Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Нормативно-правове забезпечення казначейського обслуговування місцевих бюджетів

Нормативно-правове забезпечення казначейського обслуговування місцевих бюджетів

Назва:
Нормативно-правове забезпечення казначейського обслуговування місцевих бюджетів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,58 KB
Завантажень:
132
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Нормативно-правове забезпечення казначейського обслуговування місцевих бюджетів


Актуальність дослідження даної теми полягає в тому, що лише недавно було проведено повний перехід від банківської системи обслуговування бюджетів до казначейської. Метою даної роботи є дослідження ефективності використання нормативно-правових джерел органами державного казначейства, зокрема місцевими бюджетами. Дана тема раніше досліджувалася  багатьма науковцями та економістами, зокрема Охрімовським О.В., Фастовець І.,Петрашком П.Г. та іншими. Законодавчо-нормативна база України, що регулює процедури обслуговування місцевих бюджетів органами Державного казначейства, включає насамперед Бюджетний кодекс України. У Кодексі прямо вказується, що казначейське обслуговування місцевих бюджетів здій-снюється територіальними органами Державного казначейства України [3,с.78], при цьому за казначейством зберігаються всі його функції, як і у випадку виконання державного бюджету.
Запровадження  окремих елементів казначейського виконання місцевих бюджетів було логічно зумовлене необхідністю подальшого удосконалення казначейської справи та бюджетного процесу. 1 квітня 1999 року з ініціативи Дніпропетровської та Черкаської облдержадміністрацій була прийнята Постанова Кабінету Міністрів № 522 «Про удосконалення управління бюджетними коштами» [6], яка з 1 червня 1999 року започаткувала експеримент із казначейського обслуговування місцевих бюджетів у цих областях. Місцеві бюджети були переведені на казначейське обслуговування у повному обсязі, тобто за доходами та видатками. Все це відбувалося ще за два роки до прийняття Бюджетного кодексу України.
На підставі позитивних підсумків проведеного експерименту було прийнято рішення щодо поширення казначейського обслуговування місцевих бюджетів на всі регіони України. Наказ Міністерства фінансів України від 29 жовтня 2001 року № 482[4] зобов'язував запровадити казначейське обслуговування місцевих бюджетів у такі терміни: за доходами та   перерахуванням   міжбюджетних   трансфертів до бюджетів усіх рівнів - з 1 січня 2002 року; за видатками, починаючи з 1 липня 2002 року.
Однією з проблем є те, що органам Державного казначейства не вдалось у повній мірі виконати завдання щодо запровадження казначейського обслуговування бюджетів АРК, обласних, районних бюджетів, бюджетів районів у містах та бюджетів місцевого самоврядування за доходами та видатками у визначені строки. У багатьох випадках серйозною причиною, що стримувала весь цей процес, була слабка матеріально-технічна база органів Державного казначейства. Свою роль відіграло і небажання органів місцевого самоврядування переводити рахунки місцевих бюджетів на обслуговування до Державного казначейства.
Потрібно визначити пріоритетним напрямком діяльності для Кабінету Міністрів України, центральних та місцевих органів державної влади і місцевого самоврядування безумовне виконання вимог Бюджетного кодексу щодо казначейського обслуговування бюджету АРК і місцевих бюджетів.
Для більш ефективного функціонування казначейської системи виконання бюджетів потрібно приділити увагу питанням підвищення ефективності діяльності органів Державного казначейства, особливо з метою посилення бюджетної дисципліни, взаємодії з іншими органами влади та поліпшення кадрового забезпечення казначейства.
Велика кількість інформацій, довідок, статистичної та фінансової звітності значно гальмує виконання функціональних обов'язків працівниками органів державного казначейства. Освоєння інформаційних технологій дає широкі можливості для виконання бюджетів різних рівнів, але до цого часу відсутнє нормальне програмне забезпечення з обміну інформацією[1,с.299]. На сьогоднішній день створюється програмна система «клієнт казначейства-казначейство», яка дасть змогу розробляти та вести облік по обслуговуванню клієнтів, створювати документи з електронним підписом, який згідно до діючого законодавства рівносильний власноручному, передавати їх в режимі «on-line» та багато інших корисних функцій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Нормативно-правове забезпечення казначейського обслуговування місцевих бюджетів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок