Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> реферат: Відповідальність кредитної спілки

Загрузка...

Відповідальність кредитної спілки / сторінка 2

Назва:
Відповідальність кредитної спілки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,58 KB
Завантажень:
13
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Тобто, на перший погляд, можливо кредитну спілку (як і акціонерне товариство) притягнути до відповідальності за порушення порядку повідомлення членів КС про проведення загальних зборів, наприклад, у разі несвоєчасного надання запрошення на загальні збори. Але Закон України „Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг” застосовує заходи впливу до суб’єктів підприємницької діяльності-юридичних осіб, а кредитна спілка є юридичною особою, яка здійснює фінансові послуги, але не являється суб’єктом підприємницької діяльності. Тому застосування штрафних санкцій до КС неможливо. На наш, погляд в діях законодавця відсутня логіка, оскільки преамбула Закону України „Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг” визначає, що цей Закон встановлює загальні правові засади у сфері надання фінансових послуг, здійснення регулятивних та наглядових функцій за діяльністю з надання фінансових послуг. В той же час кредитні спілки (ст.1 Закону України „Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг”) віднесені до фінансових установ, які відповідно до законодавства надають фінансові послуги. Недосконалість правового регулювання у сфері діяльності КС, особливо, коли йдеться про державне регулювання ринків фінансових послуг можна розглядати за причину виникнення зловживань у сфері діяльності фінансових установ.
Отже, вважаємо за необхідне у тексті Закону України „Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг” слова „суб’єкт підприємницької діяльності-юридична особа” в усіх відмінниках змінити словами „фінансова установа”.


Література:
Хозяйственное право: Учебник / В.К. Мамутов, Г.Л. Знаменский, К.С. Хахулин и др.; Под ред. Мамутова В.К. – К.: Юринком Интер, 2002.- 912с.- Библиогр.: с. 897-899.
Кредитні спілки в Україні: основні засади діяльності. Навчальний посібник. В 2-х книгах. /За редакцією Оленчика А.Я.- К.: УІРФР, книга перша – 652с.
Зайцев А.В. Принципы организации и деятельности потребительских обществ / Международная Интернет-конференция: Международное -кооперативное движение: современное состояние и перспективы развития (22 декабря 2005 г.) (Матеріали одержані по сеті Інтернет: http://www.pki.renet.ru – 30 серпня 2007 р.)
Про кредитні спілки: Закон України від 20 грудня 2001 р. № 2908-ІІ // Відомості Верховної Ради (ВВР).- 2002. - №15. – Ст.101.
Гончаренко В.В. Кредитна кооперація: принципи фінансово-господарського механізму та проблеми відродження в Україні // Банківська справа - 2005. - №2. – С.76-83.
Философский энциклопедический словарь / Гл. редакция: Л.Ф. Ильичев, П.Н. Федосеев, С.М. Ковалев, В.Г. Панов – М.: Сов. Энциклопедия, 1983. – 840 с.
Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг: Закон України від 12 червня 2001 р. № 2664-ІІ // Відомості Верховної Ради (ВВР).- 2002. - №1. – Ст.1.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Відповідальність кредитної спілки

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок