Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Стратегічні напрями вдосконалення системи регулювання міжнародних фінансів

Стратегічні напрями вдосконалення системи регулювання міжнародних фінансів

Назва:
Стратегічні напрями вдосконалення системи регулювання міжнародних фінансів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,79 KB
Завантажень:
475
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Стратегічні напрями вдосконалення системи регулювання міжнародних фінансів


План
1 Економічні передумови та наслідки зростання нестабільності міжнародних фінансів
2. Основні напрями вдосконалення діяльності міжнародних фінансових інституцій


1 Економічні передумови та наслідки зростання нестабільності міжнародних фінансів
Глобалізація економіки, що набирає силу з 70-х років, стала ха-рактерною рисою сучасності.
Глобалізація — це якісно новий стан інтернаціоналізації, який відрізняється від перших післявоєнних десятиліть надзвичайною інтенсифікацією і масштабністю зарубіжної діяльності ТНК, інституційних інвесторів та кредиторів, формуванням автономних євро-ринків. Найбільш характерний цей процес для світових валютно-фінансових потоків.
І хоча міжнародна торгівля продовжує випереджати зростання світового ВВП (у 1960 p. — в 1,5 раза, у 1987—1998 pp. — у 1,8—1,9 раза), все ж сьогодні вона поступилася лідерством у загальному про-цесі глобалізації на користь світових валютно-кредитних і фінансо-вих зв'язків.
Якщо зіставити обсяги світового валютного ринку з обсягами міжнародної торгівлі й переміщенням боргів, то можна зробити висно-вок, що ринок іноземної валюти прямо від них не залежить. Якщо відобразити десятки мільярдів доларів щоденних операцій у конкрет-них торговельних угодах, то одержимо в десять разів більше, ніж цього вимагають реальні умови торгівлі та інвестицій. Іншими словами, на кожну реальну торговельну угоду припадає дев'ять спекулятивних.
Денний оборот на трьох найбільших ринках (Лондон, Нью-Йорк, Токіо) становив 20—30 млрд дол. США в 1973 p.; 60 млрд — у 1983 p.; 1,3 трлн — у 1995 p. і 1,5 трлн дол. США — у 1998 p.
За останні 15 років у світі сформувалися грандіозні потоки "гаря-чих грошей", які не є виявом потреб виробництва, торгівлі, інвестуван-ня чи споживання. Головним їх гаслом є "торгівля грішми". Ці "сві-тові гроші" вже не виконують економічних функцій господарювання, а тому не підлягають дії об'єктивних економічних законів. Вони пере-стали бути мірилом вартості, засобом обміну чи втіленням багатства.
Спекуляція на світовому валютному ринку, тобто ризикований обмін валют заради зиску, є найбільш характерною рисою сьогодення.
Першопричиною сучасної світової валютно-фінансової кризи прийнято вважати нафтові шоки, які розпочалися з 1970 p. і призве-ли до переростання заборгованості окремих країн, головним чином країн, що розвиваються, у глобальну кризу заборгованості.
Перший нафтовий шок 1970 p. викликав різке збільшення дефі-цитів поточних платіжних балансів усіх країн — імпортерів нафти. Це, у свою чергу, призвело до великих запозичень на міжнародному ринку капіталів.
Розпочався сучасний етап глобалізації і фінансової інтеграції. Другий нафтовий шок з 1979 по 1981 p. ще більше ускладнив ситуацію За 1974—1981 pp. сукупне негативне сальдо за поточними рахунками промислове розвинутих країн досягло 154,2 млрд дол. США; країн, що розвиваються, — 330 млрд. Водночас сукупне пози-тивне сальдо країн ОПЕК склало 393 млрд дол. США.
Третім вирішальним поштовхом до глобальної валютно-фінан-сової кризи стала світова економічна криза початку 80-х років, яка одночасно започаткувала й сучасну міжнародну кризу зовнішньої заборгованості.
За цих умов навіть країни — члени ОПЕК мали дефіцит за по-точними статтями платіжного балансу з 1982 по 1989 p.
Першим симптомом сучасної глобальної валютно-фінансової кризи як продукту новітньої світової фінансової системи стала кри-за в Мексиці у 1995 p., яка практично звела нанівець шість років важкої праці мексиканського народу. Мексика стояла перед загро-зою колапсу всієї економіки, що справило б руйнівний вплив на весь Американський континент. Треба було вживати термінових заходів. І президент США прийняв рішення на власний розсуд, оскільки для підтримки Конгресу був потрібен певний час, а зволікати не можна було. Мексиці було надано 20 млрд дол. із Фонду валютної стабілі-зації; 25 млрд — із спеціального пулу для підтримки американського долара; 18 млрд надійшло від МВФ; 10 млрд виділили центральні бан-ки індустріальних країн через Банк міжнародних розрахунків у Базелі і 3 млрд надійшло від комерційних банків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Стратегічні напрями вдосконалення системи регулювання міжнародних фінансів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок