Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Цільові режими монетарної політики: світовий досвід

Цільові режими монетарної політики: світовий досвід

Назва:
Цільові режими монетарної політики: світовий досвід
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,33 KB
Завантажень:
382
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Цільові режими монетарної політики: світовий досвід


У кінці 1980-х рр. минулого століття монетарна політика більшості розвинених країн і тих, що розвиваються, пережила період структурного та інституційного перелому. Протягом цього періоду значно посилилася роль цінових показників при формулюванні проміжних цілей грошово-кредитної політики, що підвищило актуальність пошуку ефективних методів боротьби з інфляцією.
Для збереження цінової стабільності країни експериментували з тим чи іншим номінальним якорем грошово-кредитної політики, який виступав у вигляді певного показника і за яким встановлювався контроль з боку центрального банку. Так, цей якір забезпечував дисципліну дотримання цілей грошово-кредитної політики органами монетарної влади. Залежно від того, яка перемінна вибирається у вигляді номінального якоря, грошово-кредитна політика може функціонувати в тому чи іншому режимі.
Метою даної статті є узагальнення світового досвіду реалізації існуючих режимів монетарної політики, виявлення основних переваг і недоліків у практиці їх використання.
У міжнародній практиці грошово-кредитного регулювання використовуються три основні режими монетарної політики: таргетування обмінного курсу, таргетування грошових агрегатів, інфляційне таргетування. Перед тим як, перейти до розгляду зазначених вище режимів, розглянемо, що являє собою сам термін „таргетування” і який економічний зміст вкладають у нього фахівці.
Дослідження показують, що навколо терміна „таргетування” відбувається багато дискусій, оскільки в багатьох словниках відсутнє його точне визначення. Детальний аналіз різних поглядів і визначень цього терміна наводиться в монографії С.Р. Моісеєва, який після розгляду позицій авторів визначає таргетування, як „...применение инструментов экономической политики для достижения количественных ориентиров целевой переменной, входящих в сферу ответственности органа регулирования” [5, с. 8–10]. На його думку, таке визначення охоплює можливість таргетування всіх показників і відповідальність за їх дотриманням з боку монетарної влади.
Важко погодитися з таким визначенням терміна „таргетування”, оскільки останнє зводиться тільки до застосування центральним банком інструментарію. Термін „таргетування” в перекладі з англійської мови означає ціль, завдання. З урахуванням специфіки грошово-кредитної політики, під таргетуванням нами розуміється встановлення центральним банком або іншим органом монетарного регулювання цільового значення одного чи кількох номінальних показників, дотримання яких здійснюється завдяки певному інструментарію. У зв’язку з тим, що центральний банк не в змозі досягти кінцевої мети прямо, він діє опосередковано, через таргетування проміжної цілі.
Таргетування обмінного курсу – історично найбільш ранній режим грошово-кредитної політики. Як приклад застосування такого режиму, можна навести досвід країн, що дотримувались золотого стандарту. У цих країнах кінцевою метою грошово-кредитної політики була підтримка постійної ціни на золото або, іншими словами, збереження фіксованого валютного курсу. Ефект застосування режиму таргетування обмінного курсу полягає в боротьбі з високою інфляцією, оскільки система фіксованого валютного курсу допомагає стримати її зростання в середині країни.
На сучасному етапі такий режим передбачає або фіксування обмінного курсу національної валюти щодо валюти країни з низьким рівнем інфляції, або встановлення горизонтального чи похилого коридору, в межах якого обмінний курс національної валюти може рухатися вільно.
Таргетування обмінного курсу набуло широкого розповсюдження в країнах, що розвиваються, і країнах з перехідною економікою. Так, на початку проведення економічних реформ режим таргетування обмінного курсу використовували Польща, Чехія, Угорщина, Словенія, Болгарія, Естонія, Литва, Латвія тощо. Україна також використовувала цей режим, спочатку у вигляді встановлення похилого коридору гривні до долара США, а потім – шляхом жорсткої прив’язки валютного курсу гривні до долара.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Цільові режими монетарної політики: світовий досвід

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок