Головна Головна -> Реферати українською -> Фінанси -> Економічні та політичні передумови податкової амністії в Україні

Економічні та політичні передумови податкової амністії в Україні

Назва:
Економічні та політичні передумови податкової амністії в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,19 KB
Завантажень:
146
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Економічні та політичні передумови податкової амністії в Україні


Ідея використання коштів тіньового сектора економіки як альтернативного джерела залучення фінансових ресурсів в економіку України за рахунок проведення податкової амністії набула особливого значення для забезпечення динамічного зростання темпів росту ВВП і нарощування обсягів інвестицій у державі.
Вона досліджувалася багатьма вітчизняними вченими, зокрема: В.Геєцем, М. Азаровим, О. Барановським, О. Василиком, М. Крупкою та ін. – і була досить дискусійною пропози-цією, оскільки, крім правових і фінансових аспектів, торкалася також соціальних і морально-етичних, з погляду їхніх наслідків для суспільства. Крім того, зазначалося, що лише силові методи боротьби з тіньовою економікою дають тимчасовий ефект і не ліквідовують першопричину цього явища.
Однак поза увагою наукових розробок залишалися питання щодо співставлення отриманого економічного ефекту для економіки країни від проведення легалізації (податкової амністії) доходів і можливості виникнення у суспільстві правового нігілізму та втрати довіри населення до органів виконавчої влади, в тому числі до органів податкової служби тощо.
Враховуючи, що легалізація доходів є багатогранною проблемою, розглянемо лише її один аспект, а саме економічні та політичні передумови податкової амністії в Україні.
Глобалізація світової економіки породжує ряд проблем, які створюють реальну загрозу національній безпеці будь-якої країни. Найбільш гострою серед них є інтернаціоналізація злочинності в економічній сфері, посилення її впливу на ефективність функціонування національного господарського комплексу, зростання обсягів завданої шкоди економіці країни.
Не стала винятком Україна. За оцінками українських експертів, майже 45–50ВВП України перебувають у „тіні”. При цьому до 80тіньових капіталів створюється завдяки навмисному ухиленню від сплати податків, що негативно впливає як на формування дохідної частини державного бюджету, так і на обсяги ВВП [1]. Тому саме криміналізація економіки на сьогодні визначається експертами як один із основних стримуючих факторів темпів розвитку України.
Проблема вивезення капіталу за кордон, крім правового аспекта, з погляду законності таких операцій, має ще й негативні економічні наслідки. Нестача капіталу не дозволяє на сьогодні Уряду України вирішити багато життєво важливих проблем. З одного боку, уряд намагається отримати кредити для вирішення невідкладних завдань, з іншого – відбувається відтік значних обсягів коштів з країни. Вирішити цю проблему лише адміністративними методами не можна, оскільки такий підхід створить умови для ізоляції нашої країни від інших. Крім того, капітал завжди буде шукати для себе більш вигідне застосування. Тільки створивши сприятливі умови для розвитку вітчизняної економіки, насамперед, реального сектора, можна розраховувати, що відтік капіталу за кордон призупиниться і ця тенденція зміниться на протилежну. У сфері оподаткування це стосується зниження податкового навантаження на суб’єктів господарювання, спрощення механізму адміністрування податків, створення партнерських відносин між органами податкової служби та платниками податків. Тому, як один із напрямів податкової реформи в Україні, з метою легалізації тіньового капіталу Президентом України та урядом неодноразово було запропоновано провести у державі податкову амністію. При цьому проведення податкової амністії повинно здійснюватися паралельно з процесом реформування як податкової систем в цілому, так і підвищення рівня „прозорості” фінансових операцій і контролю за їхнім виконанням з боку органів влади.
Важливу роль під час проведення податкової амністії відіграє політична та економічна ситуація в країні. Так, основним офіційним мотивом проведення амністії в Україні є залучення коштів, у тому числі із-за кордону, як значного джерела поповнення інвестиційного ресурсу держави. Уряд планує, що частина легалізованих населенням коштів шляхом проведення податкової амністії буде спрямована на інвестиції у виробничий сектор у вигляді придбання акцій підприємств.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Економічні та політичні передумови податкової амністії в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок