Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Роль трансфертів у вирівнюванні фінансового забезпечення регіонів

Роль трансфертів у вирівнюванні фінансового забезпечення регіонів

Назва:
Роль трансфертів у вирівнюванні фінансового забезпечення регіонів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,38 KB
Завантажень:
165
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Роль трансфертів у вирівнюванні фінансового забезпечення регіонів


Україна займає одне з провідних місць в Європі за потужністю природно-ресурсного, промислового, аграрного, транспортного потенціалу. Але внаслідок затяжної економічної кризи, на сучасному етапі, наша держава неспроможна реалізовувати свої потенційні можливості.
Від попередньої економічної системи України залишився цілий ряд регіональних проблем, які значною мірою відрізняються між собою залежно від географічного поло-ження, рівня соціально-економічного розвитку регіону, його історичного досвіду. Тому в умовах економічної кризи в Україні, як і в інших країнах з транзитивною економікою, особливого значення набуває регіональна економічна політика. В Україні регіональна економічна політика повинна здійснюватись на кількох рівнях, серед яких основними є три: макрорівень (об’єкти – економічні райони), мезорівень (області) та мікрорівень (адмі-ніст-ративні райони).
У межах регіональної економічної політики, яку проводить держава, особливого значення набувають проблеми вирівнювання фінансового забезпечення регіонів. Пов’я-зано це особливо з динамікою витрат фінансових ресурсів з державного бюджету, оскільки аж занадто зацентралізовані міжбюджетні відносини, тобто зберігається жорстка фінан-сова залежність регіонів від центру.
Неодмінною передумовою формування фінансових ресурсів регіону є розробка систе-ми міжбюджетних відносин, виходячи із досягнень світової науки і практики провідних країн з розвиненою економікою, а також з урахуванням національних особливостей України. У зв’язку з цим викликають інтерес роботи раніше визнаних провідних зарубіж-них вчених-економістів: П.Самуельсона, Дж. М. Кейнса, М. Фрідмена, П. Браунінга та інших.
Останнім часом тема становлення, розвитку та проблем бюджетної системи висвітлювалась у наукових роботах зарубіжних і вітчизняних вчених-економістів, таких, як В. Федосов, В.І. Кравченко, С.А. Буковинський та ін.
Роботи економістів О.Д. Василика, К.В. Павлюка, І.В. Сало, І.І.Д’яконова, М.І. Дер-кача, Л.П. Гордєєвої, Л.М. Безгубенко, В.М. Родіонова та інших науковців присвячені розгляду теоретичних і методологічних аспектів бюджетування.
Вивчення з цієї проблеми друкованих праць свідчить про відсутність достатнього висвітлення питань аналізу міжбюджетних відносин і необхідності вирішення у контексті регіональної економічної політики, фінансового забезпечення регіону без прямого втручання у ці процеси держави.
Мета статті – виявити доцільність застосування нової системи формування місцевих бюджетів із приміненням європейського досвіду з системи оподаткування та показати шляхи вирішення цієї проблеми, виявити чинники впливу на зро-стання ролі трансфертів у міжбюджетних відносинах.
На сучасному етапі розвитку держави завдання децентралізації фінансових ресурсів повинно зайняти першочергове місце порівняно з іншими нагальними завданнями.
Реалізація регіональної економічної політики залежить від фінансового забезпечення регіональних програм розвитку території, розподілу бюджетних коштів, які в умовах погіршення соціально-економічного стану населення загострюють взаємовідносини в системах „центр-регіон”, „регіон-регіон”. Цьому можуть сприяти місцеві фінанси.
Місцеві фінанси – це система формування, розподілу і використання грошових та інших фінансових ресурсів для забезпечення місцевими органами влади покладених на них функцій і завдань, як власних, так і делегованих [4, С. 43].
Матеріальною основою місцевих фінансів виступають централізовані і децентралі-зовані фонди коштів. Місцеві фінансові ресурси – це фонди коштів, що створюються і вико-ристовуються на соціальний і економічний розвиток регіонів [1, С. 55].
Фінансові ресурси адміністративно-територіальних одиниць (областей, районів, міст) включають: бюджети всіх рівнів, фінанси господарюючих суб’єктів відповідної терито-рії, державні та позабюджетні фонди, іноземні інвестиції, внутрішні запозичення у насе-лення [2, С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Роль трансфертів у вирівнюванні фінансового забезпечення регіонів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок