Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Фінансово-економічний механізм та інструменти політики розвитку туризму в Україні

Фінансово-економічний механізм та інструменти політики розвитку туризму в Україні

Назва:
Фінансово-економічний механізм та інструменти політики розвитку туризму в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,58 KB
Завантажень:
99
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
УДК 338.48:336
Верланов Ю.Ю., Миколаївський державний гуманітарний університет ім. Петра Могили
Фінансово-економічний механізм та інструменти політики розвитку туризму в Україні
Розглядаються недоліки державної політики розвитку місцевого туризму. З огляду на принципи сталого розвитку аналізується структура фінансово-економічного механізму підтримки державної політики. Особлива увага приділяється інвестиціям у туристичну галузь. Наводиться фрагмент фінансово-економічного механізму розвитку місцевого туризму.
The lacks of state policy in the field of local tourism development are examined. Taking into account principles of sustainable development a structure offinancial mechanism which can support the state policy is analyzed. The special attention is paid to the investments into tourism industry. The fragment of financial mechanism of local tourism development is presented.Туристична галузь є однією з пріоритетних у світовому розвитку. Незважаючи на економічні коливання, політичну напругу та інші дестабілізуючі фактори, туризм демонструє зростання, що відображається у збільшенні туристичних відвідувань [12]. Для багатьох країн туризм перетворився на провідну експортну галузь економіки, яка спонукає до розвитку інші галузі та за рахунок валютних надходжень забезпечує підтримання платіжного балансу. За даними Світової організації туризму (WTO), надходження від туризму тільки у 2003 році зросли у порівнянні з попереднім з 474 до 514 млрд. дол. США [12]. В середньому один турист залишає в країні відвідування майже 870 доларів. При цьому кожна країна як агент світового туристичного ринку доволі специфічна. Це визначає як особливості внутрішньої політики розвитку туризму, так і окремі успішні результати.
Україна має доволі значний туристичний потенціал. Втім, туристичні можливості країни реалізовані не повною мірою. Про це свідчить не тільки малий внесок туризму у створення
ВВП, а й його низька бюджетна ефективність (табл. 1).
Серед вітчизняних публікацій з питань розвитку туристичної діяльності переважають описово-пізнавальні дослідження [5; 6], тексти роз'яснювального характеру [2; 4]. Зовсім небагато уваги приділяється аналізу контексту політики розвитку туризму [7], у тому числі й місцевого туризму. Отже, мета полягає у дослідженні засад формування такої політики та конструюванні відповідного фінансово-економічного механізму її реалізації.
Туризм як галузь соціально-економічної діяльності може розглядатися у декількох аспектах: політичному, економічному, соціальному, культурному та підприємницькому. Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про туризм" [3] визначає туризм як "тимчасовий виїзд особи з місця постійного проживання в оздоровчих, пізнавальних, професійно-ділових чи інших цілях без здійснення оплачуваної діяльності в місці перебування" (ст. 1).
У цьому визначенні присутні, по-перше, формальна ознака - виїзд особи з місця постійного проживання не з метою здійснення оплачуваної діяльності; по-друге, узагальнене представлення мотивів виїзду - оздоровлення, пізнавання, вирішення професійно-ділових задач. Воно, таким чином, не створює достатнього ґрунту для формування концептуальних уявлень щодо фактичного змісту туризму, його соціально-
Схема демонструє побудову туризму як галузі народного господарства. Попри значний рівень узагальненості, очевидно: 1) туризм може бути представлений системною структурою; 2) туризм функціонує у середовищі галузей - постачальників; 3) туристична діяльність спирається на п'ять основних складових, серед яких знаходяться "політика та державне регулювання".
Доречно зауважити, що в колі останніх політика посідає більш високе ієрархічне місце у розвитку туристичної діяльності, оскільки представляється універсальною складовою, через яку забезпечується розвиток "фундаменту" туристичного кластера.
Отже, важливою задачею активізації туристичної діяльності є обґрунтування пріоритетів, інструментів та заходів політики розвитку туризму в Україні.
Світовий досвід свідчить, що можливості розвитку галузі через традиційні регіони туристичного призначення практично вичерпані.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Фінансово-економічний механізм та інструменти політики розвитку туризму в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок