Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Факторинг:.суть, види, сума виплат,.комісійна винагорода. Факторингові операції

Факторинг:.суть, види, сума виплат,.комісійна винагорода. Факторингові операції

Назва:
Факторинг:.суть, види, сума виплат,.комісійна винагорода. Факторингові операції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,46 KB
Завантажень:
420
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат з фінансів:
Факторинг:.суть, види, сума виплат,.комісійна винагорода. Факторингові операції


Факторинг - це достатньо новий вид послуг у області фінансування, яким займаються спеціальні факторингові компанії, що тісно пов'язані з банками або є їх дочірніми філіалами, або самі банки.
Факторинг (factor - в перекладі з англійського «агент, посередник») є різновидом торгово-комісійної операції, що поєднується з кредитуванням оборотного капіталу клієнта, що пов'язане з переуступкою клієнтом-постачальником факторингової компанії (чинник-фірмі) неоплачених платіжних вимог за поставлену продукцію, виконані роботи, надані послуги і, відповідно, права отримання платежу по них. Він включає інкасування дебіторської заборгованості клієнта, кредитування і гарантію від кредитних і валютних ризиків.
Метою факторингового обслуговування є своєчасне інкасування боргів для скорочення втрат, унаслідок затримки платежу, і запобігання появі сумнівних боргів, підвищення ліквідності і зниження фінансового ризику для клієнтів, які не хочуть брати на себе роботу по перевірці платоспроможності своїх контрагентів, по веденню бухгалтерського обліку відносно своїх вимог і зацікавлені, по можливості, в найшвидшому отриманні грошей по рахівницях.
У основі факторингу лежить покупка банком (факторською компанією) рахунків-фактур клієнта на умовах негайної оплати частини вартості (70-90%) відфактурованних поставок і оплати решти частини (за вирахуванням відсотка за кредит) в строго обумовлені терміни незалежно від надходження виручки від дебіторів. Тому факторингові операції називають також кредитуванням продажів постачальника або наданням факторингового кредиту постачальнику.


Схема організації факторингу
ЧИННИК-ФІРМА
ПОКУПКА ПЛАТІЖНИХ АНАЛІЗ КРЕДИТО-
ВИМОГ І ПЛАТОСПРОМОЖНОСТІ
ОПЛАТА ПРОДУКЦІЇ ОПЛАТА ВИМОГ
ПОСТАВКА ПРОДУКЦІЇ
ПОСТАЧАЛЬНИК ПОКУПЕЦЬ
Відповідно до конвенції про міжнародний факторинг, операція вважається факторингом в тому випадку, якщо вона задовольняє якій-небудь з наступних чотирьох ознак:
Наявність кредитування у формі попередньої оплати боргових вимог.
Ведення бухгалтерського обліку постачальника, раніше всього обліку реалізації.
Інкасування його заборгованості.
Страхування постачальника від кредитного ризику.


Види факторингу
Класичний факторинг в тій формі, в якій він практикується у всьому світі, припускає наявність комерційного кредиту в товарній формі, що надається продавцями покупцям у вигляді відстрочення платежу за продані товари і оформляється відкритим рахунком. Відкритий рахунок, коли покупець не видає продавцю ніякого боргового зобов'язання, припускає ризик. Страхування і управління ризиками комерційного кредиту здатні здійснити саме факторингові компанії через передбачувані ними послуги.
В даний час виділяють декілька видів факторингових операцій.
Внутрішні (якщо постачальник і його клієнт, тобто сторони за договором купівлі-продажу, а також чинник-фірма знаходяться в одній і тій же країні) або міжнародні.
Відкриті (якщо боржник повідомлений про участь в операції чинник-фірми) або закриті (конфіденційні). Повідомлення боржника при відкритому факторингу здійснюється шляхом відповідного запису на рахунку-фактурі, підтверджуючої, що правонаступником по виникаючому боргу є чинник-фірма і що платежі повинні здійснюватися в її користь. При конфіденційному факторингу ніхто з контрагентів клієнта не обізнаний про кредитування його продажів чинник-фірмою.
З правом регресу, тобто зворотної вимоги до постачальника відшкодувати сплачену суму, або без права регресу. Дані умови пов'язані з ризиками, які виникають при відмові платника від виконання своїх зобов'язань, тобто кредитними ризиками. При висновку факторингової угоди з правом регресу постачальник продовжує нести певний кредитний ризик по боргових вимогах, проданих їм чинник-фірмі. Остання може скористатися правом регресу і при бажанні продати постачальнику будь-яку неоплачену боргову вимогу у разі відмови клієнта від платежу (його неплатоспроможності). Дана умова передбачається у випадку, якщо постачальники упевнені, що у них не можуть з'явитися сумнівні боргові зобов'язання, або що вони достатньо ретельно оцінюють кредитоспроможність своїх клієнтів, розробивши власну достатньо ефективну систему захисту від кредитних ризиків, або через специфіку своїх клієнтів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Факторинг:.суть, види, сума виплат,.комісійна винагорода. Факторингові операції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок