Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Фінансова безпека держави в умовах глобалізації

Фінансова безпека держави в умовах глобалізації

Назва:
Фінансова безпека держави в умовах глобалізації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,77 KB
Завантажень:
322
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Фінансова безпека держави в умовах глобалізації


Актуальність аналізу економічної безпеки держави взагалі та її фінансової складової зокрема пов’язані з рядом факторів економічного, політичного та соціального характеру, які несуть загрозу національним інтересам молодої української держави. Глобалізація як об’єктивно зумовлений загальноцивілізаційний процес дедалі більше впливає на долю кожної країни. За словами Секретаря РНБО України Євгена Марчука, „прискорена ін-те-гра-ція у світовий економічний простір без урахування як окремих певних її переваг, так і всіх об’єктивних небезпек може призвести Україну до… безнадійного відставання в економічній і соціальній сферах. Отже, ми повинні навчитися жити і діяти відповідно до нових умов. Фінансова безпека України сьогодні виходить на одне з перших місць в ієрархії цінностей, які ми маємо захищати” [1, c. 176].
У черговому посланні Президента України до Верховної Ради, у Проекті стратегії економічної та соціальної політики на 2000–2004 рр. у статті 6 – „Зміцнення економічної безпеки України”– зазначається, що серед ключових завдань забезпечення економічної безпеки має бути „суттєве посилення фінансової безпеки України, першочергове зміцнен-ня фінансового потенціалу реального сектора економіки, суб’єктів господарювання, домашніх господарств, забезпечення збалансованого розвитку бюджетної сфери, надійної внутрішньої та зовнішньої захищеності національної валюти, інтересів вкладни-ків, фінансового ринку, здійснення виваженої політики внутрішніх та зовнішніх запози-чень держави, максимальне поліпшення інвестиційного клімату”. Ставиться завдання реа-лі-зації такої зовнішньоекономічної політики, яка б дозволила Україні посісти гідне місце „у світовій торгівлі та фінансах”.
Геоекономічна ситуація вимагає розробки принципово нових стратегій для досягнення поставлених завдань. ХХІ століття характеризується початком формування єдиного гло-бального світового господарства, при цьому основним її результатом є формування гло-бальної фінансової системи. Економіка України вже використовується для створення інфраструктури з обслуговування грошово-кредитних і виробничо-інвестиційних комп-лексів глобальної економіки. Найбільш суттєвим є збільшення обсягів руху спекулятив-ного капіталу, який може відчутно впливати на стабільність як світової, так і національної фінансової системи. У цих умовах зростає актуальність забезпечення фінансової безпеки держави.
Вивчення питань фінансової безпеки в Україні фактично розпочалося наприкінці 90-х років ХХ сторіччя. Це пов’язано, на нашу думку, з тим, що українська економіка вперше відчула на собі негативні наслідки глобалізації під час фінансової кризи 1998 року. Отже, виникла необхідність розробити механізми запобігання та попередження таких потрясінь, вивчення можливостей прогнозування таких явищ.
Вагомий внесок у вивчення питання фінансової безпеки роблять публікації науковців Національного інституту стратегічних досліджень: М.М. Єрмоленка, Я.А. Жаліла, В.Т. Шлемка, І.Ф. Бінька; та дві книги, які побачили світ у 1999 році – грунтовні наукові монографії В.І. Мунтіяна [3] та О.І. Барановського [2], в яких проведено системне наукове дослідження проблеми економічної безпеки, а також запропоновано систему індикаторів, що мають характеризувати рівень фінансової безпеки, міститься характеристика меха-нізмів забезпечення належного рівня окремих складових фінансової безпеки. Визначено конкретні пропозиції щодо структурного реформування господарської системи України на макро- та мікрорівнях. Окремі аспекти фінансової безпеки держави досліджували також З.С. Варналій, Пастернак-Таранущенко Г.А. та інші.
Категорія фінансової безпеки є досить новою як для науки, так і для практики. В Україні питання безпеки розглядалися переважно з погляду національної або економічної безпеки держави. Але сьогодні вже йдеться про право на існування такої категорії, як фінансова безпека, яка містить у собі безліч аспектів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Фінансова безпека держави в умовах глобалізації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок