Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Функції векселів

Функції векселів

Назва:
Функції векселів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,02 KB
Завантажень:
390
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Функції векселів
Загалом векселі у процесі свого обігу виконують три найважливіші функції: оформлення короткострокового кредиту; платіжно-облікову функцію; контролю за станом господарсько-збутової діяльності учасників економічного життя.
Оскільки вексель складається і видається з метою розрахунків у товарних угодах, то провідною його функцією є оформлення короткострокового кредиту. З повним правом її можна назвати забезпечувальною функцією. Адже вексель, оформляючи товарні угоди, використовується для забезпечення оплати наданих постачальником товарів у кредит, на термін якого і виписується вексель.
Проведення розрахунку векселем замість грошової суми модифікує формулу (Т—Г—7) у (Г"(^, і лише внаслідок настання терміну платежу відбувається викуп векселя ІУУ <?> І). При цьому розрив між видачею векселя та його погашенням нині визначається ефективністю використання кредиту. Якщо йдеться про товарні угоди, то момент погашення векселя залежить від строків реалізації отриманих у кредит товарів і від часу, потрібного для переказу коштів кредиторові. У випадку вексельних розрахунків за сировину, матеріали чи енергоносії термін користування вексельним кредитом визначається круго оборотом оборотних коштів і часом нагромадження та переказу вексельної суми.
Складовою оформлення вексельної угоди про отримання короткострокового кредиту є розрахунок вексельної суми. Він проводиться на основі взаємодії кредитора і боржника щодо трьох параметрів угоди: величини поставки у кредит товару, облікової ставки банківського процента й терміну користування кредитом. У сукупності це відображається такою формулою:
У функції короткострокового кредиту вексель може використовуватися також для забезпечення переданих грошових сум, гарантування платежу за виконані роботи чи надані послуги. При цьому вексельне зобов'язання є відображенням здійснення реальної угоди, тобто воно відносно договору постачання відіграє вторинну роль. Привабливість вексельних кредитно-розрахункових операцій у процесі продажу продукції з відстрочкою платежу зростає і через те, що надання кредиту векселями не потребує завчасного залучення грошових коштів для наступного їх передання у позику.
Необхідність оформлення короткострокового кредиту виникає тоді, коли постачальник заінтересований у реалізації своєї продукції, але на час укладання угоди покупець не володіє належною сумою коштів, тому він у рахунок свого майбутнього платежу виписує вексель, сума якого з урахуванням строку платежу і процентів за кредит, як правило, перевищує величину суми товарної угоди. При цьому у вексельному зобов'язанні органічно поєднуються закономірності відтворення та кредиту, що суттєво прискорює кругообіг фондів учасників господарського життя, а головне — забезпечує безперервність виробничого процесу і збуту.
Функція оформлення короткострокового кредиту надзвичайно важлива.
По-перше, вона дає змогу успішно долати недоліки товарного кредиту, в тому числі небажання виробників надавати товарний кредит без належного і дієвого оберненого документа, що підтверджував би зобов'язання покупця і виключав суперечки щодо наявності або величини боргу.
По-друге, ця функція ефективно протистоїть ослабленню міжгосподарських зв'язків. Вексель упорядковує ділові стосунки між партнерами, знімає загрозу ризику несвоєчасного повернення кредитованих сум, зменшує потреби учасників господарського життя у грошових ресурсах та оборотних засобах. До того ж він скорочує затрати часу на здійснення угод і надійно гарантує отримання кредитованих сум та відповідно дає боржникові відстрочку у платежі.
По-третє, вексель дає змогу проводити клірингові розрахунки між господарськими суб'єктами. Це може набувати таких форм, як погашення зустрічних вимог, списання взаємних боргів, зменшення затоварювання і зростання збуту певних видів продукції.
По-четверте, за допомогою векселя надаються гарантії щодо вчасності та повноти отримання платежу.
По-п 'яте, вексель є дієвим борговим документом, що відображає реальність договору позички.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Функції векселів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок