Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Сутність платіжної системи, єдиний казначейський рахунок, реєстраційні рахунки, технічне забезпечення здійснення платежів, механізм взаємостосунків користувачів коштів з казначейською системою

Сутність платіжної системи, єдиний казначейський рахунок, реєстраційні рахунки, технічне забезпечення здійснення платежів, механізм взаємостосунків користувачів коштів з казначейською системою

Назва:
Сутність платіжної системи, єдиний казначейський рахунок, реєстраційні рахунки, технічне забезпечення здійснення платежів, механізм взаємостосунків користувачів коштів з казначейською системою
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,60 KB
Завантажень:
473
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Сутність платіжної системи, єдиний казначейський рахунок, реєстраційні рахунки, технічне забезпечення здійснення платежів, механізм взаємостосунків користувачів коштів з казначейською системою


Зміст
Сутність платіжної системи
2. Єдиний казначейський рахунок
3. Реєстраційні рахунки
4. Технічне забезпечення здійснення платежів
5. Механізм взаємостосунків користувачів коштів з казначейською системою
Основні терміни і поняття
Елементи платіжної системи:
Система норм, що встановлюють правила походження платежів.
Технічне забезпечення здійснення платежів.
Механізм взаємостосунків користувачів коштів з Казначейською системою.
Єдиний казначейський рахунок – це система бюджетних рахунків, що відкриті в установах банків на ім’я Головного управління. Державного Казначейства і його територіальних органів за відповідним балансовим рахунком. Ці рахунки відкриваються в установах національного банку та уповноважених установах комерційних банків, що визначені Кабінетом Міністрів України та Національним банком України, за балансовими рахунками 2520, 3520.
Платіжна система виконання Державного бюджету – частина національної платіжної системи, при якій держава виконує функції отримувача і відправника платежів Державного бюджету.
Механізм взаємостосунків користувачів коштів з системою Державного казначейства – це стосунки, які здійснюються шляхом обміну інформацією у вигляді документів за встановленими Національним банком формати та певними вимогами щодо їх заповнення.
Реєстраційні рахунки – це рахунки, які відкриваються в органах Державного казначейства розпорядниками коштів усіх ступенів як складові Єдиного казначейського рахунку для обліку витрат, передбачених їх кошторисами доходів і видатків відповідно до бюджетної класифікації.


1. Сутність платіжної системи
Платіжна система виконання Державного бюджету с частиною національної платіжної системи, при якій держава виконує, функції отримувача і відправника платежів Державного бюджету.
Під платежами Державного бюджету слід розуміти переказ ко-штів від держави до зовнішнього отримувача і навпаки - від зовніш-нього до держави. Тобто платіж складається з двох складових: надхо-джень і виплат. Коли переказ коштів здійснюється між декількома державними відомствами, то це с внутрішніми платежами у системі органів Держказначейства.
Чинна платіжна система виконання Державного бюджету України на сьогодні регулюється Національним банком України, Мі-ністерством фінансів. Державним казначейством України відповідно до покладених на ці органи функцій.
Платіжна система виконання бюджету включає в себе три елементи:
1. Система норм, що встановлюють правила проходження платежів.
2. Технічне забезпечення здійснення платежів.
3. Механізм взаємостосунків користувачів коштів з Казначейською системою.
Казначейське виконання Державного бюджету за доходами і ви-датками включає облік надходження платежів, регулювання обсягів і термінів прийняття бюджетних зобов'язань, дозвіл на право здійснен-ня видатків у межах затверджених асигнувань і проведення платежів розпорядників бюджетних коштів.
Світовий та вітчизняний досвід дає змогу навести низку таких найважливіших казначейських принципів:
1. Принцип єдності каси і єдиного бухгалтерського обліку.
2. Принцип оплати рахунків установ, які утримуються за рахунок коштів бюджету, державними бухгалтерами (казначеями), який ґрунтується на тому, що особа, яка приймає зобов'язання за видат-ками, і особа, яка їх оплачує, не мають збігатись.
3. Принцип повноти включення доходів та видатків до бюджетів.
Принцип єдності каси і єдиного бухгалтерського обліку логічно випливає із визначальної норми бюджетного права про єдність (ціліс-ність) бюджетної системи. У спою чергу, ця норма забезпечується іс-нуванням єдиного рахунку надходжень і платежів до бюджету та єди-ної бюджетної класифікації доходів та видатків, єдністю регулювання бюджетних правовідносин, єдиною структурою бюджетної докумен-тації, вимогами надання необхідної статистичної та бюджетної ін-формації від одного бюджету до іншого, спільною грошовою систе-мою та єдиною соціально-економічною політикою держави.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Сутність платіжної системи, єдиний казначейський рахунок, реєстраційні рахунки, технічне забезпечення здійснення платежів, механізм взаємостосунків користувачів коштів з казначейською системою

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок