Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Документальні перевірки правильності розрахунків платників з бюджетом

Документальні перевірки правильності розрахунків платників з бюджетом

Назва:
Документальні перевірки правильності розрахунків платників з бюджетом
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,18 KB
Завантажень:
346
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Пошукова робота
Документальні перевірки правильності розрахунків платників з бюджетом


Документальні перевірки бухгалтерських звітів і балансів за місцем здійснення діяльності суб'єктом господарювання — це другий етап контрольної роботи податкових органів щодо правильності обчислення і внесення до бюджету податків та обов'язкових платежів. Вони здійснюються відповідно до річних планів контрольно-економічної роботи податкових інспекцій і квартальних графіків перевірок, які складаються за кожною ділянкою роботи. Насамперед у плани і графіки перевірок включаються підприємства, об'єднання та організації, які отримують значні суми прибутків або допускають грубі порушення у веденні бухгалтерського обліку і дотриманні податкового законодавства. Такі перевірки можуть проводитися, як тільки виникає необхідність, але не рідше одного разу в три роки і не частіше ніж один раз на рік.
Податковий орган повинен повідомити підприємство про проведення документальної перевірки не пізніше ніж за 10 днів до її початку.
Для проведення перевірки податковий інспектор повинен мати при собі посвідчення, в якому вказується його прізвище, ім'я, по батькові, посада та місце роботи, перелік об'єктів, що доручається перевіряти, та дата, до якої дійсне видане посвідчення. Посвідчення друкується на бланку державної податкової адміністрації і має бути зареєстроване в журналі обліку видачі посвідчень на перевірку. Посвідчення дійсне тільки на час, указаний у ньому. Працівники податкових адміністрацій без належно оформленого посвідчення на перевірку не мають права брати участь у перевірках суб'єктів підприємницької діяльності.
Документальна перевірка проводиться згідно з програмами, які складаються у податковому органі, виходячи з головної мети перевірки — виявлення достовірності визначення прибутку, інших об'єктів оподаткування, правильності обчислення податків і виконання зобов'язань перед бюджетом, оцінка стану звітної дисципліни і ведення бухгалтерського обліку. У зв'язку з цим перевірці підлягають такі основні питання:
1. Повнота і правильність відображення в бухгалтерському обліку результатів попередньої перевірки.
2. Дотримання положень з інвентаризації і правильність відображення у звітності її результатів.
3. Дотримання порядку обліку основних фондів, нарахування амортизаційних відрахувань.
4. Правильність обліку і списання матеріальних цінностей.
5. Законність і правильність створення резерву майбутніх витрат.
6. Правильність відображення у звітності та віднесення на валові витрати:
витрат на рекламу;
представницьких витрат;
витрат на відрядження;
орендної плати;
витрат на утримання об'єктів соціально-культурної сфери;
інших витрат.
7. Правильність нарахування і своєчасність сплати в державні цільові фонди.
8. Правильність нарахування ПДВ.
9. Правильність нарахування акцизного збору.
10. Правильність відображення у звітності суми кредиторської та дебіторської заборгованості, за якими минув строк позовної давності і безнадійної заборгованості.
Розглянемо основні напрями перевірки з перелічених питань.
Дотримання положень з інвентаризації і правильність відображення у звітності її результатів перевіряється у такий спосіб. Спочатку встановлюється, чи проводилась інвентаризація в тих випадках, коли її проведення згідно з чинним законодавством є обов'язковим, а саме:
а) у разі передання майна державних підприємств в оренду, приватизації майна, перетворення державного підприємства в акціонерне товариство;
б) перед складанням річної бухгалтерської звітності;
в) у разі зміни матеріально-відповідальних осіб;
г) у разі виявлення фактів крадіжки або зловживань, псування цінностей, а також за розпорядженням судово-слідчих органів;
д) у випадку пожежі або стихійного лиха.
Далі перевіряється наявність наказу про створення інвентаризаційної комісії і правильність оформлення всіх необхідних документів для проведення інвентаризації та оформлення її результатів (розписки матеріально відповідальних осіб, акти інвентаризації тощо).
На закінчення встановлюється, чи правильно відображені результати інвентаризації у бухгалтерському обліку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Документальні перевірки правильності розрахунків платників з бюджетом

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок