Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Абсолютні та відносні величини

Абсолютні та відносні величини

Назва:
Абсолютні та відносні величини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,37 KB
Завантажень:
179
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Абсолютні та відносні величини


Абсолютні величини
Абсолютні величини — це форма кількісного відображення статистичних показників, які безпосередньо характеризують абсолютні розміри соціально-економічних явищ, їх ознаки в одиницях площі, маси, часу, вартості тощо.
Абсолютні статистичні величини завжди є іменованими числами і виражаються в певних одиницях:*
натуральні (тонна, кілометр) — відображають фізичні властивості явищ;*
умовно-натуральні (умовне паливо) — використовують тоді, коли потрібно звести кілька різновидів одного явища;*
трудові (людино-години, людино-дні) — застосовують для визначення обсягу трудових ресурсів чи затрат праці на виробництво продукції, для оцінки трудомісткості продукції;*
комплексні — іноді використовують комбіновані натуральні вимірники: споживання електроенергії за годину (кіловат-година), перевезення вантажу на певну відстань (кілотонна)тощо;*
вартісні — використовують для узагальнення значення облікових даних на рівні галузей чи економіки загалом (гривня, долар тощо).
Відносні величини
Відносна величина (у статистиці) є мірою співвідношення статистичних показників і відображає відносні розміри соціально-економічних явищ. Отримують її шляхом ділення однієї величини на іншу.
Відповідно до аналітичних функцій відносні величини в аналіз і класифікуються як відношення однойменних або різнойменних показників.
Розглянемо відносні показники, які використовують у фінансово-господарській сфері діяльності.
1. Відносна величина динаміки (ВВД). Цей показник використовують для аналізу інтенсивності розвитку і визначають як відношення фактично досягнутого рівня до базисного:
де yакт, yо — рівень відповідно фактично досягнутий і базисний.
Цей показник показує, у скільки разів поточний рівень перевищує попередній (базисний) або яку частку від останнього становить. Якщо цей показник виражений кратним відношенням, його називають коефіцієнтом зростання, а помноживши його на 100 %, одержують темп зростання.
2. Відносна величина планового завдання (KП.3):
де yл — плановий рівень показника; yо — фактичний рівень базисного (попереднього періоду) показника.
Цей показник показує, у скільки разів планове значення того чи іншого показника перевищує фактичне його значення в базисному періоді.
3. Відносна величина виконання плану (KВшП) (виконання договірних зобов'язань):
Цей показник показує, у скільки разів фактичне значення показника більше або менше за його планове значення.
4. Відносна величина структури (ВВС). Цей показник застосовують для аналізу структури сукупності і визначають як відношення частки до цілого в межах однієї сукупності:
де Fi — частка; Fi — сума часток у межах сукупності.
5. Відносні величини координації. Характеризують співвідношення розмірів окремих частин однієї сукупності, одну з яких беруть за базу порівняння, і показують, скільки частин однієї частини сукупності припадає на 1, 100, 1000, ... одиниць іншої частини. Наприклад, скільки жінок припадає на 100 чоловіків або скільки гривень доходу банку від кредитної діяльності припадає на 1 гривню доходу від операцій з цінними паперами.
6. Відносні величини порівняння зі стандартом (ВВПС) — порівняння фактичних значень показника з певним еталоном — нормативом, стандартом, оптимальним рівнем.
7. Відносні величини просторових порівнянь (ВВПП) — просторові, територіальні порівняння, що характеризують співвідношення однойменних показників, які належать до різних об'єктів або територій.
8. Відносні величини інтенсивності (ВВІ). Ці показники характеризують ступінь розвитку (поширення) явища або процесу в певному середовищі; розраховують їх як співвідношення розмірів двох якісно різних явищ, наприклад співвідношення кількості вкладників коштів до банку і середньорічної чисельності населення.
Відносні величини можуть бути іменованими.
Взаємозв'язок абсолютних і відносних величин
Важливою умовою статистичного аналізу є комплексне використання абсолютних і відносних величин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Абсолютні та відносні величини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок