Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Бюджетне планування

Бюджетне планування

Назва:
Бюджетне планування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,53 KB
Завантажень:
42
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
«Бюджетне планування»


ПЛАН
1. Економічний зміст необхідність і значення бюджетного планування
2. Завдання, принципи і методи бюджетного планування
3. Удосконалення системи бюджетного планування в період становлення ринкової економіки
Висновки
Список використаної літератури


Економічний зміст необхідність і значення бюджетного планування
Ринкова економіка за усього розмаїття її моделей характеризується соціально-орієнтованим господарством, яке доповнюється державним регулюванням. Значну роль як у самій структурі ринкових відносин, так і у механізмі їхнього регулювання з боку держави відіграє державний бюджет. Він – невід’ємна частка ринкових відносин і водночас є важливим інструментом реалізації державної політики. Тому важливо усвідомити природу державного бюджету, особливості його формування та функціонування, способи використання в інтересах ефективного розвитку суспільного виробництва.
Державний бюджет як одна з ланок фінансової системи України є економічною категорією і відображає грошові відносини, які виникають між державою, з одного боку, і підприємствами, організаціями, установами всіх форм власності і фізичними особами –з іншого, з приводу утворення централізованого фонду грошових коштів держави і його використання на розширене відтворення, підвищення рівня життя і задоволення інших потреб. Завдяки бюджету відповідно до Конституції України держава повинна мати можливості зосередити фінансові ресурси на важливих ділянках економічного та соціального розвитку.
З економічної точки зору бюджетний механізм – це сукупність певних видів бюджетних відносин, специфічних методів мобілізації та використання бюджетних коштів. Бюджетний механізм повинен бути реальним втіленням основ бюджетної політики, відображати певну спрямованість бюджетних відносин та вирішення економічних і соціальних завдань на певному етапі розвитку держави.
Бюджетний механізм повинен мати низку важелів, за допомогою яких держава здійснювала б розподільчі і перерозподільчі функції. За умов переходу до ринку ці важелі повинні бути систематизовані в якості тих чи інших підсистем бюджетного механізму, які б включали в себе: розробку законодавчих та інших нормативних документів, що стосуються бюджету, бюджетного планування, регулювання, нормування, фінансування, внутрішнього розподілу і перерозподілу фінансових ресурсів, економічного стимулювання, економічного санкціонування, бюджетну звітність, бюджетний контроль тощо.
Тому головними завданнями бюджетної політики України за умов поглиблення ринкових реформ є;
призупинення спаду виробництва;
забезпечення фінансової стабілізації. Для цього треба насамперед здійснити невідкладені заходи зі зміцнення грошового обігу, як підґрунтя для успішних економічних реформ. Лише за умов стійкого і добре організованого грошового обігу можна реалізувати взаємозв’язки між усіма учасниками та складовими господарського механізму;
стимулювання інвестиційної активності, намагання збільшення частки фонду, нагромадження в усьому обсязі національного доходу;
зменшення непродуктивних витрат бюджету на державні дотації окремим галузям матеріального виробництва;
зміцнення доходної частини бюджету за рахунок удосконалення системи оподаткування і зміцнення контролю за повнотою сплати податків;
створення системи дієвого фінансового контролю за ефективним і цілеспрямованим використанням державних видатків;
посилення контролю за обсягом державного боргу.
Державний бюджет – це надзвичайно складне і чутливе соціально-економічне явище, що є головною ланкою фінансової системи держави. Вона опосередковує понад 70% усіх фінансових відносин і містить різні фінансові
інституції, за допомогою яких держава здійснює свою фінансову діяльність і перерозподіляє значну частку ВВП.
Економічний зміст бюджету і його ланок розкривається в розподільчих відносинах, які за своєю сутністю дуже різноманітні й охоплюють усі рівні державного управління.
Діюча в Україні система взаємовідносин господарських суб’єктів з бюджетом включає податок на доходи, плату за землю, податок з власників транспортних засобів, вивізне мито, митний доход, плату за воду, податок на майно, відрахування на геологорозвідувальні роботи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Бюджетне планування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок