Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Правові засади погашення векселів

Правові засади погашення векселів

Назва:
Правові засади погашення векселів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,98 KB
Завантажень:
11
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Правові засади погашення векселів
Погашення векселя — це здійснення платежу за векселем і векселедавцем (акцептантом).
Воно означає безумовне виконання його зобов'язань згідно з положеннями векселя. З боку векселедавця цей акт означає реалізацію його права погасити свою заборгованість шляхом сплати вексельної суми, а з боку інших векселеучасників — виконання їхніх зобов'язань виходячи зі змісту векселя.
Дане право втрачається лише у кількох випадках: після збігу терміну пред 'явлення тратти; коли платник відмовився від акцепту тратти, яку заборонив акцептувати векселедавець; коли векселетримач не доклав належних зусиль для виявлення платника у місці його перебування.
Залежно від виду векселя правові засади погашення векселів дещо різняться. Ці відмінності дають змогу згрупувати названі засади у такі блоки: погашення корпоративних векселів; погашення податкових векселів; погашення банківських векселів.
В умовах розвиненої ринкової економіки найпоширенішими є корпоративні векселі. У разі добросовісного виконання своїх зобов'язань їхнім кінцевим платником стає, як правило, акцептант. Це погашення автоматично анулює усі інші зобов'язання і означає ліквідацію векселя як дієвого фінансового інструмента взагалі. Але особливістю вексельного права є те, що остаточне погашення вексельного зобов'язання настає лише тоді, коли припиняється прийняття претензій внаслідок спливу позовної давності. Тобто погашення векселя означає його недійсність як відпрацьованого документа, але ще залишаються позовна давність і можливі її наслідки, що випливають із солідарної відповідальності векселеучасників.
Отож назвемо нормативи позовної давності:*
позовна вимога для судового стягнення суми переказного векселя проти акцептанта втрачається після трирічного періоду з дня терміну платежу;*
вимога векселетримача до індосантів і векселедавця погашається після збігу однорічного терміну від дня протесту, який здійснено своєчасно. За наявності позначки на векселі про оборот без затрат вексельна давність збігає через рік після дня платежу;*
позовні вимоги одного індосанта після сплати ним вексельної суми до іншого і до векселедавця погашаються збігом шестимісячного періоду від дня оплати векселя даним індосантом або від дня винесення судового рішення щодо нього.
Порушення цих термінів звільняє від будь-якої відповідальності усіх векселезобов'язаних осіб, за винятком тих, відносно яких стався перерив давності.
Погашення векселів, що видані у сплату ввізного і вивізного мита за давальницьку сировину, здійснюється у разі вивезення готової продукції за межі митної території України або сплати вексельної суми ввізного мита. Відбувається воно шляхом накладення на лицевому боці векселя та копій із нього напису "Погашено", засвідченого підписом керівника податкової адміністрації чи його заступника та печаткою податкової адміністрації.
Векселедавець подає до податкової адміністрації копію вивізної митної декларації та заяву з проханням погасити раніше складений вексель із зазначенням: його реквізитів; відомостей щодо повного чи часткового вивезення готової продукції та відповідної частки вексельної суми, що підлягає погашенню. Заява підлягає розглядові удень її надходження до податкової адміністрації. У разі неотримання відомостей про вивезення готової продукції за межі митної території України чи оплати вексельної суми податкова адміністрація упродовж двох робочих днів після настання терміну платежу стягує з векселедавця непогашену суму у безспірному порядку із нарахуванням пені. Після списання банком коштів вексель повертається до податкової інспекції для погашення. Аналогічний порядок діє і щодо векселів, що виписані у сплату експортного мита.
Особливістю погашення банківських векселів є те, що це роблять лише банківські заклади, які випустили дані векселі. Банківські векселі приймаються до погашення на основі заяви останнього законного векселетримача і за наявності оригіналів. Утрачений вексель не відновлюється.
Передання банківського векселя до банку засвідчується розпискою за підписом керівника банківського закладу, скріпленої печаткою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Правові засади погашення векселів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок