Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Міграція капіталу як умова вступу України в глобальний економічний простір

Міграція капіталу як умова вступу України в глобальний економічний простір

Назва:
Міграція капіталу як умова вступу України в глобальний економічний простір
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,95 KB
Завантажень:
310
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Міграція капіталу як умова вступу України в глобальний економічний простір


Міжнародна інвестиційна діяльність посідає особливе місце в системі сучасного бізнесу, що обумовлено змінами світового економічного процесу. Однією з рушійних сил глобалізації є прискорення транскордонного потоку капіталу. Напрямок і величина світових потоків капіталу визначають характер міжнародного інвестиційного процесу.
Проблематика іноземного інвестування належить до актуальних питань, що дискутуються у світовій економічній літературі і вимагають практичного рішення. Це обумовлено нинішніми тенденціями інтернаціоналізації господарських зв'язків в умовах багатоукладної економіки країни. Зараз міжнародна торгівля та прямі іноземні інвестиції виконують важливу функцію в розвитку економіки держави.
Обсяг іноземних інвестицій є одним з показників, які характеризують ступінь інтеграції країни у світове співтовариство і залежить від привабливості об'єкта інвестування.
Від рівня інвестиційної привабливості залежить остаточне рішення інвестора: чи буде країна привабливою для вкладання іноземного капіталу чи ні. Для активізації інвестиційної діяльності слід поступово усувати перешкоди для залучення прямих іноземних інвестицій.
Іноземні інвестиції відіграють значну роль в економічному розвитку будь-якої держави незалежно від рівня її економічного розвитку та сприяють економічному зростанню приймаючої економіки на основі ефективнішого використання національних ресурсів. Можна виділити два канали ефективності:
1.Прихід іноземних фірм на національний ринок призводить до заміщення чи витіснення менш ефективних національних компаній, що спричинює перерозподіл внутрішніх ресурсів між більш і менш рентабельними ком паніями і сприяє зростанню середнього рівня продуктивності праці і середніх доходів на душу населення у приймаючій країні.
2.Посилення конкуренції на місцевих ринках за рахунок іноземних компаній. Діяльність останніх спонукає національні фірми працювати ефективніше. У такий спосіб діяльність закордонних фірм сприяє швидшій передачі нової та прогресивної технології й удосконаленої практики менеджменту місцевим фірмам на основі вертикально інтегрованих зв'язків і так званого показового (чи демонстраційного) ефекту.
Прямі іноземні інвестиції виступають як основний канал передачі передової технології країнам, що розвиваються, і державам з перехідною економікою.
Серед основних мотивів, які спонукали інвесторів до просування капіталів в інші країни, можна назвати:
посилення конкуренції виробників на внутрішніх ринках країни та необхідність просування продукції на зовнішні ринки;
посилення конкуренції виробників на зовнішніх ринках і необхідність перенесення виробництва в країни збуту продукції;
виявлення у країнах збуту продукції дешевшої сировини;
виявлення у країнах збуту продукції дешевшої робочої сили;
зростання витрат та ризиків на транспортування продукції до країн збуту;
зниження витрат та ризиків на перенесення устаткування, потужностей підприємств і виробництв у країни збуту продукції.
Іноземні інвестори мають певні інтереси до вкладення капіталів в економіку України, що обумовлено такими факторами, як:
метою закріпитися на перспективному ринку збуту України;
прагненням одержання прибутку на довгостроковій основі;
доступом до порівняно дешевих джерел сировини та ресурсів, що підвищує конкурентоспроможність продукції за рахунок економії витрат виробництва і наближеності до джерел сировини;
використання відносно дешевої і кваліфікованої робочої сили, як важливого фактору зниження витрат виробництва і відповідно собівартості продукції.
З огляду на необхідність врегулювання економічних інтересів між інвесторами та приймаючою стороною у будь-які країні формується політика залучення іноземних інвестицій в межах загальної інвестиційної політики - сукупність державних підходів і рішень, які визначають напрями використання капітальних вкладень у сферах і галузях економіки; мобілізацію засобів підприємств та створення сприятливого клімату для іноземних інвесторів за допомогою введення податкових та інших пільг; інституціональну визначеність в управлінні процесом залучення, планування та реалізації інвестицій і дебюрократизацію діяльності відповідних організаційних структур.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Міграція капіталу як умова вступу України в глобальний економічний простір

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок