Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Об'єктивна необхідність та економічна сутність міжнародних фінансів

Об'єктивна необхідність та економічна сутність міжнародних фінансів

Назва:
Об'єктивна необхідність та економічна сутність міжнародних фінансів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,05 KB
Завантажень:
514
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Об'єктивна необхідність та економічна сутність міжнародних фінансів


План
1. Призначення міжнародних фінансів
2. Місце і роль міжнародних фінансів у сучасній світогосподарській системі


1. Призначення міжнародних фінансів
Зарубіжна фінансова наука трактує фінанси взагалі досить ши-роко, не обмежуючись конкретними чіткими рамками: де існують товар і гроші, там є й фінанси. У наукових дослідженнях зарубіж-них авторів фінанси постають як категорія економічного життя, що випливає з об'єктивних процесів у економіці та є невід'ємною части-ною ринкової економіки.
Саме таке розширене трактування переноситься і на категорію "міжнародні фінанси". Так, за визначенням Дж. Менвіла Херріса, міжнародні фінанси — це економічна сукупність часу і невизначе-ності щодо рішень, які стосуються декількох різних країн з ураху-ванням того, що кожна суверенна держава має власну валюту, свої закони бізнесу і політичні системи.
У сфері міжнародних фінансів, крім національних суб'єктів — держави, підприємств, громадян, виділяються наднаціональні суб'єк-ти — міжнародні організації і міжнародні фінансові інституції. На основі такого умовного поділу деякі вітчизняні автори дають досить звужене трактування міжнародних фінансів, вважаючи, що вони відоб-ражають тільки діяльність міжнародних організацій і фінансових інститутів.
Насправді міжнародні фінанси сьогодні є досить розгалуженою структурою з множинністю державних, приватних і власне міжна-родних елементів, через які здійснюються координація і регулюван-ня міжнародних фінансових зв'язків.
Суб'єктами міжнародних фінансів виступають приватні юридичні особи, які беруть участь у кредитно-фінансових операціях: наданні банками кредитних ресурсів, одержанні кредитів, у операціях на міжнародних валютних ринках та ринках цінних паперів тощо.
Співробітництво тієї чи іншої країни з міжнародними кредитно-фінансовими структурами здійснюється через міжнародні організації універсального характеру системи ООН; міжнародні кредитно-фінан-сові інституції, такі як Міжнародний валютний фонд (МВФ) та гру-па Світового банку (СБ); міжнародні організації регіонального ха-рактеру — регіональні банки розвитку та ін.
Крім того, активний процес регулювання міжнародних фінансів здійснюється сьогодні через щорічні наради "великої сімки" (нині— "велика вісімка"), яка приймає найбільш важливі стратегічні рішен-ня; Паризький клуб, який об'єднує державних кредиторів, котрі ре-гулюють і уніфікують підходи кредиторів до того чи іншого борж-ника; Лондонський клуб, який об'єднує найбільших приватних кре-диторів, котрі виробляють спільну політику приватних комерційних банків стосовно боржників і т. ін.
З наукової точки зору, фінанси можна поділити, з певним ступе-нем умовності, на національно-державні та міжнародні, причому не тільки залежно від простору їх функціонування, а й від природи їх суб'єктів. Так, національно-державні, як правило, не виходять за межі території однієї держави, не залучають іноземних суб'єктів, здійсню-ються на основі національного законодавства і мають виключно внутрішньонаціональний характер. До них можна віднести внутрішні міжбанківські перекази, розрахунки між підприємствами, внутрішньо-державні кредити тощо.
Міжнародні включають міждержавні й транснаціональні кре-дитно-фінансові відносини і характеризуються участю в них інозем-ного елементу. Причому міжнародні фінанси не можна розглядати як наслідок відносин у цій сфері абстрактних держав як монолітних блоків. Це співробітництво з метою раціональної розстановки внутрішніх сил для вироблення раціональних зовнішньоекономіч-них і політичних рішень.
Таким чином, фінансові відносини реалізуються у двох діалек-тичних формах: національно-державній і міжнародній. І хоч об'єк-тивно національно-державна виступає як первинна стосовно до міжна-родної, все ж міжнародна форма може розглядатись як більш висока, досконала та краще системно структурована. Проте це твердження має дискусійний характер.
Об'єктивною основою становлення і розвитку міжнародних фінансів виступають закономірності міжнародного кругообігу фун-кціонуючого капіталу, на одному полюсі якого виникають тим-часово вільні кошти, на іншому — постійно з'являється попит на них.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Об'єктивна необхідність та економічна сутність міжнародних фінансів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок