Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Діяльність фондових бірж на міжнародному ринку цінних паперів

Діяльність фондових бірж на міжнародному ринку цінних паперів

Назва:
Діяльність фондових бірж на міжнародному ринку цінних паперів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,32 KB
Завантажень:
75
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Діяльність фондових бірж на міжнародному ринку цінних паперів


Загальноприйнятого визначення міжнародного ринку цінних па-перів немає. Як правило, на цьому ринку відбувається торгівля цінни-ми паперами між нерезидентами та торгівля фондовими цінностями, вираженими не в національних валютах. Критерій "міжнародності" визначається тим, що капітал перетікає з однієї країни в іншу, а інвестиційні ресурси перетинають національні кордони.
Важливим для аналізу міжнародного ринку цінних паперів є його поділ на первинний і вторинний.
Первинним ринком цінних паперів є економічний простір, який цінний папір проходить від свого емітента до першого покупця. Економічним цей простір називається тому, що на ньому діють емі-тент та інвестор, він раціонально організований, виконує певну еко-номічну функцію, і тільки в межах цього простору емітент може одержати необхідний йому капітал.
На первинному ринку міжнародні позичальники розміщують нові випуски боргових інструментів, зазвичай за допомоги великих інвес-тиційних інституцій (інвестиційного банку чи інвестиційного підроз-ділу універсального банку) або їх синдикату.
На вторинному ринку цінних паперів продаються і купуються уже випущені запозичення між різними закордонними інвестора-ми. Вторинний ринок для боргового інструменту розвивається там, де відбувається перевищення попиту міжнародних інвесторів на ризик даного позичальника над пропозицією запропонованих цим пози-чальником своїх боргових інструментів на первинному ринку.
Інвестори, які не мають змоги задовольнити свій попит на пер-винному ринку, звертаються на вторинний ринок боргових інстру-ментів і купують їх у інших інвесторів. У результаті встановлюєть-ся нова ціна на кредитний ризик позичальника — вже на основі операцій на вторинному ринку на більш привабливому для пози-чальника рівні. При цьому останній не отримує якихось прямих вигод від нової рівноваги, оскільки він, як правило, не залучається до торгівлі інструментом. Однак позичальник одержує значні побічні вигоди, адже попит на його інструменти розширюється, його імідж у інвес-торів підвищується і в результаті у нього з'являються можливості здійснення нових емісій на більш вигідних умовах.
З іншого боку, вторинний ринок може створити і значні пробле-ми для позичальника, оскільки ціни цього ринку є мірилом креди-тоспроможності й ризику боржника. У випадку появи негативної інформації, навіть зовсім необґрунтованої, і відповідної негативної зміни ціни на даному ринку, доступ позичальника на первинний ринок з новими емісіями може бути суттєво обмежений. Таким чином, особливої важливості набуває ефективність стратегії позичальника і на первинному, і на вторинному ринках цінних паперів.
Окремі автори вважають, що розвиток ринкового господарства на сучасному етапі призвів до організації і формування так званого світового третинного ринку. В основі цього ринку лежать добре відомі на міжнародних і національних ринках групи інструментів, які практично остаточно відірвалися від реальних відтворюваних процесів у економіці. Метою їх створення і широкого використання на національних і міжнародних фінансових ринках є опосередку-вання швидкого переливу фіктивного капіталу (у тому числі й по-хідного від базового фіктивного капіталу).
Така точка зору, очевидно, має всі підстави для існування, врахо-вуючи колосальні розміри фіктивного капіталу в сучасному світі та катастрофічні наслідки переливу "гарячих" грошей з одних регіонів у інші.
Вторинний ринок цінних паперів може бути неорганізованим, або позабіржовим, та організованим, або біржовим.
Позабіржовий (неорганізований) ринок цінних паперів характе-ризується такими особливостями:*
численністю продавців цінних паперів;*
відсутністю єдиного курсу на однакові цінні папери (питання про курс будь-якого цінного папера вирішується під час переговорів між його продавцем і покупцем);*
торгівля цінними паперами відбувається в різних місцях і в різний час;*
немає єдиного центру, який організовує цю торгівлю і відпра-цьовує її методологію (на відміну від біржі).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Діяльність фондових бірж на міжнародному ринку цінних паперів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок