Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Сутність та значення фінансових результатів в системі розвитку господарської діяльності промислових підприємств

Сутність та значення фінансових результатів в системі розвитку господарської діяльності промислових підприємств

Назва:
Сутність та значення фінансових результатів в системі розвитку господарської діяльності промислових підприємств
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,44 KB
Завантажень:
376
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
УДК 658.153 (477) Р.В. Скалюк, асп.
Хмельницький національний університет
Сутність та значення фінансових результатів в системі розвитку господарської діяльності промислових підприємств
Стаття присвячена дослідженню змісту фінансового результату, визначенню його місця та ролі в економічному розвитку господарської діяльності промислових підприємств. Проаналізовано значимість показника фінансового результату для реалізації комплексної системи цілей підприємства. Запропоновано авторське бачення сутності категорій результативності господарської діяльності та фінансового результату підприємства.
фінансовий результат, прибуток, збиток, доходи, витрати, власний капітал, результативність, розвиток діяльності підприємства, потенціал
Актуальність теми дослідження. Позитивне значення фінансового результату є основним джерелом фінансування господарської діяльності промислових підприємств. Адже саме від величини цього показника залежить рівень платоспроможності, результативності та прибутковості господарської діяльності, можливості економічного розвитку підприємства, підвищення рівня його конкурентоспроможності. Тому, дослідження сутності категорії фінансового результату, його взаємозв'язку та взаємодії з іншими економічними показниками, впливу на рівень результативності господарської діяльності та динаміку потенціалу економічного зростання та розвитку підприємства представляють суттєву наукову цінність.
Постановка проблеми. Ринкові умови господарської діяльності вимагають від суб'єктів господарювання забезпечення стійкого економічного розвитку, врахування особливостей ринкової кон'юнктури, результативного ведення господарського процесу, зростання рівня самофінансування та інноваційного удосконалення діяльності промислових підприємств. В таких умовах, проблема дослідження діалектики категорії фінансового результату та формування на цій основі стійких передумов для зростання прибутковості, конкурентоспроможності та забезпечення стабільного розвитку господарської діяльності підприємства в довгостроковій перспективі диктує наукову необхідність та практичну цінність іі вирішення.
Аналіз останніх досліджень та публікацій. Дослідженням теоретичних засад категорії фінансового результату займалася значна кількість зарубіжних та вітчизняних вчених: А. Дайле [6], В. Ковалев, В. Юров, І. Бланк [2], І. Мелушова [4], М. Войнаренко [5], Н. Власова [4], О. Будько [3]. Незважаючи на значну кількість наукових напрацювань з досліджуваного питання, деякі проблемні моменти потребують більш детального їх вивчення та вирішення.
Постановка завдання. Мета статті полягає в тому, щоб забезпечити правильне розуміння сутності категорії фінансового результату та запропонувати власне визначення даного поняття. Дослідити роль та значення фінансового результату, його взаємозв'язок з іншими ключовими економічними показниками в системі розвитку господарської діяльності підприємства. Оцінити важливість показника фінансового результату для забезпечення оптимізації результативності, платоспроможності, сталого економічного зростання та розвитку суб'єкта господарювання.
Виклад основного матеріалу дослідження. При опрацюванні наукової літератури та й в практичній діяльності бухгалтерів та економістів часто можна спостерігати ототожнення понять (підміну понять) фінансового результату та прибутку підприємства. Така проблема є менш значною, коли під поняттям фінансового результату розуміють прибуток, за умов прибуткового ведення господарської діяльності суб'єктом господарювання. Проте, коли поняття прибуток вважають ширшим за своїм змістом, ніж категорію фінансових результатів - такі факти викликають сумнів на предмет їх достовірності та відповідності науковим теоріям та методичним положенням бухгалтерського обліку. Виходячи з таких передумов, перед автором постає завдання щодо розмежування категорій прибутку та фінансового результату, забезпечення правильного (достовірного) розуміння їхнього змісту.
У праці [4, с. 6, 25] автори наголошують на тому, що поняття прибуток за своєю сутністю є ширшим порівняно з категорією фінансові результати.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Сутність та значення фінансових результатів в системі розвитку господарської діяльності промислових підприємств

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок