Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Кредитно-рейтингова оцінка органів місцевого самоврядування регіонів України

Кредитно-рейтингова оцінка органів місцевого самоврядування регіонів України

Назва:
Кредитно-рейтингова оцінка органів місцевого самоврядування регіонів України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,64 KB
Завантажень:
227
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Кредитно-рейтингова оцінка органів місцевого самоврядування регіонів України


Розвиток ринкових відносин в Україні вимагає адекватного розвитку ринку капіталів. Проте для цього необхідна відповідна об’єктивна оцінка інвестиційної привабливості учасників ринку, рівня кредитного ризику щодо позичальників, окремих продуктів чи проектів, платоспроможності регіонів і держави.
Підвищення кредитно-інвестиційних рейтингів є індикатором зниження кредитних ризиків щодо певного позичальника чи боргового інструменту, а відповідно опосередковано впливає на вартість залученого капіталу, та є критерієм інвестиційної привабливості і платоспроможності. Надаючи незалежну, обґрунтовану та компетентну оцінку, кредитний рейтинг допомагає емітенту розширити доступ до позикових коштів та інших джерел капіталу, тим самим збільшуючи фінансову гнучкість емітента.
Кредитно-інвестиційні рейтинги розглядали у своїх працях такі вітчизняні економісти, як В.В. Лісовенко], О.І. Барановський, Н.Я. Кравчук], С. Марченко] та інші. Проте дане питання ще мало вивчене та проаналізоване, що в першу чергу пов’язано з недостатнім рівнем розвитку ринку капіталу і, як наслідок, низьким рівнем практичного застосування кредитного рейтингування вітчизняних емітентів. Крім того, значною мірою уповільнює такий розвиток відсутність відповідної нормативної бази та розробленої національної шкали кредитних рейтингів. Нормативно-правовою основою практичного запровадження кредитних рейтингів в Україні стали Указ Президента України від 07.07.2003 № „Про додаткові заходи щодо залучення іноземних інвестицій в економіку України”], Розпорядження Кабінету Міністрів України від 18.12.2003 № р „Деякі питання оцінювання роботи центральних і місцевих органів виконавчої влади щодо залучення інвестицій, здійснення заходів з поліпшення економічного клімату, проведення моніторингу інвестиційної діяльності та стану роботи із зверненнями інвесторів” [5] та від 01.04.2004 № р „Про схвалення Концепції створення системи рейтингової оцінки регіонів, галузей національної економіки, суб’єктів господарювання”], Наказ Міністерства економіки та з питань Європейської інтеграції України від 25.03.2004 № „Про затвердження Методики оцінювання роботи центральних і місцевих органів виконавчої влади щодо залучення інвестицій, здійснення заходів з поліпшення інвестиційного клімату у відповідних галузях економіки та в розрізі регіонів, рейтингової оцінки інвестиційної привабливості галузей, регіонів та суб’єктів господарювання і відповідної форми звіту”].
У міжнародному рейтинговому бізнесі домінує невелика кількість компаній. Ключовими факторами потужності компаній є загальне визнання їх рейтингів серед міжнародних інвесторів, емітентів і регулюючих органів. До когорти світових лідерів належать такі агентства, як Standard and Poor’s Corporation і Moody’s Investors Service, Inc., що займаються рейтинговою справою понад 50 років та історично орієнтовані на американський ринок США; Fitch Ratings Ltd. – створене на основі злиття трьох агентств: американських Fitch Investors Services і Duff&Phelps Credit Rating Co, які мали розгалужену мережу по всьому світу та потужні позиції в Латинській Америці, а також Британського IBCA, методологія якого більш прийнятна для європейських країн; Rating & Investment Information Inc., утворене злиттям провідних японських агентств „Nippon Investor Service” і „Japan Bond Reserch Institute”, рейтинг якого є індикатором стабільності та кредитоспроможності азіатського регіону. Кожне із зазначених агентств має власну шкалу та широко напрацьовану систему методів оцінки кредитних рейтингів. Саме з урахуванням досвіду міжнародних рейтингових агентств в Україні запроваджується система рейтингової оцінки кредитоспроможності регіонів, галузей національної економіки та суб’єктів господарювання. Використання результатів оцінки кредитних ризиків вітчизняної економіки дозволить інвесторам визначитися зі ступенем інвестиційної привабливості об’єктів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Кредитно-рейтингова оцінка органів місцевого самоврядування регіонів України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок