Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Основні вили цін, їх склал і структура

Основні вили цін, їх склал і структура

Назва:
Основні вили цін, їх склал і структура
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,64 KB
Завантажень:
280
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Основні вили цін, їх склал і структура
План
1. Склад ціни залежно від каналів руху товарів
2. Види цін залежно від самостійності підприємства
3. Ціни і транспортні витрати
4. Види цін залежно від територіальної диференціації і часу дії
Склад ціни залежно від каналів руху товарів
Залежно від етапу руху товарів від виробника до споживача ціни поділяються на такі види:
1. Відпускна ціна виробника.
2. Оптова ціна торгівлі.
3. Роздрібна ціна торгівлі.
Відпускна ціна виробника є його оптовою ціною, що забезпечує підприємствам можливість розширеного відтворення за рахунок власних коштів. Вона утворюється шляхом приєднання до собівартості продукції валового прибутку і податку на додану вартість.
Відпускна ціна виробника на всі види продукції, крім монопольної і високорентабельної продукції, розраховується за формулою:
де: СПР — собівартість реалізованої продукції; ВП — валовий прибуток; ПДВ — податок на додану вартість, відповідно до ставки оподатковування.
Собівартість реалізованої продукції являє собою виробничу собівартість реалізованої продукції (робіт, послуг).
Валовий прибуток розраховується як різниця між чистим доходом від реалізації і собівартістю реалізованої продукції. Валовий прибуток повинний покривати адміністративні витрати, витрати на збут та інші операційні витрати, а також включати у свій склад суму операційного прибутку підприємства.
Податок на додану вартість являє собою частину знову створеної вартості, що відраховується в державний бюджет на кожному етапі виробництва і реалізації продукції. Об'єктами оподатковування є операції з продажу товарів (робіт, послуг) на території України.
Відпускна ціна виробника на високорентабельні або монопольні товари народного споживання збільшується на суму акцизного збору (непрямого податку, що включається в ціну товару). Об'єктами оподатковування можуть бути:
• виторг від реалізації підакцизних товарів, розроблених для продажу на внутрішньому ринку (без ПДВ);
• митна вартість (закупівельна) з урахуванням митних зборів і мита імпортних товарів.
Акцизний збір нараховується у твердих ставках з одиниці реалізованих товарів або за ставками у відсотках до вартості реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг).
де АС — сума акцизного збору.
Причому сума ПДВ розраховується з урахуванням суми акцизного збору:
Відпускна ціна виробника з урахуванням акцизного збору у твердих ставках розраховується за формулою:
Відпускна ціна виробника з урахуванням акцизного збору за ставками до вартості реалізованої продукції розраховується за формулою:
де САЗ — ставка акцизного збору в частках одиниці; СПДВ — ставка ПДВ у частках одиниці.
Відпускні (оптові) ціни виробника використовуються на підприємствах при плануванні, обліку й аналізі товарної та реалізованої продукції, доходів і прибутку, а також у розрахунках економічної ефективності виробництва. За відпускними цінами виробник продає свою продукцію іншим підприємствам і підприємствам оптової торгівлі. Відпускні ціни виробника є кінцевими, якщо товари реалізуються безпосередньо споживачам, і проміжними, якщо реалізуються через посередників.
Ціни оптової торгівлі включають у свій склад відпускну ціну виробника і постачальницько-збутову надбавку. У постачальницько-збутовій надбавці враховуються витрати оптової торгівлі, необхідний прибуток і непрямі податки (ПДВ, акциз та інші). До оптових цін відносяться закупівельні ціни, за якими здійснюється закупівля сільськогосподарської продукції в сільськогосподарських підприємств. Особливістю цих цін є диференціація їхнього рівня за природно-кліматичними законами, а в окремих випадках — і внутрішньозональна диференціація.
Різновидом оптових цін у ринковій економіці є ціни форвардних угод, які використовуються при операціях на біржі. Вони враховують також величину відсотка за кредит, витрати на фінансування біржової операції, витрати на страхування і збереження товару, комісійні брокерам. При нормальній кон'юнктурі ці ціни зазвичай вищі від ціни за наявний товар.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Основні вили цін, їх склал і структура

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок