Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Порядок проведення ревізії роботи фінансових органів щодо складання і виконання бюджету

Порядок проведення ревізії роботи фінансових органів щодо складання і виконання бюджету

Назва:
Порядок проведення ревізії роботи фінансових органів щодо складання і виконання бюджету
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,18 KB
Завантажень:
192
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему:
Порядок проведення ревізії роботи фінансових органів щодо складання і виконання бюджету


Ревізія складання і виконання бюджету охоплює весь обсяг роботи місцевих органів державної влади, зокрема фінансових і казначейських, та органів місцевого самоврядування. Розпочинається вона з перевірки виконання зведеного бюджету території і має на меті дати об'єктивну оцінку стану виконання бюджетів регіону (міста, району) та внести пропозиції щодо усунення й попередження недоліків у діяльності органів державної влади і підпорядкованих їм установ, підприємств та організацій.
Питаннями, що підлягають обов'язковому контролю при перевірці виконання зведеного бюджету території, є встановлення:*
наявності та правильності розрахунків доходів і видатків бюджетів;*
законності, обґрунтованості і правильності внесення уточнень до бюджетних призначень у процесі виконання бюджетів;*
дотримання нормативів відрахувань від загальнодержавних податків і зборів та інших платежів між рівнями бюджетів;*
правильності розмежування доходів між бюджетами, розподілу платежів до відповідних фондів бюджету та асигнувань із цих фондів бюджету;*
дотримання порядку перерахування коштів з державного бюджету місцевим бюджетам і розподілу їх між бюджетами територіальних громад;*
правильності розрахунку обсягу міжбюджетних трансфертів;*
законності та ефективності використання бюджетних коштів, державного і комунального майна.
Ревізія, як правило, починається з одночасної перевірки всіх ділянок роботи фінансового органу, Держказначейства й інших об'єктів, передбачених програмою.
Перед початком ревізії необхідно отримати від фінансового органу або установи банку довідку про відкриті рахунки для виконання відповідного бюджету, реєстр розпорядників бюджетних коштів, які фінансуються з бюджету, та засвідчені копії рішень і розпоряджень відповідного місцевого органу державної виконавчої влади чи місцевого самоврядування, що стосуються формування та виконання бюджету.
На підставі наявних у фінансовому органі регіону (міста, району) даних: розрахунків, обґрунтувань, рішень органів виконавчої влади і місцевого самоврядування, звітності про виконання низових бюджетів тощо з'ясовується стан роботи Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, виконавчих органів відповідних рад, а також стан роботи місцевих фінансових органів щодо організації бюджетного планування та управління виконанням відповідного місцевого бюджету.
Насамперед установлюється дотримання відповідних законодавчих і нормативних актів при складанні, розгляді і затвердженні проекту бюджету; виконання вимог Бюджетного кодексу щодо змісту та структури рішення про бюджет території; наявність розпису доходів і видатків бюджету, бюджетного розпису за місяцями у розрізі головних розпорядників бюджетних коштів, затверджених кошторисів і штатних розписів, планів використання бюджетних коштів підприємствами й організаціями, які є їх одержувачами.
У разі несвоєчасного затвердження місцевого бюджету необхідно встановити, чи не здійснювалося у періоді до затвердження бюджету фінансування в обсязі понад Іп обсягу видатків, визначеного на відповідний період попереднього бюджетного року, та чи не перераховувалися кошти на здійснення капітальних видатків.
Аналізуючи рішення про затвердження бюджету, треба враховувати, що у разі прийняття бюджету з дефіцитом повинні бути визначені джерела його покриття (для бюджетів АР Крим і міст), а затвердження обласних, районних і районних у містах бюджетів з дефіцитом взагалі не допускається.
У разі встановлення випадків затвердження дефіцитних бюджетів ревізор повинен встановити наслідки такого рішення (зростання бюджетної заборгованості тощо).
У процесі перевірки звертається увага на правильність визначення у складі бюджету загального і спеціального фондів. Водночас треба враховувати, що формування спеціального фонду місцевих бюджетів можливе лише за умови, якщо це передбачено законом про державний бюджет.
Належить також з'ясувати, які загальнорегіональні (районні, міські) програми, що потребували виділення коштів бюджетів різних рівнів, прийнято місцевими радами та як забезпечувався контроль за повнотою виконання заходів за цими програмами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Порядок проведення ревізії роботи фінансових органів щодо складання і виконання бюджету

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок