Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Теоретичні і економічні основи інвестиційної діяльності. Переваги інвестиційного проектування

Теоретичні і економічні основи інвестиційної діяльності. Переваги інвестиційного проектування

Назва:
Теоретичні і економічні основи інвестиційної діяльності. Переваги інвестиційного проектування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,05 KB
Завантажень:
372
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Теоретичні і економічні основи інвестиційної діяльності. Переваги інвестиційного проектування
Складання інвестиційних проектів можна розбити на етапи. На першому етапі визначаються інвестиційні ідеї, їх попередня техніко-економічна оцінка, розробка елементів оцінки та підготовка попередньої інформації про інвестиційний проект, його кошторисну вартість, строки будівництва об'єкта чи впровадження проекту через закупівлю і монтаж устаткування та обладнання. Визначаються строки пусконалагоджувальних робіт та освоєння виробництва. Розраховується інтенсивність експлуатації і строки окупності проекту. Якісне визначення всіх названих показників інвестиційного проекту створюють його привабливість для потенційного інвестора. Розгляд інвестиційного проекту та переговори з інвестором або інвесторами надають змогу визначити сильні і слабкі сторони проекту, внести відповідні поправки до нього.
Другий етап потребує чіткого визначення потреб ринку щодо того чи іншого товару як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринку, а також щодо орієнтованих цін товару та попит на нього, що в кінцевому результаті визначає привабливість проекту. Його привабливість значно зросте, якщо при представленні проекту потенційним інвесторам буде значною мірою висвітлено питання забезпечення запланованого виробництва сировиною, матеріалами, напівфабрикатами, енергетичними та трудовими ресурсами.
Практично на цих двох етапах закінчується визначення потенційної привабливості проекту. Якщо інвестори не виявили зацікавленості, то робота над проектом закінчується.
Зацікавленість інвесторів у впровадженні проекту характеризує собою другу фазу інвестиційного проектування, яка потребує укладання договору (контракту) на детальну розробку і оцінку ефективності проекту по етапах та його фінансування.
Визначивши виконавця проекту, обговорюються строки його виконання і оплата робіт згідно з контрактом, в якому передбачається вивчення і висвітлення в проекті попиту на заплановану до випуску продукцію як на українському, так і на зарубіжному ринку.
Значне місце при проектуванні належить вибору місця розташування виробництва. Зацікавленість у ньому залежить від соціально-економічного стану та політичної стабільності регіону, від розташування відведеної під будівництво або реконструкцію ділянки щодо джерел надходження сировини, транспортних зв'язків, трудових ресурсів та наявності електроенергії, теплопостачання, води.
Висвітлення організаційних, технологічних та інших питань дає змогу перейти до етапу фінансової і економічної оцінки проекту, який є найважливішим елементом привабливості, особливо для іноземного інвестора. Через розрахунок фінансового проекту визначається лаг окупності проекту, тобто розкриваються комерційні стимули і прибутковість проекту або його ефективність.
На наш погляд, суттєвим етапом проектування є проект розрахунків ризиків інвестиційного проекту, до яких слід віднести інфляційні процеси, політичну нестабільність, відсутність або недостатність законодавчої та нормативної бази для інвестування, зміни попиту на заплановану до виробництва продукцію та інші ризики.
Заключним етапом інвестиційного проектування є розгляд інвестором чи інвесторами детального проекту і при його відповідності поставленим вимогам - впровадження його в життя.
Розглядаючи етапи інвестиційного проектування, слід висвітлити, хоча б у загальних рисах, процес або етапи підготовки і реалізації лізингових положень як особливого виду інвестиційної діяльності.
Підготовка і реалізація лізингових положень складається з кількох етапів:*
підготовки та обґрунтування лізингової угоди - прийому заявки на лізингові послуги від клієнта; визначення орієнтовної вартості лізингу; аналізу документів, що характеризують фінансовий стан клієнта на момент подання заявки; аналізу бізнес-плану, представленого клієнтом; визначення потенційних можливостей клієнта щодо виконання платіжних зобов'язань по лізингу; уточнення вартості лізингу; прийняття рішення про надання лізингових послуг; * юридичного оформлення лізингової угоди - підготовки і укладання угоди про надання кредиту для фінансування лізингової угоди (у разі необхідності); підготовки і укладання угоди купівлі-продажу з фірмою-постачальником; підготовки і укладання з лізингоодержувачем угоди про лізинг майна (лізингова угода); підготовки і укладання угоди страхування майна - об'єкта лізингу;
розробки плану реалізації лізингової угоди;
моніторингу виконання лізингової угоди.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Теоретичні і економічні основи інвестиційної діяльності. Переваги інвестиційного проектування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок