Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Формування ефективного бізнес-плану. Структура бізнес-плану

Формування ефективного бізнес-плану. Структура бізнес-плану

Назва:
Формування ефективного бізнес-плану. Структура бізнес-плану
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,84 KB
Завантажень:
243
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Формування ефективного бізнес-плану. Структура бізнес-плану


У самому загальному випадку план - це образ чого-небудь, модель бажаного майбутнього або система мір, спрямована на досягнення поставлених цілей і задач. Бізнес-план, як один з найбільш розповсюджених у даний час видів планів, являє собою:
- робочий інструмент підприємця для організації своєї роботи;
- розгорнуту програму (раціонально організованих мір, дій) здійснення бізнесу-проекту, що передбачає оцінку витрат і доходів;
- документ, що характеризує основні сторони діяльності і розвитку підприємства;
- результат дослідження й обґрунтування конкретного напряму діяльності фірми на визначеному ринку.
Підприємство може мати одночасно кілька бізнес-планів, у яких ступінь деталізації обґрунтувань може бути різним. У малому підприємництві бізнес-план і план підприємства можуть збігатися і по обсягу, і по змісту.
Будь-який бізнес-план повинен давати переконливі відповіді для самого підприємця і його можливих партнерів принаймні на п'ять основних питань:
Що робити?
Оцінка сучасного стану підприємства (ситуації);
Напрямок розвитку (бажаний стан);
Способи досягнення мети;
Оцінка витрат ресурсів і фінансових результатів.
Бізнес-планування, як необхідний елемент керування виконує в системі підприємницької діяльності ряд найважливіших функцій, серед яких найбільше значення мають наступні:
- ініціювання - активізація, стимулювання і мотивація намічуваних дій, проектів і угод;
- прогнозування - передбачення й обґрунтування бажаного стану фірми в процесі аналізу й обліку сукупності факторів;
- оптимізація - забезпечення вибору припустимого і найкращого варіанта розвитку підприємства в конкретному соціально-економічному середовищі;
- координація й інтеграція - облік взаємозв'язку і взаємозалежності всіх структурних підрозділів компанії з орієнтацією їх на єдиний загальний результат;
- безпека управління - забезпечення інформацією про можливі ризики для своєчасного вживання упереджувальних заходів по зменшенню або запобіганню негативних наслідків;
- упорядкування - створення єдиного загального порядку для успішної роботи і відповідальності;
- контроль - можливість оперативного відстеження виконання плану, виявлення помилок і можливого його коректування;
- виховання і навчання - сприятливий вплив зразків раціонально спланованих дій на поводження працівників і можливість навчання їх, у тому числі і на помилках;
- документування - представлення дій у документальній формі, що може бути доказом успішних або помилкових дій менеджерів фірми.
При розробці бізнес-планів необхідно дотримувати основні принципи планування, що створюють передумови для успішної діяльності підприємства в конкретному економічному середовищі (таблиця 1).
Таблиця 1 - Основні принципи внутріфірмового планування

п/п | Принципи планування | Зміст
1 | 2 | 3
1. | Необхідність | 1. Обов'язкове застосування планів у будь-якій сфері діяльності є раціональним поводженням людей.
2. Перш ніж діяти, кожний повинний знати, що хоче і може.
2. | Безперервність | Процес планування на підприємстві повинний здійснюватися постійно шляхом: а) послідовної розробки нових планів по закінченні дії планів попередніх періодів; б) ковзного планування - після закінчення частини планового періоду складається обновлений план, у якому збільшується обрій планування, а на період, що залишився, план може уточнюватися в зв'язку з появою непередбачених раніше змін зовнішнього середовища або внутрішніх можливостей і орієнтації фірми.
3. | Еластичність і гнучкість | Пристосування первісних планів до умов, що змінюються, здійснюється шляхом: а) уведення планових резервів за основними показниками; б) застосування евентуального (на випадок) планування для різних ситуацій і розподілу даних; в) використання оперативних планів для обліку виникаючих змін середовища; г) використання альтернативних планів.
4. | Єдність і повнота (системність) | Системність досягається трьома основними способами:
1. Наявністю загальної (єдиної) економічної мети і взаємодією всіх структурних підрозділів підприємства по горизонтальному і вертикальному рівнях планування.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Формування ефективного бізнес-плану. Структура бізнес-плану

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок