Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Моделювання залежності видатків від дотацій вирівнювання при виконанні видаткової частини місцевих бюджетів

Моделювання залежності видатків від дотацій вирівнювання при виконанні видаткової частини місцевих бюджетів

Назва:
Моделювання залежності видатків від дотацій вирівнювання при виконанні видаткової частини місцевих бюджетів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,09 KB
Завантажень:
139
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Моделювання залежності видатків від дотацій вирівнювання при виконанні видаткової частини місцевих бюджетів


Правильне формування видаткової частини місцевих бюджетів завжди було важливою проблемою функціонування місцевих органів влади, що є закономірним, адже від величини витрат бюджету, уміння правильно розподілити їх, виходячи з пріоритетів місцевого розвитку, залежить і рівень розвитку регіону, вирішення економічних і соціальних проблем. Однак у сучасних умовах розвитку економіки України проблеми фінансування регіону дуже загострюються, з одного боку, зменшується база надходжень коштів до місцевого бюджету, а з іншого – значно зростають потреби в додаткових коштах. У зв’язку з цим в умовах побудови ринкової економіки нагальним стає питання доцільності дотацій вирівнювання місцевим бюджетам.
Фінансово-господарська діяльність регіону прямо залежить від витрат місцевого бюджету. На економіку регіону досить значний вплив мають дотації вирівнювання з державного бюджету. Питанням прогнозування, моделювання проектів регіонального бюджету, доходів і видатків місцевих бюджетів займалися такі вітчизняні вчені, як Костіна Н.І., Тарангул Л.Л., Краснова Т.Д., Смоленюк П.С., Коляда Ю.В., Харенко С.Б. та багато інших провідних спеціалістів у даній галузі.
Вивчення наукових праць на цю тематику свідчить про відсутність достатнього висвітлення питань моделювання фінансового забезпечення регіону. За цих умов існуючий механізм збалансування фінансових ресурсів місцевого бюджету спрацьовує не досить ефективно, що й породжує проблеми фінансового забезпечення регіону. Пошук напрямів їх вирішення потребує практичного переосмислення у реалізації цих питань за допомогою побудови моделей, які б доказували доцільність того чи іншого заходу щодо покращання економічного і соціального стану регіону та держави в цілому.
Метою статті є виявлення недоцільності застосування дотацій вирівнювання з державного бюджету місцевим бюджетам і застосування більш альтернативних варіантів нової системи формування дохідної та видаткової частин місцевих бюджетів відповідно до фінансово-господарського стану регіонів.
У багатьох державах світу розвиток економіки неможливий без застосування економічних моделей. І тому економічний розвиток як регіонів, так і економіки України потребує прогнозованого розвитку, який неможливий без економічного моделювання. На практиці економічний процес в Україні сьогодні змінюється під впливом різноманітних факторів, які треба вміти виявляти і оцінювати.
Так, соціально-економічний розвиток регіону залежить від планування і розробки як дохідної, так і видаткової частин місцевого бюджету. До складу видатків місцевого бюджету, що враховуються при визначенні дотації вирівнювання (без урахування субвенцій), входять видатки на державне управління, видатки на освіту, видатки на охорону здоров’я, видатки на соціальний захист та соціальне забезпечення (без урахування субвенцій), видатки на культуру і мистецтво, видатки на фізичну культуру та нерозподілений резерв коштів місцевих бюджетів, с. ].
Отже, при аналізі та прогнозуванні виконання видаткової частини місцевих бюджетів за 2004 рік необхідно дослідити вплив міжбюджетних трансфертів на її величину та різних видів видатків, тобто здійснити багатофакторний аналіз. Для прикладу візьмемо три основні види витрат місцевого бюджету, які мають досить значний вплив на видаткову частину місцевих бюджетів: видатки на освіту, видатки на охорону здоров’я, видатки на соціальний захист та соціальне забезпечення (без урахування субвенцій) та дотації вирівнювання. Дані візьмемо по розрахункових показниках міжбюджетних трансфертів, обсягів видатків місцевих бюджетів, що враховуються при визначенні обсягів трансфертів на 2004 рік, кількості населення та суми сплачених податків по десяти містах Київської області.
Розглянемо класичну лінійну багатофакторну модель.
Узагальнена багатофакторна лінійна регресійна модель може бути записана у такому вигляді, с.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Моделювання залежності видатків від дотацій вирівнювання при виконанні видаткової частини місцевих бюджетів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок