Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Процес прийняття управлінських рішень

Процес прийняття управлінських рішень

Назва:
Процес прийняття управлінських рішень
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,87 KB
Завантажень:
460
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
РЕФЕРАТ
на тему:
Процес прийняття управлінських рішень


План
1. Підходи до прийняття управлінських рішень
2. Етапи прийняття управлінських рішень
3. Методи творчого пошуку альтернативних варіантів
4. Список літератури


Підходи до прийняття управлінських рішень
У теорії прийняття рішень виділяють два основних напрямки досліджень: нормативний та описовий.
Представники нормативного підходу концентрують увагу на розробці організаційних, інформаційних та методологічних засад прийняття раціонального рішення. Нормативний підхід опрацьовує "правила руху" в управлінській роботі, дотримання яких має забезпечити прийняття раціонального рішення.
Описовий підхід спрямований на емпіричне дослідження поведінки окремих осіб та груп людей у процесі прийняття рішень. Його мета — визначити закономірності формування у процесі взаємодії вихідних параметрів проблем, що вирішується, та характеристик суб'єкта, який приймає рішення.
У рамках нормативного підходу, перш за все, досліджується процедура (загальна технологія) прийняття управлінських рішень.
Найпростішою технологією прийняття рішень є інтуїтивна, яка у спрощеному схематичному вигляді представлена на рис. 11.1:
Рис. 11.1. Модель інтуїтивної технології прийняття рішення
Зміна стану висуває проблему, необхідність позбутися якої і вимагає прийняття рішення. За інтуїтивної технології, досвід прийняття рішень в аналогічних (подібних) ситуаціях, що накопичив суб'єкт управління, й визначає саме рішення. Отже, якщо у минулому накопиченому досвіді суб'єкта управління не було прийнято аналогічних рішень, імовірність прийняття помилкового рішення зростає. Перевага інтуїтивної технології полягає у швидкості прийняття рішень, а основний недолік — у значній ймовірності помилки.
Спрощена модель раціональної технології прийняття рішень наведена на рис. 11.2.
У наведеній моделі представлена логіка реалізації раціональної технології прийняття рішень, але не відображено конкретний
Рис. 11.2. Технологія прийняття та реалізації управлінських рішень
порядок проходження окремих етапів. У процесі підготовки рішення часто виникає необхідність уточнення або коригування результатів попередніх етапів.
Етапи прийняття управлінських рішень
Розглянемо докладніше зміст кожного з етапів, концентруючи увагу тільки на ключових (принципово важливих) аспектах їх реалізації.
Діагноз проблеми включає такі під етапи:—
виявлення та опис проблемної ситуації (означає усвідомлення та відбиття у будь-якій формі протиріччя між змінами у середовищі функціонування організації та її можливостями забезпечити за таких умов досягнення своєї мети);—
встановлення мети вирішення проблемної ситуації (визначення бажаного кінцевого результату вирішення проблемної ситуації);—
ідентифікацію критеріїв прийняття рішення (визначення ознак, на основі яких буде проводитись оцінка вирішення проблемної ситуації, а також упорядкування цих ознак за ступенем важливості).
Накопичення інформації про проблему означає збирання й обробку різноманітних відомостей щодо проблеми, яка розглядається. Якість вирішення проблеми залежить від якості інформації про неї. Якість інформаційних матеріалів, у свою чергу, оцінюється за допомогою таких критеріїв:
1) об'єктивність — це інтегральний критерій, який поєднує у собі часткові критерії:—
повноту інформації (визначається наявністю відомостей, включаючи суперечливі, які необхідні та достатні для прийняття рішення);—
точність інформації (ступінь відповідності інформації оригіналу);—
несуперечливість інформації (окремі частини однієї і тієї самої інформації не мають суперечити одна одній);—
переконливість інформації (доведеність інформації, яка примушує вірити в її достовірність);
2) лаконічність — це стислість та чіткість викладення інформації (досягається за рахунок високої згорнутості інформації без втрати її необхідної повноти);
3) актуальність — це відповідність інформації об'єктивним інформаційним потребам;
4) своєчасність — це здатність задовольняти інформаційну потребу у прийнятний для виконання термін;
5) комунікативність — це властивість інформації бути зрозумілою для того, кому вона адресована.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Процес прийняття управлінських рішень

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок