Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Концептуальні проблеми аналізу кредитних операцій у комерційному банку

Концептуальні проблеми аналізу кредитних операцій у комерційному банку

Назва:
Концептуальні проблеми аналізу кредитних операцій у комерційному банку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,51 KB
Завантажень:
344
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Концептуальні проблеми аналізу кредитних операцій у комерційному банку


Проблема структурної макроекономічної трансформації економіки України та подаль-шого переходу до довгострокового економічного зростання на новій інноваційно-інвестиційній моделі розвитку потребує підвищення ефективності роботи грошово-кре-дитної системи країни. На сьогодні ситуація в цій сфері фінансової системи Украї--ни залишається неоднозначною. З одного боку, банківська система функціонує до-сить стабільно без істотних збоїв і потрясінь. Поступово зростають обсяги ресурсної бази банків, відповідно до цього збільшуються обсяги кредитування економіки. Проте на фоні позитивної динаміки кількісних показників не простежується бажаних якісних змін у системі кредитних відносин між банками та економічними агентами.
Таке явище можна пояснити по-різному. По-перше, більшість банків фактично вичер-пала свій кредитний потенціал внаслідок недостатніх темпів нарощування власного капіталу та неадекватних обсягів залучення в банківську систему коштів фізичних осіб. По-друге, в багатьох підприємств України, незважаючи на значні суми основних засобів на їхніх балансах, існує дефіцит ліквідних застав під банківські кредити. Ця проблема посилюється тим, що до цього часу не створено єдиної бази даних заставного майна. По-третє, незважаючи на значний обсяг проведених наукових робіт у працях таких вчених, як М.І. Баканов, І.В. Волошин, О.В. Дзоблюк, А.М. Мороз, М.І. Савлук, А.Д. Шеремета, залишається невирішеною проблема інтегральної оцінки кредитних ризиків і створення синтетичної (з лат. – з’єднання, складання) методики аналізу кредитних операцій комерційного банку.
У зв’язку з цим у даній роботі зроблено спробу концептуально (тобто найбільш узагаль-нено) визначити проблемну ситуацію, межі та склад предметної ділянки наукової пробле-ми для того, щоб на основі цих знань зробити висновок про можливість або неможливість створення єдиної (синтетичної) методики аналізу кредитних операцій у комерційному банку.
Основні категорії предметної ділянки аналізу кредитних операцій. Основними катего-ріями в процесі аналізу кредитних операцій виступають такі терміни: „кредит”, „кредит-ний ризик”, „кредитна операція”, „відсотки за кредитом” (плата за кредит), „позичаль-ник”, „кредитор” (банк).
Таблиця 1
Визначення основних категорій сфери аналізу кредитних операцій: порівняння положень економічної теорії та законодавства України
Якщо проаналізувати сутність наведених визначень, то можна зробити висновок про те, що існують серйозні методологічні розбіжності між положеннями економічної теорії та нормативно-правового поля України. Так, термін „кредит” в економічній теорії з фено-ме-нологічних позицій визначено як процес, дію, в той час як згідно з законодавством України – це кошти та матеріальні цінності (табл. 1). Подібна розбіжність на такому фундаментальному рівні уявлення предметної ділянки дослідження зумовлює неадекватне розуміння загальних властивостей та відношень об’єктивної дійсності. Аналогічні розбіж-ності стосуються таких категорій, як кредитна операція та плата за кредит. Хоча фактич-но тотожними є сутність таких категорій, як кредитний ризик, кредитор і позичальник.
Виходячи з існуючої невідповідності положень економічної теорії та нормативно-пра-во-вого поля України, можна стверджувати, що існує певний когнітивний дисонанс у процесі аналізу кредитних операцій. Суб’єкт пізнання за таких обставин знаходиться в досить аморфному полі смислових значень, понять. Далі, у міру руху за гносеологічним ланцюгом (досліджуване явище або процес > категорії > предметна ділянка аналізу > мето-дологія дослідження > методи аналізу > інструменти аналізу), цей дисонанс лише збільшується на кшталт того, як зростає невідповідність прогнозу з плином часу. Кожен дослідник фактично самостійно вирішує, якими термінами, категоріями йому оперувати в процесі аналізу кредитних операцій банку. Пропонуємо використовувати, як катего-ріаль-ні домінанти, положення економічної теорії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 



Реферат на тему: Концептуальні проблеми аналізу кредитних операцій у комерційному банку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок