Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Валютний ризик і стратегії його хеджування

Валютний ризик і стратегії його хеджування

Назва:
Валютний ризик і стратегії його хеджування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,76 KB
Завантажень:
163
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Валютний ризик
і стратегії його хеджування”


ПЛАН
1. Поняття ризику та фінансового ризику
2. Валютні ризики та їх види
3. Методи та критерії вимірювання міри фінансового ризику
4. Способи зниження міри фінансового ризику
5. Стратегії керування ризиком.
Поняття страхування та хеджування
Список використаної літератури
1. Поняття ризику та фінансового ризику

Ризик – це ймовірність виникнення збитків або недоотримання доходів у порівнянні з прогнозованим варіантом. Ризик – категорія ймовірнісна і його вимірюють як ймовірність певного рівня втрат. Ризик – рівень непевності настання якого-небудь фінансового випадку (в нашому разі, пов’язаного з інвестуванням). Оцінка ризикованості та доходів – основа, на якій базуються раціональні та розумні рішення про вкладання коштів. Між ризиком та доходами існує пряма залежність.
Основні види підприємницького ризику
· Виробничий ризик. Пов’язаний з виробництвом продукції, товарів, послуг із здійсненням будь-яких видів виробничої діяльності. Причини виникнення ризику: можливе зниження передбачуваних об’ємів виробництва, ріст матеріальних та інших витрат, сплата підвищених відрахувань та податків. 
· Комерційний ризик. Виникає в процесі реалізації товарів і послуг. Причини – зниження об’єму реалізації товарів і послуг у результаті зміни кон’юнктури ринку збуту, підвищення закупівельних цін, непередбачене зниження об’єму закупок, втрати товару в процесі обертання, підвищення витрат у процесі обертання (в торгівлі). У будь-якій господарській діяльності завжди існує небезпека втрат, що випливає із специфіки тих або інших господарських операцій. Небезпека таких втрат – це комерційні ризики. Комерційний ризик означає невпевненість у можливому результаті, невизначеність цього результату діяльності. Складовою частиною комерційних ризиків є фінансові ризики.
· Фінансовий ризик. Виникає у сфері відносин підприємств з банками та іншими фінансовими інститутами. Вони зв’язані з імовірністю втрат яких-небудь грошових сум або їх недоотриманням. Вимірюється відношенням залучених коштів до власних.
Ризики діляться на два види: чисті та спекулятивні. Чисті ризики означають можливість отримання збитку або нульового результату. Спекулятивні ризики виражаються у ймовірності отримати як прибуток, так і збиток від операцій.
Ступені ризику
Допустимий ризик. У якості допустимого ризику наявна загроза повної втрати прибутку від того чи іншого проекту. Допустимий ризик – вклали 100 тис. грн. і 100 тис. грн. отримали.
Критичний ризик пов’язаний з недоотриманням виручки, коли витрати доводиться відшкодовувати за свій рахунок.
Катастрофічний ризик призводить до банкрутства підприємства, втрати інвестицій або навіть особистого майна. 
Фінансовий ризик та його види. Фінансові ризики – це спекулятивні ризики. Інвестор, здійснюючи венчурне вкладення капіталу, заздалегідь знає, що для нього можливі тільки два види результатів: прибуток або збиток. 
Особливістю фінансового ризику є імовірність виникнення збитку в результаті проведення яких-небудь операцій у фінансово-кредитній і біржовій сферах, здійснення операцій з фондовими цінними паперами, тобто ризику, який витікає з природи цих операцій. 
До фінансових ризиків належать:
· кредитний ризик; 
· відсотковий ризик; 
· валютний ризик; 
· ризик упущеної фінансової вигоди;
· бізнес-ризик;
· інвестиційний ризик. 
Кредитні ризики – небезпека несплати позичальником основного боргу та відсотків, належного кредитору. 
Відсотковий ризик – небезпека втрат комерційними банками, кредитними установами, інвестиційними фондами, селенговими компаніями в результаті перевищення відсоткових ставок, що виплачуються ними на залучені кошти, над ставками за наданими кредитами.
Валютні ризики є небезпекою валютних втрат, пов’язаних зі зміною курсу однієї іноземної валюти щодо іншої, в тому числі національної валюти при проведенні зовнішньоекономічних, кредитних та інших валютних операцій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Валютний ризик і стратегії його хеджування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок