать: біржовий маклет, брокер та дилер.
Біржовий маклер – це особа, яка виступає посередником при оформленні угод на товарних та фондових біржах.
Брокер – це також посередник на товарних, фондових та валютних біржах. Він, як правило, укладає угоди від імені, за дорученням і за рахунок довірителя на основі укладених з клієнтами погоджень.
Дилер – посередник, який здійснює перепродаж товарів звичайно від свого імені і за свій рахунок.
На відміну від товарної, фондової та валютної бірж, біржа робочої сили (біржа праці) формується державою. Відповідно до Закону України “Про зайнятість населення” цей інститут інфраструктури ринку у нас називається державною службою зайнятості.
У службі зайнятості не відбуваються процеси купівлі-продажу товару – робочої сили.
Поряд із службами зайнятості на ринку робочої сили великого значення набуває державний фонд зайнятості, який формується за рахунок асигнувань з бюджетів різного рівня, внесків підприємств, установ та організацій, кооперативів, добровільних внесків громадських організацій, громадян, іноземних фірм та інших надходжень.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Реферат на тему: РИНКОВА ІНФРАСТРУКТУРА ТА ЇЇ ФУНКЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок